اطلاعاتی در مورد بلغارستان، خاص ترین کشور بالکان

بلغارستان، کشور افسانه ای بالکان؛ این شهر با زیبایی های طبیعی، تاریخ غنی و تنوع فرهنگی خود متمایز است. اولین فعالیت های انسانی در بلغارستان به حدود ۱۵۰۰۰۰ سال قبل باز می گردد و این کشور را به میراث تاریخی ریشه دار تبدیل کرده است.

Bulgaria

این کشور که پایتخت آن صوفیه است، آثار تاریخی را در خود جای داده است که تماشاگران را مجذوب خود می کند. همه چیز در مورد بلغارستان به اینها محدود نمی شود. کوه‌های مرتفع و رودخانه‌های زلال در یک طرف، دریای عمیق آبی و سواحل درخشان از سوی دیگر، این کشور را به بهشت ​​طبیعت محصور شده توسط مناظر زیبا تبدیل کرده است.

حقایق جالب در مورد بلغارستان

ناشناخته های زیادی در مورد بلغارستان، کشور مورد علاقه بالکان وجود دارد. بلغارستان قدیمی ترین کشور اروپایی است که از زمان تأسیس هرگز نام خود را تغییر نداده است. در عین حال، پایتخت صوفیه با قدمتی ۷۰۰۰ ساله دومین شهر قدیمی اروپا است. بلغارستان به خاطر آثار باستانی کشف شده در قلمرو خود مشهور است.

این کشور در فهرست کشورهای دارای با ارزش ترین یافته های باستان شناسی در رتبه سوم قرار دارد. همچنین مشخص است که شراب از عصر حجر به طور مداوم در بلغارستان تولید می شده است.

۱۵۰۰۰ بقایای قبر متعلق به تراسیایی ها وجود دارد که به عنوان اولین مردمی که در بلغارستان زندگی کردند شناخته می شوند. بیش از چهل کوه در بلغارستان وجود دارد که میزبان میراث تاریخی و باستان شناسی بسیار غنی است. بنابراین، تقریباً یک سوم کشور توسط جنگل ها احاطه شده است.

اولین چیزهایی که با ذکر بلغارستان به ذهن می رسد

بلغارستان، کشور آرام و صلح آمیز بالکان، فضایی افسانه ای دارد که در آن طبیعت و تاریخ در هم تنیده شده اند. از جمله بارزترین ویژگی های بلغارستان، ترکیب جذاب این کشور از ساختار اجتماعی و محیط های عرفانی است.

بلغارستان که با ساختار چندفرهنگی خود امکان زندگی متحمل را فراهم می کند، با سواحل درخشان خود در ساحل دریای سیاه، طبیعت شگفت انگیزی که چهار آب و هوا را تجربه می کند و ساختمان های تاریخی که آثار گذشته غنی خود را تا به امروز حمل می کند، متمایز است.

تئاتر باستانی در شهر پلوودیو در میان مکان های تاریخی که میراث تاریخی هزاران ساله را حفظ می کند، جذاب ترین است. این منطقه که صحنه نمایش‌های تئاتر و نبردهای گلادیاتوری در دوره باستان بود، اکنون فرصت تماشای نمایش‌های اپرا و صحنه‌ای نفیس را به ویژه در ماه‌های تابستان فراهم می‌کند.

قلعه Tsarevets که سبک معماری جهان قرون وسطی را آشکار می کند، یکی دیگر از سازه های جذاب است که در ولیکو تارنوو، بلغارستان واقع شده است. کلیسای بویانا، کلیسای جامع الکساندر نوسکی، تئاتر ملی ایوان وازوف و کلیسای سنت ندلجا تنها تعدادی از بناهای حماسی در پایتخت صوفیه هستند.

بلغارستان با زیبایی طبیعی و همچنین غنای تاریخی خود بازدیدکنندگان خود را مجذوب خود می کند. غار پروهودنا که مردم محلی آن را «چشم های خدا» می نامند، یکی از مناظر شگفت انگیز طبیعت را دارد. به همین ترتیب، صخره های بلوگرادچیک از جمله سازندهای طبیعی هستند که اولین بار با ذکر بلغارستان به ذهن متبادر می شوند.

یکی دیگر از جنبه‌های شگفت‌انگیز بلوگرادچیک، ساختار قلعه‌ای است که در صخره‌ها قرار گرفته و منظره‌ای جذاب را ارائه می‌دهد. آبشار کروشونا، شکل معجزه آسای دیگری از طبیعت در بلغارستان، بیش از حد جذاب به نظر می رسد که واقعی باشد.

توصیه هایی برای کسانی که به بلغارستان می روند

بلغارستان مملو از مکان‌های شگفت‌انگیز بسیاری است که تأثیرات فراموش نشدنی را بر بازدیدکنندگان خود به جا می‌گذارد. یکی از زیباترین مکان های دیدنی این کشور بدون شک پایتخت صوفیه است. قدم زدن در میدان های پر جنب و جوش و خیابان های رنگارنگ صوفیه فرصتی است که نباید از دست داد تا روح شهر را چشید.

علاوه بر این، بازدید از ساختمان ها و موزه های تاریخی در صوفیه در سفر به بلغارستان ضروری است. از یک سو، صوفیه میزبان یک تاریخ ریشه دار ۲۰۰۰ ساله است و از سوی دیگر میزبان موزه های مدرن، گالری های هنری و تفریحات شبانه است.

وارنا، شهری مشرف به دریای سیاه در بلغارستان که هر فرصت تعطیلاتی را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد، مقصد تعطیلات با هزاران زیبایی است که منتظر کشف هستند. این شهر که به خاطر سواحل پرجنب‌وجوشش معروف است، بارهای پرجنب‌وجوش و مکان‌های موسیقی زنده را به بازدیدکنندگانش ارائه می‌کند که در آن‌ها می‌توانند تفریح ​​کنند.

برای علاقه مندان به تاریخ و فرهنگ، بدون شک جذاب ترین شهر بلغارستان پلوودیو خواهد بود. پلوودیو با قلعه ها، آمفی تئاترها، کلیساها، خیابان های سنگفرش شده و خانه های مدل قدیمی، فرصت تعطیلات فرهنگی فراموش نشدنی را ارائه می دهد.

علاوه بر این، نسبار، یک استراحتگاه تفریحی جذاب در سواحل دریای سیاه، نیز جزو مکان‌هایی است که بازدیدکنندگان بلغارستان باید از آن بازدید کنند. نسبار که فرصت آشنایی با زندگی محلی این کشور را فراهم می‌کند، با فروشگاه‌های کوچک سوغاتی و رستوران‌های حرفه‌ای خود نیز مکانی جذاب است.

به گردشگرانی که می خواهند با تمام جنبه های بلغارستان آشنا شوند، توصیه می شود زمانی را در حومه شهر و همچنین در مناطق شهری این کشور بگذرانند. بنابراین، بازدیدکنندگان این فرصت را خواهند داشت تا بلغارستان را با جنبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و مدرن آن کشف کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه