برنامه‌ریزی برای ساخت ۶۰ هتل در مناطق آزاد

به گزارش ردبلیط؛ دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه‌ریزی برای ساخت ۶۰ هتل در مناطق آزاد انجام شده است.  دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: برنامه ریزی برای ساخت ۶۰ هتل در مناطق آزاد انجام شده که زمینه افزایش حجم گردشگر تا ۲۰ میلیون نفر را فراهم می‌کند.

حجت الله عبدالملکی دبیر شورای عالی مناطق آزاد با بیان اینکه توسعه گردشگری برای تمامی ایام سال برنامه ریزی شده و تنها منوط به تعطیلات نوروزی نیست گفت: برنامه ریزی برای توسعه گردشگری در مناطق آزاد در دستور کار قرار گرفته و با توجه به آنکه طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته ۱۰ میلیون نفر گردشگر حرفه‌ای در کشور داریم اقدامات لازم برای افزایش ظرفیت اقامتگاه و هتل‌ها انجام شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت اقامتگاه و هتل‌ها برای پذیرش گردشگر در مناطق آزاد کشور ۱۳ میلیون نفر است که با این میزان گردشگر حدود ۲۵ درصد از هتل‌های مناطق آزاد خالی است که در تلاش برای افزایش این میزان ظرفیت هستیم.

هتل‌های در دست ساخت

او بیان کرد: هم اکنون بیش از ۶۰ هتل در مناطق آزاد در حال ساخت است که ظرفیت اقامتی گردشگران این مناطق را تا دوبرابر و به بیش از ۲۰ میلیون نفر می‌رساند.

دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور گفت: سال گذشته ۱۲۰ بسته به ارزش ۴۵ هزار میلیارد تومان در حوزه گردشگری و ساخت مراکز اقامتی به سرمایه گذاران در مناطق آزاد ارائه شد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

اخبار

هزینه بلیط پروازهای لغو شده برگردانده می‌شود

اخبار

افزایش ۳۰ درصدی عوارض خروج از کشور 

اخبار

کشف۳۳ قلم شی تاریخی در گیلان

اصفهان

از راز عجیب «منارجنبان» تا جاذبه‌های گردشگری اصفهان