افزایش ساعت کاری موزه‌ها و مراکز تاریخی خراسان رضوی

به گزارش ردبلیط؛ معاون میراث‌ فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی گفت: ساعت کاری موزه‌ها و مجموعه‌های فرهنگی تاریخی این استان نظیر فردوسی، خیام، عطار و موزه بزرگ خراسان به مدت سه ساعت افزایش یافت.

احسان زهره‌وندی روز دوشنبه افزود: برابر مصوبه جلسه شورای راهبردی موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی فرهنگی استان خراسان رضوی، ساعت کاری این مجموعه‌ها از ساعت هشت و ۳۰ دقیقه صبح تا ۲۰ شب اعلام شد، در حالیکه پیش از این پایان کار مجموعه‌های مذکور ساعت ۱۷ بود.

وی ادامه داد: این افزایش ساعت کاری به دلیل استقبال و بنا به درخواست مردم در راستای خدمات رسانی بهتر و بیشتر به گردشگران بوده است.

معاون میراث‌فرهنگی اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی اظهار کرد: با توجه به افزایش ساعت‌کاری مجموعه‌های تاریخی فرهنگی، برنامه‌ریزی رویدادهای فرهنگی از جمله برپایی شب شعر، جشنواره‌های محلی و کنسرت‌های موسیقی محلی در دستور کار شهرستان‌ها قرار خواهد گرفت.

وی به رویکرد و برنامه‌های مصوب در شورای راهبردی موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: از حضور اقشار و گروه‌های مختلف از جمله دانش ‌آموزان، دانشجویان، بازنشستگان و غیره استقبال می‌کنیم و آمادگی داریم برابر مقررات برای بازدیدهای گروهی تخفیف ۵۰ درصدی در هزینه ورودی این مجموعه‌ها را لحاظ کنیم.

زهره وندی گفت: خوشبختانه استقبال مسافران برای بازدید از مجموعه های فرهنگی و تاریخی مطلوب است.

هم اکنون بیش از ۷۰۰ موزه فعال در کشور وجود دارد که ۹۴ موزه آن معادل ۱۴ درصد این تعداد در خراسان رضوی قرار دارد و این استان رتبه دوم کشور را در این زمینه در اختیار دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز