اطلاعاتی که باید درباره استانبول بدانید

استانبول شهری جادویی است که دو قاره اروپا و آسیا را به هم متصل می کند. استانبول، با بیش از ۱۵ میلیون جمعیت، عنوان پرجمعیت ترین شهر ترکیه را به خود اختصاص داده است.

این شهر با ساختمان ها و بازارهای تاریخی، جشنواره های رنگارنگ و تفریحات شبانه، موزه ها، پارک ها و باغ ها، کلیساها و مساجد، قلب کشور ترکیه است.

استانبول که به عنوان پلی بین آسیا و اروپا دیده می شود، از نظر جغرافیایی در مکان بسیار مهمی قرار دارد. نه تنها از نظر جغرافیایی، بلکه فرهنگ شرقی و غربی را به هم پیوند می دهد. وقتی به تاریخ نگاه می کنیم به راحتی متوجه می شویم که برای استانبول تلاش های مختلفی صورت گرفته و جنگ هایی برای تصاحب آن ترتیب داده شده است.

در چنین شهری باشکوه آنقدر مکان های ارزشمند برای بازدید و دیدن وجود دارد که حتی یک هفته اقامت برای دیدن همه زیبایی ها کافی نیست. مسجد ایاصوفیه که ابتدا به عنوان کلیسا ساخته شد و سپس به مسجد تبدیل شد، مسجد سلطان احمد، یکی از باشکوه ترین مساجد، بازار بزرگ که مورد علاقه گردشگران داخلی و خارجی است، برج گالاتا، که آنقدر زیباست که صحنه فیلم ها باشد، کاخ دولما باغچه، که آب های آبی بسفر را روشن می کند، اسرارآمیز، یکی از مکان هایی که فیلم Hell در آن فیلمبرداری شده است، موزه کاخ توپکاپی، که به عنوان اقامتگاه سلطان‌های عثمانی استفاده می‌شد، و بازار ادویه که به خاطر ادویه‌هایش معروف است، تنها تعدادی از مکان‌های دیدنی استانبول هستند.

از جمله جزایری که با ذکر استانبول به ذهن خطور می کند، Büyükada، Heybeliada، Kınalıada، Burgazada، Yassıada از جمله نقاطی هستند که باید کشف شوند، که می توان با کشتی های ساحلی به آنها رسید و از استانبول ساکت تر است.

جدای از اینها، موزه‌های باستان‌شناسی استانبول که تاریخ را روشن می‌کنند، موزه دریایی استانبول، که در آن قایق‌های تزیینی چشمگیر به نمایش گذاشته می‌شود، موزه مینیاتورک، که در آن آثار مهم فرهنگی و تاریخی ترکیه در فضای باز به نمایش گذاشته می‌شود، و موزه رحمی کوچ، که در آن به نمایش گذاشته می‌شود. وسایل حمل و نقل باشکوهی به نمایش گذاشته شده است، از جمله موزه هایی است که باید در این شهر پر جنب و جوش بازدید کرد.

بیایید نگاهی به محبوب ترین رویدادهای استانبول بیندازیم که میزبان جشنواره های بسیاری است. جشنواره جاز استانبول در ماه جولای، جشنواره موسیقی استانبول و جشنواره بین المللی اپرای استانبول در ژوئن، جشنواره فیلم استانبول در آوریل و جشنواره بزرگ استانبول در ماه می به شما این امکان را می دهد که شاهد احساسات فوق العاده این شهر باشید.

بسیاری از اتباع خارجی نیز در استانبول زندگی می کنند که یک شهر واقعا جهانی است. با این حال، تعداد گردشگرانی که می خواهند شاهد تاریخ این شهر باشکوه باشند، بسیار زیاد است. دلایلی فراتر از آنچه در اینجا برای شما نوشته ایم وجود دارد تا از این شهر باشکوه دیدن کنید که رتبه دهم لیست پربازدیدترین های جهان را دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز