برخی از مکان های دیدنی در کشور ژاپن

ژاپن فرهنگ و سنت های خود را در اعماق شهرهای خود نگهداری می کند. این کشور با آسمان‌خراش‌های آینده‌نگر، جنگل‌های بامبو، پاساژهای نئونی، معابد و سایر جاذبه‌های گردشگری، کشوری بی‌نظیر در جهان است.

قلعه اوزاکا

Osaka Castle

قلعه اوزاکا، یکی از بزرگترین ارزش های فرهنگی ژاپن، یکی از نادرترین مناطق بازدید کننده است که با داستان و معماری تاریخی خود جلب توجه می کند. این قلعه در اوزاکای ژاپن واقع شده و در منطقه چوو قرار دارد.

قلعه اوزاکا که با بافت منحصر به فرد خود به منطقه اوزاکا پذیرای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است، یکی از مکان‌های نمادینی است که از ژاپن نام برده می‌شود. به طوری که این سازه که ساخت آن از ابتدای قرن شانزدهم آغاز شده و انتظار می رود در طول قرن به اتمام برسد، با مرمت های مختلف تا به امروز بدون حذف از ساختار اولیه خود به انجام وظیفه گردشگری خود ادامه می دهد.

جنگل بامبو

Arashiyama Bamboo Forest

درختان بامبو که نام خود را به جنگل بامبو می‌دهند، نوعی گیاه است که در آمریکا، آسیا و آفریقا به طور مکرر رشد می‌کند و هم به عنوان ماده اولیه و هم در تولید ابزارهای مختلف استفاده می‌شود. این گیاه ویژگی های زیادی دارد که نام جنگل را بر آن نهاده است.

جنگل بامبو در ژاپن، به ویژه برای مردم ژاپن، معنای بزرگی دارد. زیرا گیاه بامبو که مردم ژاپن به ویژه در طول جنگ جهانی دوم و عواقب آن به عنوان نمونه از آن استفاده کردند، به یک نماد تبدیل شده است زیرا تنها گونه گیاهی است که پس از انداختن بمب اتمی زنده مانده است. به همین دلیل، مردم محلی ساکن ژاپن خود را با گیاه بامبو مقایسه می کنند و در مبارزه با مشکلات، ایمان خود را با درختان بامبو تجدید می کنند.

کلیسای نور

The Church of the Light

کلیسای نور که به عنوان یکی از بزرگترین نمادهای فرهنگ مسیحیت در ژاپن معرفی شده است، مکانی است که می توان در آن عبادت آزادانه برگزار کرد. در عین حال، میراث فرهنگی اوزاکا را با نقش خود به عنوان یک بنای تاریخی که بازدیدکنندگان از خارج و داخل به راحتی می توانند از آن بازدید کنند، خدمت می کند.

یکی از بزرگترین دلایل بازدید از کلیسای نور، ظاهر و ساختار معماری و همچنین آثار تاریخی فراوان آن است. جای تعجب نیست که کلیسای نور، یکی از سازه‌های تادائو آندو و معروف‌ترین اثر او، مورد علاقه بازدیدکنندگان است. در واقع کلیسایی است که استاد معمار در این اثری که بدون هیچ آموزشی شروع کرده به شکلی بدیع خلق کرده است.

علامت صلیب حک شده بر روی بتن خالی کسانی را که آن را می بینند مجذوب خود می کند. ترکیب بتن و نور به مردم اجازه می دهد تا با تحسین تماشا کنند. هدف کلیسای نور تجدید مجتمع های ضد مسیحی در ایباراکی بود. هدف آن این بود که مردم ژاپن که در آن زمان با فرقه مسیحی همدل نبودند، به دین نزدیکتر شوند و حقایق دینی را از طریق کلیسا تحقق بخشند.

معبد کینکاکوجی

Kinkaku ji

کینکاکوجی در مرزهای شهر کیوتو به همین نام، استان کیوتو، ژاپن واقع شده است. Kinkakuji که به زبان ما به عنوان معبد غرفه طلایی ترجمه شده است، همچنین به عنوان معبد پارک گوزن شناخته می شود. کینکاکوجی که برای افرادی که به بودیسم اعتقاد دارند اهمیت زیادی دارد، امروزه هم از نظر توریستی و هم مذهبی به کار خود ادامه می دهد. 

این معبد که اغلب توسط افراد وابسته به شاخه رینزای بودیسم برای انجام مسئولیت های مذهبی خود استفاده می شود، هم از نظر معماری و هم از نظر چیدمان باغ با دقت زیادی طراحی شده است.

Kinkakuji همچنین مکانی در فهرست میراث جهانی یونسکو پیدا کرده است و یکی از بناهای کمیاب ژاپنی تحت حفاظت است. 

دیزنی لند توکیو

Tokyo Disneyland

توکیو که در سراسر آسیا به ویژه با مکان های تفریحی خود متمایز است، همچنین خانه یکی از بزرگترین مکان های دیزنی لند در جهان است. توکیو دیزنی لند، یک پارک تفریحی که در آن کودکان می توانند با شخصیت های نمادین دیزنی لند و بسیاری از اسباب بازی های شهربازی اوقات خوشی را سپری کنند، به نماد ژاپن به ویژه ایالت توکیو تبدیل شده است.

دیزنی‌لند توکیو که به‌ویژه کودکان به شرط همراهی والدین خود با تعداد زیادی از آن‌ها بازدید می‌کنند، درهای خود را به روی میلیون‌ها مهمان در طول ماه‌های بهار که از آن به عنوان ماه جشنواره ژاپن یاد می‌شود، باز می‌کند.

پارک اوئنو

Ueno Park

پارک Ueno که در توکیو، پایتخت ژاپن واقع شده است، نام خود را از منطقه Ueno که در آن واقع شده، گرفته است. این پارک که در سال ۱۸۷۳ در زمین یک معبد قدیمی ساخته شده است، هم با معماری و هم با ساختارهای متفاوتی که در آن قرار دارد، جلب توجه می کند. پارک اوئنو میزبان موزه‌های مهمی نیز هست.

پارک Ueno که یکی از محبوب ترین پارک های اخیر است، با میانگین ۱۰ میلیون بازدید کننده در سال، عنوان “محبوب ترین پارک شهری ژاپن” را نیز دارد. دوره ای که مهمانان بیشتر از همه از آن بازدید می کنند، فصل ساکورا است، زمانی که درختان گیلاس شکوفا می شوند و یک جشن بصری عالی پدیدار می شود.

پارک اوئنو که به یکی از بخش های مهم شهر تبدیل شده است، امروزه به نمادی تبدیل شده است و توسط مردم محلی پذیرفته شده است. بنابراین پارک اوئنو به مرکز جشن‌های بهار ساکورا و هانامی تبدیل شد که برای ژاپنی‌ها اهمیت زیادی دارد.

 معبد میجی

Meiji Jingu

معبد میجی، یکی از زیارتگاه های برجسته ژاپن، یک زیارتگاه شینتو است که در شیبویا، توکیو، پایتخت ژاپن واقع شده است. این معبد به ارواح امپراتور میجی و امپراطور شوکن اختصاص دارد که در تاریخ ژاپن جایگاه بسیار مهمی دارند. برخلاف دیگر معابد، این معبد مقبره امپراتور را در خود جای نمی دهد.

می توان گفت که علاوه بر معبد میجی، جنگل اطراف معبد نیز به عنوان یک منطقه استراحت و تفریح ​​درهای خود را به روی هزاران بازدید کننده باز می کند. معبد میجی که برای بزرگداشت امپراتور میجی پس از مرگ او در سال ۱۹۱۲ ساخته شد، در سال ۱۹۲۶ تکمیل و برای استفاده افتتاح شد. این معبد که پس از بمباران توکیو در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید، با حمایت عمومی بازسازی شد و در سال ۱۹۵۸ برای استفاده باز شد.

معبد میجی که به نام زیارتگاه شینتو نیز شناخته می شود، برای بازدیدکنندگانی که به مذهب شینتوئیسم اعتقاد دارند به یک مرکز مذهبی از اهمیت فوق العاده تبدیل شده است. معبد میجی که ظاهری در هم آمیخته با طبیعت نیز دارد، توسط بازدیدکنندگان به عنوان یک مرکز آرام و آرامش بخش توصیف می شود.

پل رنگین کمان

Rainbow Bridge

ژاپن با عناصر فرهنگی و ساختارهای منحصر به فرد خود یکی از برجسته ترین کشورهای جهان است. پل رنگین کمان که به نماد پایتخت تبدیل شده است، سازه ای شایسته این شهرت است. معادل Rainbow Bridge است. نام خود را از جشن رنگی که در شب ارائه می دهد گرفته شده است. همچنین شیباورا و اودایبا را به هم متصل می کند.

پل رنگین کمان که ساخت آن در سال ۱۹۸۷ آغاز شد، در سال ۱۹۹۳ تکمیل و مورد بهره برداری قرار گرفت. پاهای پل در طول روز سفید به نظر می رسد. در شب با انرژی خورشیدی که ذخیره می کند به رنگ های مختلف رنگین کمان تبدیل می شود.

پل رنگین کمان که فضای متفاوتی را به خلیج توکیو می بخشد. هنگامی که تاریکی فرو می‌رود، رنگ‌های مختلفی مانند قرمز، آبی، سبز و زرد را منعکس می‌کند. این باعث می شود که شهر ظاهری داشته باشد که حال و هوای آن را تغییر دهد.

پل رنگین کمان تجربه سفر بسیار لذت بخشی را به طول ۱.۷ کیلومتر به مسافران خود ارائه می دهد. رنگ های پر جنب و جوش منعکس شده توسط پنل های LED روی پاهای آن نمونه ای از زندگی پر جنب و جوش بی پایان توکیو حتی در شب است

معبد فوشیمی ایناری

Fushimi Inari Taisha

همانطور که مشخص است، معابد نشان دهنده اعتقادات مذهبی کشوری است که در آن واقع شده است. در عین حال، معماری معابد نیز از اهمیت گردشگری بالایی برخوردار است. کیوتو، پایتخت سابق ژاپن، نیز شهری غنی از معابد است. معبد فوشیمی ایناری، که تنها یکی از معبدهای معروف این شهر است، هر ساله با چشم انداز درهم تنیده با طبیعت و معماری اصیل به دقت توسط هزاران بازدیدکننده کشف می شود.

بارزترین ویژگی معبد درهای دیواری به نام “توری” است که با رنگ نارنجی چشمگیر تزئین شده است. گفته می‌شود که این درها شانس می‌آورند، مخصوصاً طبق باور ژاپنی‌ها. گفته می‌شود که بازدیدکنندگانی که برای آرزو کردن به معبد فوشیمی ایناری می‌آیند، پس از بیان خواسته‌های خود برای بازدید از دروازه‌های توری بازمی‌گردند. اگر هر چیزی که آرزو داشتند محقق می شد، توری ها با اهدای نام خود بر روی درها قدردانی خود را ابراز می کردند. 

مرکز ملی هنر توکیو

The National Art Center Tokyo

مرکز ملی هنر توکیو در پایتخت ژاپن قرار دارد که نام خود را از آن گرفته است. مرکز هنری افسانه ای خود یک شاهکار است. این ساختمان همچنین با نمایشگاه هایی که دارد بسیار چشم نواز است. مرکز هنر ملی توکیو که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر است، یکی از جاذبه های توصیه شده برای بازدید در این شهر است.

مرکز هنر ملی توکیو میزبان ۷ اتاق نمایشگاهی است که هر کدام ۲۰۰۰ متر مربع مساحت دارند. هر کدام از این آثار هنری بسیار ارزشمند را به نمایش می گذارند. با این حال، مساحت کل مرکز هنر ملی توکیو ۴۵۰۰۰ متر مربع است. این جاذبه عظیم، عنوان بزرگترین مرکز هنری ژاپن را به خود اختصاص داده است.

ساختمان عظیم مرکز هنر ملی توکیو که در سال ۲۰۰۷ افتتاح شد، در کل یک اثر هنری محسوب می شود. این ساختمان که دارای طراحی چشمگیر با دیوارهای کاملاً شیشه ای در قسمت جلویی است، توسط معمار کیشو کوروکاوا طراحی شده است. این ساختمان که ۱۹۳ متر ارتفاع دارد، از جلو شبیه آب مواج است. حتی ساختمان مرکز هنر ملی توکیو نیز با زیبایی‌شناسی که ارزش دیدن دارد، متمایز است.

 هاراجوکو

Harajuku

هاراجوکو منطقه ای واقع در منطقه شیبویا توکیو است که در سطح بین المللی به عنوان مرکز فرهنگ و مد جوانان ژاپنی شناخته می شود. علاوه بر این، کافه ها و رستوران های زیادی در این منطقه وجود دارد که می توان از غذاهای ژاپنی در آنها لذت برد.

در عین حال، پارک های مختلف و بسیاری از میراث های طبیعی منعکس کننده فرهنگ ژاپنی در این منطقه برای بازدیدکنندگانی وجود دارد که از شلوغی شهر خسته شده اند و می خواهند نفسی بکشند.

هاراجوکو این یکی از محبوب ترین مکان های توکیو برای بازدیدکنندگان داخلی و خارجی به دلیل نزدیکی به جاذبه هایی مانند معبد میجی، پارک یویوگی و ورزشگاه ملی یویوگی است. تاکشیتا دوری هاراجوکو و خیابان‌های فرعی آن مملو از فروشگاه‌های بزرگ، بوتیک‌ها، فروشگاه‌های لباس‌های دست دوم، غرفه‌های کرپ، و رستوران‌های فست فود است. به همین دلیل، منطقه هاراجوکو هر ساله به صورت دسته جمعی به خصوص توسط گردشگران جوان مورد بازدید قرار می گیرد.

برج توکیو

Tokyo Tower

برج توکیو که در مرکز توکیو، پایتخت ژاپن و با ارتفاع ۳۳۳ متر قرار دارد، بلندترین برج فولادی خود نگهدار جهان است. برج توکیو، نمادی از تولد دوباره ژاپن پس از جنگ به عنوان یک قدرت بزرگ اقتصادی، در سال ۱۹۵۸ تکمیل شد.

برج توکیو علاوه بر اینکه یک جاذبه توریستی محبوب است، به عنوان آنتن پخش نیز عمل می کند. برج توکیو که سالانه هزاران گردشگر از آن بازدید می کنند، به دلیل منظره منحصر به فردی که ارائه می دهد، بسیار ترجیح داده می شود.

برج توکیو که در ۲۳ دسامبر ۱۹۵۸ ساخته شد و دارای دو رصدخانه یکی ۱۵۰ متری و دیگری ۲۵۰ متری است، طرحی شبیه برج معروف ایفل دارد که از آن الهام گرفته شده است. این برج که رنگ های آن سفید و نارنجی است برای رعایت مقررات ایمنی هوا به این رنگ ها رنگ آمیزی شده است.

گینزا 

Ginza

Ginza در توکیو، ژاپن قرار دارد. این منطقه معروف ترین منطقه توکیو است که خیابان اصلی آن چو دوری است که در آن مغازه ها، بوتیک ها، گالری های هنری، رستوران ها، کلوپ های شبانه و کافه های زیادی وجود دارد. بسیاری از مراکز خرید لوکس، مکان های غذاخوری و سرگرمی و یک موزه در این منطقه وجود دارد.

این منطقه گران‌ترین منطقه در توکیو محسوب می‌شود و تقریباً همه برندهای پیشرو در مد و لوازم آرایشی را در خود جای داده است. در شب، کافه‌ها، رستوران‌های گینزا و تابلوهای نورانی بی‌شماری بازدیدکنندگان را از سراسر جهان جذب می‌کنند.

برچسب ها: ژاپن, گردشگری

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز