بزرگ‌ترین فرودگاه جهان

به گزارش ردبلیط؛ فرودگاهی که با شکوهی خیره‌کننده و معماری منحصر به فرد، عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه جهان را از آن خود کرده است.

در دروازه‌های جنوبی پکن، غول جدیدی در صنعت هوانوردی سر برآورده است. فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن، با شکوهی خیره‌کننده و معماری منحصر به فرد، عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه جهان را از آن خود کرده و دروازه‌ای جدید به سوی سرزمین اژدها گشوده است.

غول پیکر پکن

این فرودگاه عظیم، با ترمینالی به وسعت ۹۷ زمین فوتبال، تاج و تخت بزرگ‌ترین ترمینال تک ساختمانی جهان را به خود اختصاص داده است. گویی ستاره‌های دریایی غول‌پیکر بر زمین پکن فرود آمده‌اند و پنج کانکس عظیم به دور یکدیگر حلقه زده‌اند تا فضایی بی‌نظیر را برای جابه‌جایی میلیون‌ها مسافر خلق کنند.

معماری در خدمت کارایی

طراحی هوشمندانه داکسینگ، مسافران را به قلب ترمینال هدایت می‌کند و گویی آنها را در آغوش گرم یک حیاط مرکزی سنتی چینی می‌گیرد. این چیدمان، پیاده‌روی مسافران را به حداقل می‌رساند و دسترسی به گیت‌ها را در عرض ۸ دقیقه آسان می‌کند.

داخل این غول فلزی، ربات‌های خدمات مشتری در گوشه‌ای و سیستم‌های به‌روزرسانی پرواز در گوشه‌ای دیگر، آسایش و رفاه مسافران را به ارمغان می‌آورند. گویی آینده در داکسینگ پکن به واقعیت پیوسته است.

داکسینگ، در سال ۲۰۱۴ متولد شد و بیش از ۴۰ هزار کارگر در اوج فعالیت خود، جان به کالبد این غول فلزی دمیدند. بودجه ۱۱.۵ میلیارد دلاری این پروژه عظیم، گواه اراده پولادین چین برای فتح قله‌های جدید در صنعت هوانوردی است.

داکسینگ، تنها به دنبال جابه‌جایی مسافر نیست. این فرودگاه، با هدف کاهش بار ترافیک فرودگاه بین‌المللی پایتخت پکن و تبدیل شدن به قطب اصلی هوانوردی منطقه، پا به عرصه گذاشته است.

در چشم‌انداز داکسینگ، ۴۵ میلیون مسافر در سال‌های ابتدایی و ۱۰۰ میلیون مسافر در افق ۲۰۲۵ به چشم می‌آید. ۴ میلیون تن بار نیز در سال از این غول فلزی عبور خواهد کرد و رونق اقتصادی منطقه را به ارمغان خواهد آورد.

داکسینگ، فراتر از یک فرودگاه

داکسینگ، تنها یک فرودگاه نیست. این اژدهای فلزی، نمادی از قدرت و نوآوری چین در عرصه جهانی است و دروازه‌ای جدید به سوی سرزمین عجایب شرق را به روی جهانیان می‌گشاید. سفری به سرزمین اژدها، سفری به آینده، سفری به فرودگاه بین‌المللی داکسینگ پکن.

نکات کلیدی:

  • بزرگ‌ترین فرودگاه جهان با ترمینالی به وسعت ۹۷ زمین فوتبال
  • ظرفیت جابه‌جایی ۷۲ میلیون مسافر در سال (قابل افزایش تا ۱۰۰ میلیون)
  • طراحی منحصر به فرد “ستاره‌های دریایی” با الهام از معماری سنتی چین
  • بهره‌گیری از به‌روزترین فناوری‌ها برای ارائه خدماتی بی‌نظیر
  • تعهد به پایداری با استفاده از سیستم‌های جمع‌آوری آب باران، مدیریت آب و گرمایش متمرکز
  • سرمایه‌گذاری کلان ۱۱.۵ میلیارد دلاری توسط دولت چین
  • چشم‌اندازی روشن برای تبدیل شدن به قطب اصلی حمل و نقل هوایی منطقه

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه