اطلاعاتی در مورد کشور مالدیو

مالدیو، یکی از محبوب ترین مقاصد تعطیلات در جهان، در یکی از زیباترین نقاط اقیانوس هند واقع شده است. گردشگری مهمترین منبع درآمد این کشور متشکل از ۱۲۰۰ جزیره است. تنها ۲۰۰ جزیره از ۱۲۰۰ جزیره مسکونی هستند و ۱۰۰ مورد از آنها به عنوان دهکده های توریستی لوکس شکل گرفته اند.

مالدیو در اقیانوس هند و درست در بالای خط استوا واقع شده است. این کشور از شمال با هند و سریلانکا همسایه است. از آنجایی که هند نزدیک ترین قاره به این منطقه است، این کشور به ناچار تحت تأثیر این فرهنگ قرار گرفته است.

هیچ قومی جز مردم مالدیو در این کشور زندگی نمی کند. خاستگاه این ملت بر اساس جوامع هندوآریایی است. مردم ساکن در این کشور به زبان مالدیوی صحبت می کنند و بخش زیادی از آنها مسلمان هستند.

پایتخت مالدیو جزیره ای به نام ماله است و بیشتر مردم محلی در اینجا زندگی می کنند. مالدیو مجموعه ای از جزایر مرجانی است که از تاج یک رشته کوه آتشفشانی باستانی غوطه ور ساخته شده است. این دیدگاه بسیار دشوار برای توصیف باعث شده است که مالدیو شهرت زیادی در جهان به دست آورد.

علاوه بر این، این جزایر به عنوان پست ترین جزایر جهان نیز ثبت شده اند. هیچ جزیره ای در مالدیو بالاتر از ۱.۸ متر نیست. صخره های موجود در آب هستند که این جزایر را از اثرات مخرب آب و هوای موسمی محافظت می کنند. صدها صخره در کنار هم قرار می گیرند و دیوارهای محافظ طبیعی زیر آب را برای جزایر تشکیل می دهند.

به لطف این صخره‌ها، جزایر مالدیو محافظت می‌شوند و هنوز هم می‌توانند مرکز توجه گردشگران از سراسر جهان باشند. به گردشگرانی که می خواهند همه چیز را در مورد مالدیو کشف کنند، توصیه می شود در اسرع وقت از این کشور بی نظیر دیدن کنند.

تاریخ مالدیو

اولین آثار تأسیس مالدیو در قرن پنجم قبل از میلاد، زمانی که ملوانان هند و سریلانکا این منطقه را کشف کردند، رخ داد. مردمی که پس از این تاریخ در اینجا ساکن شدند، شروع به خواندن خود مالدیویی کردند. بزرگترین تغییر در تاریخ جزایر با پذیرش اسلام در قرن دوازدهم رخ داد. مردم جزیره در سال ۱۱۵۳ دین اسلام را که از دیرباز می شناختند پذیرفتند.

مالدیو تا زمانی که انگلستان شروع به استعمار در این منطقه کرد، به سریلانکا متصل ماند. پس از اینکه انگلستان مستعمره ای در سریلانکا ایجاد کرد، نفوذ بریتانیا در این منطقه احساس شد. این نفوذ از این تاریخ تا دوران معاصر ادامه یافت و در ۲۶ ژوئیه ۱۹۶۵ قرارداد استقلال با انگلیس امضا شد.

پس از سال ۱۹۵۲، حاکمیت جمهوری در جزایری که سال ها سلطنت در آن ها حاکم بود ترجیح داده شد. گیوم، رهبر دوراندیش کشور، پس از انتخابش به فعالیت های گردشگری جزایر توجه زیادی کرد. مالدیو به لطف فعالیت‌های پیشروانه گیوم، که هنوز بر سر کار است، و آثار تاریخی هنری که میراث غنی این کشور را نشان می‌دهد، شهرت و شهرتی دارد که امروزه به آن شهرت دارند.

اولین چیزهایی که با شنیدن مالدیو به ذهن می رسد

یکی از مهم ترین عوامل شهرت جهانی مالدیو بدون شک جزایر زیبای منحصر به فرد و آب های اقیانوسی آن است که برای شنا بسیار مناسب است. سالانه میلیون‌ها گردشگر در این جزایر میزبانی می‌شوند که با شکل‌های طبیعی خود برجسته هستند.

علاوه بر این، مالدیو با غذاهای پر از غذاهای دریایی خود جلب توجه می کند. اگرچه زبان رایج در این کشور مالدیویی است که به آن دیوهی نیز گفته می شود، گردشگرانی که از این منطقه بازدید می کنند با هیچ مشکلی مواجه نمی شوند. زیرا زبان های زیادی مانند انگلیسی، عربی و هندی در این منطقه صحبت می شود.

شرایط آب و هوایی مالدیو یکی از مسائلی است که بیشتر از همه مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. بارزترین ویژگی های مالدیو زیبایی جزایر و همچنین این واقعیت است که آب دریا همیشه در دمای ایده آل است. آب دریا که در طول سال حدود ۲۵ درجه است، هر فصل تجربه فوق العاده ای را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

مالدیو با آب و هوای منحصر به فرد و مناظر خیره کننده جزیره، مقصدی دیدنی و پر از ماجراجویی های استوایی است. این کشور سواحل مختلفی دارد که بازدیدکنندگان می توانند از آفتاب گرم لذت ببرند و در امواج اقیانوس موج سواری کنند.

مالدیو همچنین با ارائه فرصتی برای کاوش در سواحل که با آب باران صاف می شوند، بازدیدکنندگان را حتی در دوره های بارانی سال به خود جلب می کند زیرا از مرجان های حل شده تشکیل شده است. 

حقایق جالب در مورد مالدیو

در مالدیو، جایی که طبیعت هنوز بر آن حاکم است، سواحل دارای ماسه سفید هستند نه زرد. این به این دلیل است که ماسه های ساحلی از مرجان تشکیل شده اند نه کوارتز مانند بقیه. نوع ماسه مرجانی بسیار نادر است و تنها در ۵ درصد از سواحل جهان قابل مشاهده است. مالدیو که محل زندگی ۵ گونه از ۷ گونه لاک پشت دریایی در جهان است، از نظر تنوع زیستی بسیار غنی است.

در مالدیو، برخلاف سایر نقاط جهان، آخر هفته ها جمعه و شنبه در نظر گرفته می شوند، نه شنبه و یکشنبه. یکشنبه ها تقریباً همه به کار خود ادامه می دهند. در مالدیو که به شدت وابسته به دین اسلام است مشروبات الکلی جز در باشگاه ها و مکان های خصوصی ممنوع است و مصرف فرآورده های گوشت خوک نیز ممنوع است.

علاوه بر این، در این کشور تنها مسلمانان مالدیویی محسوب می شوند. کسانی که به ادیان مختلف تعلق دارند نمی توانند حقوق شهروندی را کسب کنند. جالب ترین اطلاعات در مورد مالدیوها این است که در زمان های قدیم از قطعات بریده شده از پوست گاو به عنوان پول استفاده می کردند. امروزه نیز مشاهده می شود که از این سکه های پوست گاوی در چند نقطه خرید محلی استفاده می شود. 

برچسب ها: گردشگری, مالدیو

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز