برخی از مکان های دیدنی ترابزون

ترابزون با ارائه طبیعت، فرهنگ، تاریخ و طعم های لذیذ به مسافران، از نظر مکان های دیدنی بسیار غنی است. با ایجاد یک برنامه جامع سفر در شهر که قدمتی ۴۰۰۰ ساله دارد می توانید تعطیلات خوشی را سپری کنید.

اوزونگول – Uzungöl

اوزونگول، واقع در منطقه چایکارا، با چشم انداز چشمگیرش مورد هجوم بازدیدکنندگان قرار گرفته است. این منطقه مسکونی که وضعیت یک منطقه حفاظت شده طبیعی و یک پارک طبیعی را دارد، مکانی ضروری برای کسانی است که به دنبال آرامش و آرامش هستند. 

عمارت آتاتورک – Atatürk Köşkü

این ساختمان که توسط کنستانتین کابایانیدیس در سال ۱۸۹۰ ساخته شده است، با منظره مشرف به شهر، کسانی را که آن را می بینند شگفت زده می کند. این ساختمان که در سال ۱۹۲۳ به ملک دولتی تبدیل شد، مکانی بود که آتاتورک در سفر خود به شهر در آن اقامت داشت. این ساختمان که آثاری از معماری اروپایی را در خود دارد، در سال ۱۹۴۳ به موزه تبدیل شد. در داخل موزه می توان مبلمان دوره و وسایل شخصی آتاتورک را دید.

صومعه سوملا – Sümela Manastırı

صومعه سوملا، واقع در مرزهای دره آلتیندره در منطقه Maçka ترابزون، یک ساختمان مذهبی است که در قرن اول ساخته شده است. این صومعه باشکوه که در میان صخره ها قرار گرفته، منظره ای باشکوه دارد که در میان فضای سبز احاطه شده است. نقاشی های دیواری این صومعه که به سبک کلیساهای کاپادوکیه است از جمله مواردی است که باید ببینید.

موزه ایاصوفیه – Ayasofya Müzesi

ایاصوفیه که توسط خانواده کومنسوس بین سال های ۱۲۵۰ تا ۱۲۶۰ ساخته شد، از سال ۱۵۸۴ به مسجد تبدیل شد. این ساختمان که ترکیبی از ویژگی های چشم نواز معماری اواخر بیزانس است، در سال ۱۹۶۴ به موزه تبدیل شد و درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشود.

قلعه ترابزون – Trabzon Kalesi

قلعه ترابزون، واقع در مرزهای ناحیه کالجیک، پس از فتح شهر فاتح سلطان محمت ساخته شد. این قلعه تاریخی که از سه قسمت تشکیل شده است، با سنگ هایی که بر ویرانه های بیزانسی اضافه شده ساخته شده است. در داخل قلعه، بناهای مذهبی و اداری بسیاری از دوره های مختلف وجود دارد.

بازار بدستن – Bedesten Çarşısı

بازار بدستن که ساخت آن در سال ۱۵۱۲ به پایان رسید، دارای ویژگی های معماری مشابه بازارهای تاریخی که در آناتولی دیده می شود. این بنا که دارای پلانی مربع است بر روی چهار پایه فیل قرار گرفته و در مجموع از دو طبقه تشکیل شده است. اقلام محلی و غذاهای مخصوص شهر در این بازار به فروش می رسد.

صومعه وازلون – Vazelon Manastırı

صومعه وازلون که در میان جنگل‌های کاج در روستای کریمیتلی قرار دارد، با نقاشی‌های دیواری و فضای سبز چشم نواز خود جلوه‌ای تحسین‌برانگیز را به نمایش می‌گذارد.

بوزتپه – Boztepe

بوزتپه در فاصله ۳ کیلومتری از مرکز شهر، یکی از مکان های ایده آل است. تپه ای که می توانید در آن بنشینید و زمانی را در باغ چای بگذرانید، مقصدی مکرر برای کسانی است که می خواهند عکس های منظره بی نظیری بگیرند.

فلات ها – Yaylalar

فلات های زیادی در ترابزون و اطراف آن وجود دارد که می توانید هر سایه سبز را در آنها ببینید. فلات ها که در مناطق Maçka و Tonya متمرکز شده اند، برای فعالیت هایی مانند پیاده روی، عکاسی و کمپینگ ایده آل هستند. می‌توانید از آرامش و طبیعت لذت ببرید و در فلات‌های اصلی مانند دوزکوی، سلطان مورات و کادیرگا از فضای سبز خود لذت ببرید.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه