برخی از مکان های دیدنی در مادرید

مادرید، یکی از محبوب ترین پایتخت های توریستی اروپا، رویاهای مسافران را با بافت منحصر به فرد، تاریخ، خیابان های پر انرژی، شب زنده داری و طعم های باشکوه خود زینت می دهد.

اگر می خواهید برای سفری پرماجرا از باغ های گیاه شناسی به موزه ها، از رودخانه ها تا کاخ های سلطنتی، از گالری های هنری تا پارک های بزرگ برنامه ریزی کنید، می توانید نگاهی به پیشنهادهای سفری که برای شما آماده کرده ایم بیندازید.

پورتا دل سول – Puerta del Sol

Puerta del Sol که به عنوان یکی از محبوب ترین میدان های مادرید شناخته می شود. نزدیکی آن به مقاصد توریستی، موقعیت آن در مرکز شهر و تقاطع آن با بسیاری از خیابان های محبوب، این میدان را ممتازتر کرده است. Puerta del Sol که مکان های خرید، کافه ها و فروشگاه های زیادی در اطراف خود دارد، میزبان مجسمه خرس و درخت آربوتوس نیز می باشد.

به معنای واقعی کلمه در بسیاری از روزهای خاص، به ویژه شب سال نو، قلب شهر اینجا می تپد. همیشه می توانید شاهد اجرای بدیع هنرمندان خیابانی در میدان سان گیت باشید. ستاره Puerta del Sol که به دلیل بناهای تاریخی، مجسمه ها، بارها، رستوران ها و کافه هایش در تمام ساعات شبانه روز شلوغ است، دروازه ای به نام Puerta de Alcala است که ۲۰ متر ارتفاع دارد. هنوز آثاری از ترکش توپ روی دری که به سبک نئوکلاسیک ساخته شده است وجود دارد.

 موزه پرادو – Museo del Prado

موزه پرادو یکی از مشهورترین موزه های مادرید است که قدمتی ۲۰۰ ساله دارد. این موزه محبوب که نام خود را از خیابانی که در آن قرار دارد گرفته است، از بسیاری جهات شبیه موزه لوور فرانسه است. ستاره موزه پرادو که میزبان بیش از ۵ هزار طراحی و بیش از هزار چاپ، مدال یا سکه است، بدون شک باغ لذت های زمینی است.

این موزه که مجسمه های گویا زیادی را در خود جای داده است، دری به نام دروازه گویا نیز دارد. موزه پرادو، یکی از جامع‌ترین موزه‌های هنری کشور، دارای آثار بسیاری از هنرمندان از ال گرکو تا پیتر پل روبنس است. بیش از ۱۰۰ اثر تنها از گویا برای بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته شده است.

پلازا مایور – Plaza Mayor

Plaza Mayor که به میدان بزرگ مادرید نیز معروف است، درست در مرکز شهر قرار دارد. پلازا مایور که یک منطقه ملاقات محبوب هم برای مردم محلی و هم برای گردشگران است، با بناهای تاریخی و کافه های اطراف آن ظاهر بسیار چشمگیری ایجاد می کند.

پلازا مایور میدان اصلی شهر محسوب می شود. در گذشته اعدام ها، مراسم تاج گذاری و یا گاوبازی های زیادی در این منطقه انجام می شد. گفته می شود که بیش از ۵۰ هزار نفر در پلازا مایور در چنین رویدادهایی جمع می شوند.

پلازا مایور، یکی از نمادهای مادرید از دهه ۱۵۰۰، به شکل مثلث است. انتهای بسیاری از خیابان های محبوب شهر به نوعی به این میدان متصل است. حتی معماری بسیار زیبای باروک و مجسمه سوارکاری برنزی میدان برای قدم گذاشتن در اینجا کافی است.

کاخ سلطنتی مادرید – Palacio Real de Madrid

کاخ سلطنتی مادرید، یکی از ارزشمندترین مکان‌های تاریخی شهر، بر روی تپه‌ای وسیع که باغ‌های سبز را در بر گرفته است، قرار دارد. این کاخ باشکوه که از سنگ های گرانیتی خاص به نام کولمنار ساخته شده است، از سال ۱۷۰۰ به ارث رسیده است.

از نظر معماری، تأثیر سبک نئوکلاسیک به وضوح احساس می شود. به غیر از نقاشی های دیواری، مجموعه های سلطنتی یا مجموعه های هنری خاصی به بازدیدکنندگان ارائه می شود. آثار بسیاری از استادان، از گویا گرفته تا روبنس، می توانند در مجموعه ها جایی پیدا کنند.

وقتی از تالارهای کاخ بازدید می کنید، می بینید که سبک روکوکو غالب است. این مکان هنوز هم می تواند به طور فعال برای بسیاری از مراسم های دولتی یا دعوت های رسمی مورد استفاده قرار گیرد. مجسمه های تقریباً همه پادشاهان روی نرده های کاخ ردیف شده اند. به هر حال، داروخانه سلطنتی، واقع در قسمت های داخلی کاخ، و همچنین بخش زرادخانه نیز قابل بازدید هستند.

ال اسکوریال – Monasterio de El Escorial

ال اسکوریال که در منطقه خودمختار شهر واقع شده است، هم برای اهداف مذهبی و هم برای اهداف فرهنگی استفاده می شود. ال اسکوریال که در دامنه کوه سیرا د گوادارراما واقع شده است دارای بخش های اصلی مانند کاخ، کتابخانه و صومعه است.

پادشاه اسپانیا دوم این واقعیت که فیلیپه به طور مکرر از این مکان استفاده می کند، ال اسکوریال را با ارزش تر می کند. این مکان حدود ۳۵ سال است که در فهرست “میراث جهانی” یونسکو قرار دارد. این مکان که در سال ۱۵۶۳ ساخته شد، در آن زمان یک مجموعه هنری جدی داشت.

پادشاه اسپانیا دوم فیلیپه در مدت اقامتش در اینجا نقاشی ها و کتاب های زیادی جمع آوری کرد. امروزه آثار بهترین نقاشان جهان همچنان در ال اسکوریال به عنوان یک مجموعه بزرگ به نمایش گذاشته می شود. این ساختمان که توسط معمار Juan Bautista de Toledo طراحی شده است، دارای مجموعه ای از بیش از ۴۰ هزار کتاب کمیاب است.

گرن ویا –  Gran Via

وقتی به مادرید می‌آیید، غیرممکن است که از Gran Via Madrid که محبوب‌ترین خیابان محسوب می‌شود، بازدید نکنید. منطقه ای که به «جاده بزرگ مادرید» نیز معروف است. این مکان به طور کلی به عنوان “برادوی اسپانیا” نامیده می شود. این خیابان معروف که در آن نمی توان از ساختمان های باشکوه به پایین نگاه کرد، یکی از مکان های مرکزی برای زندگی شبانه نیز به حساب می آید.

می توان گفت که سبک معماری به نام آرت دکو بر خیابان حاکم است. اولین طرح ها برای این خیابان به سال ۱۸۶۲ برمی گردد. برای اینکه این خیابان به وضعیت فعلی خود برسد، تصمیم گرفته شد ۵۰ خیابان و حدود ۳۰۰ ساختمان تخریب شود. کاپیتول و کولوسئوم، لوپه د وگا یا ریالتو از جمله مکان های محبوب در خیابان هستند. علاوه بر این، مجسمه پیروزی بالدار و ساختمان متروپلیس نیز در محدوده خیابان قرار دارند.

پارک رتیرو – Parque del Retiro

اگر می خواهید از نزدیک شاهد زیبایی های طبیعی مادرید باشید، حتما پارک رتیرو را به لیست خود اضافه کنید. شهرت پارک رتیرو، یکی از جا افتاده ترین پارک های شهر، از مرزهای کشور فراتر رفته است. این پارک که در سال ۲۰۲۱ توسط یونسکو در فهرست میراث جهانی ثبت شد، در مجموع ۳۵۰ هکتار وسعت دارد.

وجود یک دریاچه کوچک در پارک عنصری است که باعث محبوبیت بیشتر این مکان شده است. در حین گشت و گذار در این پارک بزرگ که اغلب خانواده های دارای کودکان از آن بازدید می کنند، نباید از Palacio Crystal و باغ گیاه شناسی غافل شوید. ضمناً درختی به نام سرو مونتزوما نیز در این پارک وجود دارد که از سال ۱۶۳۳ پابرجا بوده است.

بازار سن میگل – Mercado San Miguel

بازار سن میگل مکانی ایده آل برای یک تجربه خرید دلپذیر در مادرید اسپانیا است. بسیاری از محصولات مورد نظر خود را به راحتی می توانید در بازار توریستی که در چند قدمی پلازا مایور قرار دارد، بیابید. این بازار از سال ۱۹۱۶ به طور فعال در منطقه حضور داشته است.

بازار سن میگل که یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازارهای اروپا به حساب می آید، دارای سبک معماری به نام آرت نو است. شما می توانید با بیش از ۲۰۰ غرفه با محصولات مختلف در بازار تاریخی روبرو شوید. شراب ها و غذاهای باکیفیت از نقاط مختلف کشور جای خود را در این غرفه ها پیدا می کنند. از سال ۲۰۰۹، این مکان به عنوان اولین بازار غذای شهر فعالیت می کند.

کاخ کریستال – Palacio de Cristal

قصر کریستال که یکی از مهم ترین سازه های پارک رتیرو است که در بالا به آن اشاره کردیم، نشان دهنده رویکرد معماری دهه ۱۸۰۰ است. Palacio de Cristal که توسط Ricardo Velázquez Bosco، یکی از هنرمندان سرامیک آن دوره طراحی شده بود، از قاب های آهنی بسیار بزرگ و پانل های شیشه ای تشکیل شده است. در واقع دلیل نامگذاری این مکان Palacio de Cristal وجود همین تابلوها است.

نورپردازی اصلی کاخ فضای بسیار خاصی را به مکان می بخشد. Palacio de Cristal که هر از گاهی میزبان نمایشگاه های مختلف است، از جمله نقاطی است که گردشگران بیشترین عکس را در آن می گیرند. این کاخ که آخرین مرمت آن در سال ۱۹۷۵ به پایان رسید، مورد تجلیل یونسکو نیز قرار گرفت.

پلازاد سیبلس – Plaza de Cibeles

میدان Cibeles، یکی دیگر از میدان های مهم مادرید، همچنین شامل کاخ به همین نام است. به همین دلیل این منطقه به «میدان قصر» نیز معروف است. کاخ موجود در میدان اکنون به عنوان شورای شهر در نظر گرفته می شود. به لطف عرشه مشاهده، می توانید فرصت تماشای منظره ای چشمگیر را داشته باشید. ارتفاع برج از سطح زمین تقریباً ۶۰ متر است.

در ضمن فواره سیبلس یکی از آبنماهای تاریخی شهر نیز در میدان سیبلس قرار دارد. اعتقاد بر این است که این چشمه مهم نشان دهنده باروری است. تیم های قهرمان فوتبال یا تیم ملی فوتبال اسپانیا معمولا جشن های خود را در این میدان جشن می گیرند. همچنین به طور فعال برای بسیاری از رژه های رسمی استفاده می شود.

پلازا د اسپانا – Plaza de España

پلازا د اسپانا مادرید، خیابان های پرینسسا و گران ویا را که پر استفاده ترین خیابان های شهر هستند، به هم متصل می کند. Plaza de Espana که اغلب یک توقف ایده آل برای گردشگران است، به سال ۱۹۱۵ باز می گردد.

محبوب ترین منطقه میدان، بنای یادبود سروانتس است که بازدیدکنندگان اغلب از آن عکس می گیرند. ساختمان‌های نمادین شهر درست در کنار Plaza de Espana قرار گرفته‌اند که دارای یک فواره با حوض و مناطق جنگلی بزرگ است. ارتفاع این ساختمان ها که از بلندترین ساختمان های مادرید هستند، بالغ بر ۱۴۰ متر است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز