آبراه های پایتخت هلند را کاوش کنید

بهترین کانال‌های آمستردام عمدتاً در قرن هفدهم به عنوان گسترش شهر و یک شبکه تجاری حیاتی تأسیس شدند. چارچوبی که همه این مناظر و محله‌های مرکز را به هم متصل می‌کند، Grachtengordel یا حلقه کانال آمستردام نامیده می‌شود . امروزه این آبراه ها معمولاً در بروشورهای مسافرتی و فیدهای اینستاگرام نمایش داده می شوند.

سینگل – Singel

اگر شمارش را از قلب آمستردام تا حلقه بیرونی شروع کنید، Singel اولین کانال در Grachtengordel (منطقه کانال) است. در قرن پانزدهم تأسیس شد و رودخانه آمستل داخلی را به خلیج IJ متصل کرد.

این کانال با خانه های تجاری زیبا و چند بنای تاریخی قابل توجه پوشیده شده است. یکی از اینها برج باشکوه Munttoren است که متعلق به قرن هفدهم است، در محلی که سینگل به رودخانه آمستل می ریزد، واقع شده است.

خانه شماره ۷ مکانی عجیب و در عین حال سرگرم کننده برای بازدید است، زیرا به عنوان باریک ترین خانه موجود شناخته می شود و عرض آن تقریباً ۱ متر است. وقتی در Singel هستید، ارزش آن را دارد که به Ronde Lutherse Kerk بروید، یک کلیسای جامع دایره‌ای چشم نواز با سقفی گنبدی شکل.

کایزرزگراخت – Keizersgracht

قدمت Keizersgracht (کانال امپراتور) به ابتدای قرن هفدهم بازمی‌گردد، زمانی که به عنوان خیابانی پر از اقامتگاه‌های مجلل عمل می‌کرد. در نهایت به کانالی با بناهای تاریخی متعدد تبدیل شد. از جمله ویژگی‌های منحصربه‌فرد اینجا سفارت ذهن آزاد است که یک موزه هنر قرون وسطایی است که در پشت نمای یک خانه تجاری مرتفع در شماره ۱۲۳ پنهان شده است.

پرینسنگراخت – Prinsengracht

پرینسنگراخت از Westerdok در شمال شروع می شود و بیش از ۳ کیلومتر در رودخانه Amstel امتداد دارد. ساخت این کانال باعث شد آمستردام بیش از پیش گسترش یابد و در اوایل دهه ۱۶۰۰ آن را به یکی از بزرگترین شهرهای جهان تبدیل کرد.

برخی از شناخته‌شده‌ترین جاذبه‌های شهر در امتداد Prinsengracht قرار دارند، از جمله خانه آن فرانک، موزه قایق خانه و موزه لاله‌های آمستردام.

برائرزگراخت – Brouwersgracht

برائرزگراخت (کانال آبجو) اغلب به دلیل پل های جذاب و خانه های تجاری که در عصر طلایی هلند ساخته شده اند، به عنوان یکی از زیباترین کانال های آمستردام در نظر گرفته می شود. همانطور که از نام آن پیداست، این آبراه زمانی توسط کارخانه‌های آبجو پوشیده شده بود و باعث می‌شد تا بازرگانان حواسشان را از کار پرت کنند.

هرنگراخت – Herengracht

هرنگراخت که به نام تاجران ثروتمندی که این اقامتگاه ها را اشغال کرده بودند، نامگذاری شده است، قبلا مکانی برای دیدن و دیده شدن در آمستردام بوده است. بسیاری از ساکنان اصلی برای شرکت هلندی هند شرقی – VOC کار می کردند. این به آنها اجازه داد تا شیک ترین خانه ها را در هرنگراخت بسازند. در میدان Herenmarkt، می توانید مقر سابق VOC را پیدا کنید.

این روزها، هرنگراخت خانه چندین موزه جذاب و بیش از ۴۰۰ خانه است که به عنوان آثار ملی فهرست شده اند.

سینگلگراخت – Singelgracht

سینگلگراخت زمانی حلقه بیرونی اطراف آمستردام بود که به عنوان یک خط دفاعی عمل می کرد. امروزه، این کانال راه خود را از طریق چندین منطقه می پیچد و از نقاط دیدنی شناخته شده عبور می کند. به عنوان مثال، Rijksmuseum، با نمایشگاه هایی حاوی آثار استادان هلندی مانند رامبراند ون راین و ونسان ون گوگ.

از سواحل سینگلگراخت، می‌توانید مستقیماً وارد پارک Vondelpark شوید، برج دفاعی Muiderpoort را ببینید یا از موزه واقعاً چشمگیر تروپن با نمایش‌های قوم‌نگاری آن دیدن کنید. فقط در فاصله کوتاهی از موزه، باغ وحش سلطنتی آرتیس آمستردام قرار دارد، جایی که خانواده ها می توانند حیوانات عجیب و غریب مختلف را ببینند

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز