برخی از زیباترین پارک های آنکارا

آنکارا، پایتخت کشور ترکیه، نه تنها با موزه هایش، بلکه با پارک های زیبای خود، مسیر سفر لذت بخشی را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد. این پارک ها که به ویژه برای ساکنان آنکارا که از زندگی شهری خسته شده اند، راه فراری هستند، همچنین موفق شده اند یک منطقه تفریحی کامل برای گردشگران باشند.

اگر می خواهید در سفر به آنکارا با طبیعت خلوت کنید، می توانید در مقاله پارک های آنکارا اطلاعات دقیقی در مورد محبوب ترین پارک های این شهر کسب کنید.

پارک گوکسو

Göksu parkı

پارک گوکسو یکی از بزرگترین پارک های آنکارا است. این پارک با مساحتی بالغ بر ۵۰۸ هزار متر مربع در سال ۲۰۰۳ به روی بازدیدکنندگان باز شد و از آن زمان تاکنون مورد استفاده قرار گرفته است.

پارک گوکسو دارای حوضچه ای به مساحت ۱۲۷ هزار متر مربع، محوطه کارتینگ، زمین والیبال ساحلی، زمین تنیس، زمین بسکتبال و والیبال، مسیر پیاده روی و دویدن، منطقه سبز، منطقه پیک نیک، و همچنین یک پارک تفریحی، رستوران و کافه است.

در عین حال ۴۵۵ آلاچیق و ۳۱۲ باربیکیو برای شما در نظر گرفته شده است تا در روزهای گرم تابستان با عزیزان خود پیک نیک داشته باشید. ساکنان آنکارا اغلب این پارک را برای دور شدن از هرج و مرج شهر، صرف نظر از روزهای هفته یا آخر هفته انتخاب می کنند.

آلتین پارک

Altınpark

پارک آلتین که در منطقه آلتینداغ آنکارا به عنوان پارک سال در میان کشورهای مدیترانه شرقی انتخاب شده است، یکی از مکان های تفریحی دلپذیری است که در مساحتی به وسعت ۶۴۰ هزار متر مربع ساخته شده است.

پارک آلتین، جایی که سبز و آبی به هم می‌رسند، میزبان سرگرمی‌ها، گشت‌وگذارها، ورزش‌ها و رویدادهای نمایشگاهی است و با حوض و محوطه سرسبز خود جلب توجه می‌کند، تا سال ۱۹۷۷ به عنوان یک باشگاه گلف استفاده می‌شد، اما در سال ۱۹۸۵ به منطقه پارک امروزی تبدیل شد.

این پارک شامل یک مرکز علمی، مهدکودک و مدرسه تابستانی، مناطق ورزشی سرپوشیده و روباز، پیست های اسکیت، رستوران ها، مسیرهای پیاده روی، کالسکه های برقی، قطارهای مسافرتی کوچک، اسب ها، زمین های بازی کودکان، مناطق پیک نیک، حوضچه، استخر شنای المپیک، زمین مینی گلف، و بسیاری دیگر قطعاً جزئیاتی وجود دارد که جذاب خواهد بود.

علاوه بر این، تمامی این رویدادها در مرکز نمایشگاهی Feyza Gürsey Science Center در Altınpark برگزار می شود که میزبان نمایشگاه و مرکز کنگره ای مطابق با استانداردهای بین المللی است. آلتین پارک که میزبان کنسرت ها و رویدادهای مختلف است.

پارک هاریکالار دیاری (پارک سرزمین عجایب)

Harikalar diyarı parkı

پارک سرزمین عجایب که نام خود را از داستان «آلیس در سرزمین عجایب» گرفته است، در منطقه سینکان آنکارا قرار دارد و بزرگترین پارک این شهر است. این پارک که نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان نیز در آن اوقات خوشی را در آن سپری می کنند، در مجموع یک میلیون و ۳۲۰ هزار متر مربع مساحت دارد.

این مکان در سال ۲۰۰۴ افتتاح شد و شامل ده ها مجسمه مومی از قهرمانان افسانه ها، زمین های بازی، حوضچه، پیست کارتینگ، سینما، سالن های نمایشگاه و تئاتر، پیست اسکیت برد، فضای سبز، زمین های بسکتبال، فوتبال و والیبال، مسیرهای پیاده روی و تجهیزات ورزشی است.

پارک گنچلیک آنکارا

Ankara gençlik parkı

پارک جوانی آنکارا یا همان پارک گنچلیک، یکی از پارک های تاریخی آنکارا، در منطقه اولوس در منطقه آلتینداغ این شهر قرار دارد و تاریخچه آن به سال های اول جمهوری برمی گردد. طرح این پارک شخصاً توسط مصطفی کمال آتاتورک در سال ۱۹۳۶ تأیید شد و در ۱۹ می ۱۹۴۳ افتتاح شد. مساحت آن ۲۷۵ هزار متر مربع است.

این پارک همچنین شامل یک خانه اپرا است که از خانه نمایشگاه در سال ۱۹۴۶ تغییر کاربری داده و در سال ۱۹۵۱ یک شهربازی ساخته شد. پارک گنچلیک آنکارا که با بازنگری در سال های ۲۰۰۸-۲۰۰۹ شکل نهایی خود را به خود گرفت، امروزه دارای زمین چمنی بالغ بر ۷۰ هزار متر مربع، زمین بازی کودکان، محوطه استخر، مسیر پیاده روی، پارک تفریحی، سالن اپرا و تئاتر شهرداری متروپولیتن آنکارا است.

پارک دیکمن وادیسی

Dikmen vadisi park

پارک دیکمن وادیسی، واقع در دیکمن، ناحیه ای از منطقه چانکای آنکارا، در دره دیکمن واقع شده بود که قبلاً توسط یک ساختمان زاغه نشین غالب بود. بازسازی پارک به دره در چارچوب پروژه تحول شهری انجام شد و امروز زیر نظر شهرداری آنکارا خدمت می کند.

در این پارک که بیش از ۱۲۰ هزار درخت و بیش از ۵۰ نوع گیاه وجود دارد، تقریباً چیزی وجود ندارد. از این رو از نظر گردشگری توجه بسیاری را به خود جلب می کند. حوض‌ها، کافه‌ها، سالن‌های کنفرانس/نمایشگاه، مناطق پیاده‌روی/دویدن، زمین‌های بازی کودکان، استخرهای شنا، زمین فوتبال و بسکتبال از جمله امکانات موجود در پارک هستند که گزینه‌های فعالیت را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهند.

پارک بوتانیک (پارک گیاه شناسی)

Botanik parkı

پارک گیاه شناسی، یکی از پارک های محبوب شهر، در زیر مرکز خرید آتاکوله در چانکایا، یکی از مناطق مرکزی آنکارا قرار دارد. این پارک که در سال ۱۹۷۰ تاسیس شده و در مجموع ۳۰۰۰ متر مربع مساحت سرسبز دارد، دارای حوض کوچکی نیز می باشد. به طور کلی، بازدیدکنندگان ترجیح می دهند در آخر هفته ها در هوای خوب یا پس از خرید در آتاکوله، کمی نفس بکشند و از هوای زیبای پارک گیاه شناسی لذت ببرند.

در این پارک یک زمین بازی وجود دارد که خانواده‌ها با بچه‌ها می‌توانند در آن اوقات خوشی داشته باشند، یک استخر که در روزهای گرم تابستان با نشستن در کنار آن خنک شوند، و در صورت تمایل می‌توانید گل‌های زیبا بخرید در پارک قدم بزنید، روی نیمکت‌ها کتاب بخوانید، با آوردن غذا و نوشیدنی خودتان روی چمن‌ها یک پیک‌نیک کوچک داشته باشید و هوای تازه دریافت کنید.

پارک سگمنلر

Seğmenler parkı

یکی دیگر از پارک های محبوب چانکایا پارک Seğmenler است. این پارک شامل یک آمفی تئاتر که در آن کنسرت برگزار می شود، زمین های بازی کودکان، رستوران ها و کافه ها می باشد. همچنین یک مسیر پیاده روی در پارک وجود دارد که از سال ۱۹۸۳ مورد استفاده قرار گرفته است.

این پارک که در زمینی به مساحت تقریبی ۶۷ هزار متر مربع ساخته شده است، محل فرار کسانی است که از سر و صدای شهر خسته شده اند. سازمان های مختلفی نیز در طول سال در این پارک برگزار می شود.

پارک کورتولوش

Kurtuluş parkı

پارک کورتولوش که در منطقه چانکایا آنکارا قرار دارد و از سال ۱۹۸۰ فعالیت می کند، یکی از پارک های شهری است که با موقعیت مرکزی خود جلب توجه می کند. این پارک که در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار متر مربع ساخته شده است شامل ۲۰۰ متر مربع سالن بدنسازی، زمین چمن به مساحت ۴۹ هزار متر مربع، مسیرهای پیاده روی و دویدن و زمین بازی کودکان می باشد.

پارک Kurtuluş به لطف موقعیت مرکزی خود، اغلب توسط کسانی که می خواهند استراحت کوتاهی از شلوغی روز داشته باشند، بازدید می کنند. در بخشی از پارک تالار عروسی نیز وجود دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

قلعه تاریخی اشرف العشایر زیر دست مرمتگران می‌رود

گردشگری

دنیای گردشگری غذا و طعم‌های ترش و شیرین ساوه و زرندیه

اخبار

صنایع دستی آذربایجان‌غربی نیاز به معرفی دارد

گردشگری

شهر بی تابستان