اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

رم، پایتخت ایتالیا، منطقه لاتزیو است. رم که بین رودخانه های تیبر و آنیانه و با هفت تپه قرار دارد، پرجمعیت ترین شهر ایتالیا است. این شهر با مساحت خود به عنوان یکی از بزرگترین پایتخت های اروپا شناخته می شود. علاوه بر این، ایالت شهر واتیکان، جایی که رهبر معنوی کاتولیک پاپ در آن اقامت دارد، نیز در رم واقع شده است. به همین دلیل رم پایتخت دو ایالت است.

وقتی صحبت از اطلاعات مربوط به رم می شود، سازه های معماری، مکان های تاریخی، آثار هنری و زیبایی های طبیعی که این شهر میزبان آن ها است به ذهن خطور می کند. رم؛ با زیبایی های طبیعی، آثاری که میزبانی می کند و همچنین غذاهای لذیذ محلی، لحظات خوشی را برای بازدیدکنندگانش رقم می زند. رم با ساختمان های تاریخی، موزه ها، آثار هنری منحصر به فرد و غذاهای لذیذ محلی، پربازدیدترین منطقه ایتالیاست. همه چیز در مورد رم بازدیدکنندگان را مجذوب خود می کند.

Rome Italy

تاریخ رم

تأسیس رم، سومین شهر پرجمعیت اروپا، تقریباً به سه هزار سال قبل بازمی گردد. رم که خانه بسیاری از تمدن های مختلف است، به عنوان قدیمی ترین شهر دائماً اشغال شده در اروپا شناخته می شود. اولین ساکنان شهر را لاتین ها، اتروسک ها و سابین ها ثبت کرده اند. بعدها به ترتیب پادشاهی روم، جمهوری و امپراتوری تأسیس شد.

این شهر که در زمان امپراتوری روم به عنوان “پایتخت جهان” شناخته می شد، در آغاز قرون وسطی رو به زوال رفت. پس از فروپاشی امپراتوری، رم پایتخت کشورهای پاپ شد. این شهر باشکوه که آثار استادان مشهور در آن قرار دارد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

از دوره رنسانس، پاپ ها قصد داشتند رم را به مرکز هنر و فرهنگ جهان تبدیل کنند. در زادگاه سبک باروک و نئوکلاسیک، هنرمندان، مجسمه‌سازان، نقاشان و معماران مشهور، رم را مرکز فعالیت‌های خود قرار دادند و شاهکارهایی را در سراسر شهر خلق کردند.

امکان یافتن آثار تاریخی و هنری در هر نقطه از رم وجود دارد، از جمله آثار باقی مانده از اولین ساکنان شهر. به همین دلیل، رم جایگاه مهمی در تاریخ هنر جهان دارد.

آب و هوای رم

در رم که آب و هوای مدیترانه ای حاکم است، تابستان ها گرم و زمستان ها گرم و بارانی است. گرم ترین ماه های رم جولای و آگوست هستند. در این ماه ها دمای هوا به ۴۰ درجه سانتی گراد می رسد.

سردترین دوره در این شهر ژانویه است و دمای آن بین ۳ تا ۸ درجه سانتیگراد است. رم که در فصل بهار با میانگین دمای ۲۰ درجه سانتی گراد گرم است، بیشترین بارندگی را در پاییز دارد. رطوبت نسبی در رم به طور متوسط ​​حدود ۷۰ درصد است. رطوبت نسبی که در ماه اکتبر به حداکثر ۸۰ درصد می رسد، باعث می شود بیشترین بارندگی در این دوره ها رخ دهد.

اولین چیزهایی که با ذکر رم به ذهن می رسد

بارزترین ویژگی های رم عبارتند از: مکان های تاریخی، آثار هنری، زیبایی های طبیعی و فرهنگ آشپزی. این شهر که میزبان ساختمان ها و مصنوعات باشکوه بسیاری است، جشنی از تاریخ، هنر و معماری را به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهد. بسیاری از مکان‌ها مانند کولوسئوم رومی، تپه پالاتین، میدان ناوونا و فواره عشق مکان‌هایی هستند که با رم شناخته می‌شوند و باید از آنها بازدید کرد.

رم شهری است که با فرهنگ آشپزی خود توجه تمام دنیا را به خود جلب می کند. بستنی رومی که به دلیل طعم و قوام بی نظیرش معروف است، در سراسر جهان شناخته شده است. علاوه بر این، پیتزاها و پاستاهایی که به صورت محلی تفسیر می شوند، شگفت انگیز هستند. بسیاری از مردم از سراسر جهان برای چشیدن این طعم های افسانه ای به رم می آیند.

رم علاوه بر بناهای تاریخی، هنر و غذاهای خود، منظره ای باشکوه از شهر نیز دارد. زیبایی های باشکوه شهر رم را می توان از تپه ای که به نام Gianicolo یا Janiculum معروف است تماشا کرد. شهر را می توان از تپه ای که به عنوان مکانی که عاشقان رومی در هنگام غروب با هم ملاقات می کردند، به صورت پانوراتیک مشاهده کرد.

تمام این ویژگی هایی که رم دارد به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد که از لحظه لحظه سفر خود نهایت لذت را ببرند.

حقایق جالب در مورد رم

۲۸۰ فواره و بیش از ۹۰۰ کلیسا در شهر رم وجود دارد که در طول تاریخ میزبان تمدن های مختلف بوده است. ساختمان ها و موزه های تاریخی بسیاری در این شهر وجود دارد که آثار هنری مشهور جهانی را میزبانی می کنند. علاوه بر این، یک موزه ماکارونی بسیار چشمگیر نیز در شهر وجود دارد.

رم اقدامات مختلفی را برای حفاظت از میراث فرهنگی خود انجام داده است. چیزهای ناشناخته در مورد رم گاهی اوقات می تواند برای بازدیدکنندگان لحظات سختی ایجاد کند. استفاده از آب در فواره های تاریخی میدان های معروف رم و گذاشتن پا و دست در آب مناسب تلقی نمی شود. علاوه بر این، خوردن روی پله های کلیساها و بناهای تاریخی ممنوع است زیرا باعث ایجاد آلودگی و تکثیر آفات می شود.

نوشیدنی های بسته بندی شده شیشه ای بعد از ساعت ۲۲:۰۰ در رم فروخته نمی شوند. همچنین استفاده از ظروف شیشه ای در مکان های عمومی بعد از ساعت ۲۲:۰۰ مجاز نمی باشد. دلیل این امر این است که شیشه های شکسته ممکن است به بناها و آثار هنری تاریخی شهر آسیب برساند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه