برخی از شهرهای ترکیه که فرودگاه ندارند

بر اساس اطلاعات فعلی، در مجموع ۶۲ فرودگاه مسافربری در ترکیه وجود دارد. ۳۷ فرودگاه از این تعداد به روی پروازهای بین المللی باز هستند. در ادامه مقاله به بررسی بعضی شهرهایی می پردازیم که در ترکیه فرودگاه ندارند و فرودگاه هایی که بیش از یک شهر مشترک هستند.

از سال ۲۰۲۴، خدمات پروازی در ۲۸ شهر ترکیه ارائه نخواهد شد، زیرا هیچ فرودگاه مسافربری وجود ندارد. برخی از این شهرها عبارتند از:

افیون کارا حصار – Afyonkarahisar

نزدیکترین فرودگاه مسافربری به افیون کارا حصار فرودگاه کوتاهیا ظفر (AFY) است. این فرودگاه در ۶۰ کیلومتری مرکز شهر افیون کارا حصار قرار دارد و دسترسی به مرکز شهر با اتوبوس های هاواش امکان پذیر است.

آکسارای – Aksaray

هیچ پرواز مستقیمی به آکسارای وجود ندارد. نزدیک ترین فرودگاه های مسافربری به شهر عبارتند از:

  • فرودگاه نوشهیر کاپادوکیه : تقریباً ۱۰۰ کیلومتر از آکسارای فاصله دارد. پس از رسیدن به نوشهیر از طریق هوایی، می توانید با اتوبوس هاواش یا تاکسی به آکسارای بروید.
  • فرودگاه Kayseri Erciyes : حدود ۱۳۰ کیلومتر از آکسارای فاصله دارد. پس از رسیدن به کایسری از راه هوایی، می توانید با اتوبوس هاواش یا تاکسی به آکسارای بروید.

آردهان – Ardahan

در شهر آردهان فرودگاهی وجود ندارد. نزدیکترین فرودگاه مسافربری به این شهر فرودگاه  Kars Harakani است . این فرودگاه تا مرکز شهر اردهان ۹۴ کیلومتر فاصله دارد. برای حمل و نقل به فرودگاه  Kars Harakani ترانسفر از استانبول وجود دارد.

مانیسا – Manisa

هیچ فرودگاهی در مانیسا وجود ندارد. نزدیکترین فرودگاه به مانیسا فرودگاه عدنان مندرس ازمیر است و ۳۹ کیلومتر با آن فاصله دارد. 

مرسین – Mersin

یک فرودگاه در مرسین وجود دارد، اما هنوز فعال نیست. فرودگاهی که انتظار می رود به زودی افتتاح شود فرودگاه منطقه ای چوکوروا است.

بارتین – Bartın

نزدیکترین فرودگاه مسافربری به بارتین فرودگاه Zonguldak Çaycuma است . این فرودگاه تا مرکز شهر بارتین ۳۴ کیلومتر فاصله دارد. برای رسیدن به این فرودگاه از ترانسفر استانبول استفاده می شود.

بایبورت – Bayburt

در حال حاضر فرودگاه مسافربری در بایبورت وجود ندارد. با این حال، ساخت فرودگاه Gümüşhane-Bayburt ادامه دارد و قرار است امسال تکمیل شود. این فرودگاه در روستای Örenşar در ۴۷ کیلومتری مرکز شهر بایبورت ساخته می شود .

 نزدیکترین فرودگاه مورد استفاده فعال، فرودگاه Erzincan Yıldırım Akbulut است. دسترسی به این فرودگاه فقط از طریق ترانسفر استانبول امکان پذیر است.

بیلجیک – Bilecik

در بیلجیک فرودگاهی وجود ندارد. نزدیکترین فرودگاه مسافربری به بیلجیک فرودگاه ینی شهیر بورسا است. این فرودگاه ۴۹ کیلومتر با مرکز شهر بیلجیک فاصله دارد .

بیتلیس – Bitlis

فرودگاه مسافربری در بیتلیس وجود ندارد. نزدیک ترین فرودگاه ها به بیتلیس عبارتند از:

  • فرودگاه وان فریت ملن:  ۱۶۷ کیلومتر با مرکز شهر بیتلیس فاصله دارد.
  • فرودگاه سلطان آلپارسلان موش:  ۸۳ کیلومتر با مرکز شهر بیتلیس فاصله دارد.

بولو – Bolu

هیچ فرودگاهی در بولو وجود ندارد، اما از آنجایی که نزدیکترین فرودگاه مسافربری غیرنظامی به بولو، فرودگاه کوجالی چنگیز توپل، به روی پروازها بسته است، فرودگاهی که می توان از آن استفاده کرد فرودگاه سابیها گوکچن است و این فرودگاه تقریباً ۱۵۰ کیلومتر با مرکز شهر بولو فاصله دارد.

بوردور – Burdur

هیچ فرودگاه مسافربری غیرنظامی در بوردور وجود ندارد. نزدیکترین فرودگاه مدنی به بوردور فرودگاه ایسپارتا سلیمان دمیرل است . این فرودگاه ۳۴ کیلومتر با مرکز شهر بوردور فاصله دارد .

دوزجه – Düzce

متأسفانه، پرواز مستقیم به دوزجه وجود ندارد زیرا فرودگاهی وجود ندارد. بنابراین، کسانی که سفر هوایی را ترجیح می دهند باید در فرودگاه Zonguldak Çaycuma فرود بیایند. این فرودگاه تقریباً ۱۹۳ کیلومتر از دوزجه فاصله دارد .

برچسب ها: ترکیه, فرودگاه

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ازمیر

مکان های دیدنی در شهر ازمیر، ترکیه

گردشگری دنیا

ساخت بزرگترین پارک آبی خاورمیانه، در عربستان سعودی

گردشگری

ضرورت شناسایی پتانسیل‌های چناران

دسته‌بندی نشده

۷ نقطه دیدنی از این شهر مقدس