برگزاری جشنواره چومچه خاتون

به گزارش ردبلیط؛ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه روزهای پرجشنواره اردبیل با هدف معرفی قابلیت‌های گردشگری در پیش رو هست، از برگزاری جشنواره چومچه خاتون در ۲۸ اردیبهشت ماه در شهرستان کوثر خبر داد. 

حسن محمدی ادیب ۱۸ اردیبهشت در بین خبرنگاران گفت: دهمین جشنواره چومچه خاتون یا طلب باران روز ۲۸ اردیبهشت ماه در شهر گیوی شهرستان کوثر برگزار می‌شود. 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل افزود: این جشنواره هرساله و براساس یکی از آیین‌های ریشه‌دار استان برگزار می‌شود که امسال دهمین دوره آن همراه با معرفی سایر آداب و رسوم شهرستان کوثر و با برپایی غرفه‌های صنایع‌ دستی برگزار خواهد شد. 

وی اعلام کرد: با توجه به قرار گرفتن در فصل گردشگری و به منظور معرفی ظرفیت‌های گردشگری مناطق مختلف استان، جشنواره‌های متعددی را در نظر گرفته‌ایم که در همین راستا جشنواره بین‌المللی کوچ عشایر شاهسون در شهرستان بیله‌سوار و جشنواره غذاهای سنتی در شهرستان گرمی طی روزهای گذشته برگزار شد. 

محمدی ادیب با اشاره به سایر جشنواره‌های پیش‌رو، خاطرنشان کرد: جشنواره طبخ آبزیان با همکاری اداره کل شیلات در شهرستان مشگین‌شهر و جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی شهرستان نیر نیز برای روزها و ماه‌های آینده برنامه‌ریزی شده است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز