برخی از مکان های دیدنی برلین، آلمان

از بهترین کارهایی که در برلین می‌توانید انجام دهید، دیدن نقاط دیدنی چشمگیر یکی از نمادین‌ترین شهرهای اروپا است. پایتخت آلمان که در قرن دوازدهم تأسیس شد، تاریخی طولانی و پرتلاطم دارد، اما اکنون شهری جهانی است که خلاقیت، فناوری و فرهنگ را در هم آمیخته است.

این شهر که در سال ۱۹۹۰ دوباره متحد شد، میراث تاریخی خود را با افتخار حفظ می کند و طیف وسیعی از مناظر جذاب را برای بازدید ارائه می دهد.

دروازه براندنبورگ

Brandenburg Gate

دروازه براندنبورگ نمادین ترین نقطه عطف برلین که امروزه نماد صلح و اتحاد است. این بنای نئوکلاسیک قرن هجدهم با تاریخ پرفراز و نشیب شهر مرتبط است و سالانه حدود ۱ میلیون نفر برای شب سال نو از آن بازدید می کنند.

با توجه به اهمیت تاریخی دروازه براندنبورگ، بهتر است صبح زود به آنجا بروید تا از شلوغی جلوگیری کنید. کافه ها، رستوران ها و غرفه های غذای خیابانی در اطراف دروازه موجود هستند.

جزیره موزه

Museum Island

جزیره موزه که به آلمانی Museumsinsel نام دارد ، مجموعه ای از ۵ موزه در سطح جهانی در مرکز شهر، در بخش شمالی جزیره ای در رودخانه اسپری است. مجموعه موزه در انتهای شمالی جزیره در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد که گردشی واقعی را در طول تاریخ به شما ارائه می دهد.

از محراب باشکوه پرگامون و دروازه ایشتار بابل که در موزه پرگامون نگهداری می‌شود تا مجسمه فریبنده نفرتیتی که در موزه Neues (موزه جدید) نگهداری می‌شود، جزیره موزه واقعاً ارزش دیدن دارد.

ساختمان رایشتاگ

Reichstag Building

ساختمان رایشستاگ که در پایان قرن نوزدهم ساخته شد، یکی از تاریخی ترین بناهای برلین است. درست در شمال دروازه براندنبورگ، در دهه ۹۰ بازسازی شد و یک گنبد شیشه ای بزرگ که منظره ۳۶۰ درجه عالی از برلین را ارائه می دهد، بر روی سقف آن اضافه شد.

اگر نمی‌خواهید برای ورود در صف قرار بگیرید، بهتر است از قبل رزرو کنید. راهنماهای صوتی به زبان‌های مختلف در دسترس هستند تا اطلاعاتی درباره تاریخچه مکان در اختیار شما قرار دهند. آنها همچنین به تمام مکان های جالب قابل مشاهده از گنبد اشاره می کنند.

کلیسای جامع برلین

Berlin Cathedral

کلیسای جامع برلین یکی از بزرگترین بناهای مذهبی در پایتخت آلمان است. این کلیسای استادانه پروتستان که در دهه ۱۸۰۰ ساخته شده، ترکیبی از سبک‌های رنسانس عالی ایتالیا و سبک باروک است. بارزترین ویژگی آن، گنبدی به ارتفاع ۱۱۴ متر است که توسط یک صلیب طلایی پوشیده شده است.

در داخل، می توانید اندام کاملا بازسازی شده ویلهلم سائر را با ۷۰۰۰ لوله، محراب مرمر و عقیق طراحی شده توسط فردریش آگوست استولر، و حدود ۹۰ تابوت سفالی پرآذین ببینید. کلیسای جامع برلین در جزیره موزه، بین Lustgarten و Spree قرار دارد.

موزه پرگامون

Pergamonmuseum

موزه پرگامون موزه‌ای در ساختمانی تاریخی است که بخشی از میراث جهانی یونسکو است و محراب نمادین پرگامون را در خود جای داده است. قدمت این ساختمان به سال ۱۹۳۰ برمی گردد، زمانی که ساخت و ساز در زمان امپراتور ویلهلم دوم به پایان رسید.

وقتی از این موزه بازدید می کنید، محراب پرگامون را در داخل آن خواهید دید. این یک ساختمان عظیم است که در ابتدا در شهری به همین نام در آناتولی باستان ساخته شده است. در این موزه بازسازی شد که می توانید آن را با شکوه تمام ببینید.

یادبود هولوکاست

Holocaust Memorial

در جنوب دروازه براندنبورگ، بنای یادبود هولوکاست، که رسماً بنام یادبود یهودیان قتل‌عام اروپا نامیده می‌شود، مکانی است که می‌توانید در مورد یکی از وحشتناک‌ترین فجایع قرن بیستم بیشتر بدانید و به قربانیان آن احترام بگذارید. قدم زدن در میان ۲۷۱۱ تخته بتنی با ارتفاعات مختلف که بنای یادبود را تشکیل می‌دهند، در حالی که فکر می‌کنید در مورد آنچه رخ داده است، بسیار آموزنده است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه