برگزاری دوره‌های توانمندسازی گردشگری

به گزارش ردبلیط؛ سرپرست دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری از برگزاری پنج دوره آموزشی توانمندسازی از ۲۰ تا ۳۱ فروردین در ۲۰ استان کشور خبر داد.

بنابر اعلام روابط‌ عمومی معاونت گردشگری، ابوطالب قاسمی گفت: با توجه به ضرورت تقویت مهارتی و آموزشی نیروی انسانی شاغل در بخش گردشگری، برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی به عنوان پروژه اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفت.

او با بیان اینکه ماهیت فرابخشی و بین‌رشته‌ای صنعت گردشگری ایجاب می‌کند افراد مختلف در حوزه تصمیم‌گیری و مدیران و جوامع محلی و سیاسی، بخش‌های عمومی و تأسیسات گردشگری به دانش و مهارت‌های مورد نیاز این صنعت مجهز باشند، افزود: در این راستا ۵ دوره آموزشی توانمندسازی بر اساس اولویت و نیاز جامعه گردشگری برنامه‌ریزی، تدوین و به منظور اجرا به ۲۰ استان کشور ابلاغ شده است.

به گفته سرپرست دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی گردشگری، قوانین و مقررات بیمه و مالیات، مدیریت کیفیت تأسیسات گردشگری، صرفه‌جویی انرژی در تأسیسات گردشگری، تسهیل گری و کسب‌وکارهای کوچک در گردشگری و بازآموزی راهنمایان گردشگری، عناوین دوره‌های آموزشی توانمندسازی در این مرحله هستند.

قاسمی افزود: دوره قوانین و مقررات بیمه و مالیات ویژه مدیران تأسیسات و مشاغل گردشگری، رستوران‌ها، واحدهای اقامتی و دوره صرفه‌جویی انرژی در تأسیسات گردشگری با اولویت واحدهای اقامتی ویژه مدیران و کارشناسان دستگاه‌های دولتی مرتبط از جمله سازمان محیط‌زیست، استانداری، جهاد کشاورزی، جوامع محلی دهیاران، امور عشایر و غیره مدیران تأسیسات و سرمایه‌گذاران گردشگری برگزار خواهد شد.

سرپرست دفتر مطالعات، آموزش و برنامه‌ریزی همچنین گفت: دهیاران، شورای شهر و روستا، جوامع محلی و عشایر در دوره آموزشی تسهیلگری و کسب‌وکارهای کوچک در گردشگری و همچنین مدیران مراکز اقامتی استان در دوره مدیریت کیفیت خدمات واحدهای اقامتی گردشگری حضور خواهند داشت. راهنمایان و بلدهای محلی نیز با حضور در دوره هشت ساعته بازآموزی راهنمایان گردشگری با سرفصل‌های تعریف‌شده آشنا خواهند شد.

قاسمی ادامه داد: دوره‌ها از طریق مؤسسات آموزشی دارای مجوز و با مسئولیت و همکاری استان با بهره‌گیری از تخصص اساتید و مدرسان دانشگاهی مرتبط در فضاهای آموزش متناسب با موضوع دوره آموزشی مانند هتل‌ها و اقامتگاه‌های بوم‌گردی برگزار و اطلاع‌رسانی فراگیر و مؤثر از طریق فراخوان به تمام صنوف گردشگری انجام می‌شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز