افزایش گردشگری دهکده «ورگه‌سران»

 به گزارش ردبلیط؛ فرماندار شهرستان سرعین گفت: احداث دهکده گردشگری ورگه‌سران و مجموعه‌های متنوع گردشگری در این منطقه به افزایش ۲ تا ۲.۵ روزه حضور گردشگران در سرعین منجر خواهد شد.

باقر باقرزاده به همراه مدیرعامل برق صبح سه‌شنبه در بازدید از منطقه گردشگری ورگه‌سران سرعین، اظهار کرد: با هدف توسعه صنعت گردشگری مجموعه کامل در مناطق مختلف این شهرستان پیش‌بینی شده که یکی از این پروژه‌های سرمایه‌گذاری دهکده گردشگری ورگه‌سران است که با اتمام آن زمینه برای افزایش ماندگاری مسافران فراهم می‌آید.

وی تصریح کرد: در این منطقه قرار است پل معلق سه طبقه‌ای شیشه‌ای به عنوان سازه منحصر به فرد و ترکیبی احداث و راه‌اندازی شود و سرمایه‌گذار قول داده تا بزرگترین شهر بازی روباز کشور را در این منطقه راه‌اندازی کند.

فرماندار شهرستان سرعین گفت: با هماهنگی نمایندگان استان در مجلس و تاکید استاندار اردبیل تلاش ما بر این است تا موانع و مشکلات سرمایه‌گذار را در صنعت گردشگری این شهرستان برطرف کنیم که در این زمینه با همراهی مدیریت برق استان سعی شده تا بخشی از دغدغه‌های نیرورسانی برطرف شود.

باقرزاده افزود: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قول داد تا ۲ میلیارد تومان برای این پروژه با هدف نیرورسانی کمک کند و در کنار آن یک میلیارد تومان نیز سرمایه‌گذار تأمین خواهد کرد تا برق‌رسانی با ظرفیت مناسب به این پروژه انجام شود.

فرماندار شهرستان سرعین در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: پروژه‌های متعدد گردشگری در شهر سرعین به عنوان قلب گردشگری ایران در حال احداث است و امیدواریم در فصل حضور گردشگران و مسافران در سال آینده بتوانیم به تولید ثروت و افزایش ماندگاری مسافران کمک کنیم.

در این بازدید مدیرعامل برق استان اردبیل نیز اضافه کرد: تأمین برق مورد نیاز پروژه گردشگری ورگه‌سران به طول ۳۰۰ کیلوولت در اولویت قرار گرفته و با تاکید استاندار اردبیل این سومین سفری است که به این منطقه انجام می‌دهیم تا پروژه گردشگری اجرایی و عملیاتی شود.

حسین قدیمی بیان کرد: تأمین برق این پروژه با اجرای یک‌هزار و ۲۰۰ متر شبکه، خط انتقال و پست ۲۰ کیلوولت انجام می‌شود تا با توجه به پست زمینی اجرا شده در محوطه پل معلق بتوان از این مجموعه بهره‌برداری کرد.

وی ادامه داد: ما هیچ محدودیتی در نیرورسانی به این پروژه نداریم و قرار شد با تأمین سه میلیارد تومان تا ۲ ماه آینده این کار در ورگه‌سران به سرانجام برسد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز