بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

موزه ارمیتاژ در سن پترزبورگ روسیه واقع شده است. این موزه دارای بزرگترین مجموعه نقاشی در جهان است. این موزه همچنین سومین موزه بزرگ جهان با مجموعه آثار هنری و باستان شناسی است.

State Hermitage Museum

تاریخچه و توسعه موزه ارمیتاژ

ساخت این موزه بین سال های ۱۷۵۴-۱۷۶۴ به پایان رسید. اولین دوره ای که به خدمت مردم باز شد در سال ۱۸۵۲ بود. در این موزه آثار زیادی وجود دارد. این آثار به ویژه مجموعه نقاشی ۲۵۵ قطعه ای از جنگ جهانی دوم، پس از آوردن آن توسط کاتارینا اهمیت یافت. با اضافه شدن آثار هنری بعدی، تقریباً ۳ میلیون اثر هنری در موزه موجود است.

در قرن هفدهم، محبوبیت گالری‌های هنری غربی، تعداد کارهایی را که برای این منظور در کشورهای دیگر انجام می‌شد، افزایش داد. روسیه در قرن هجدهم موزه ارمیتاژ را برای حفظ آثار هنری به این منظور تأسیس کرد.

موزه ارمیتاژ از نیمه دوم قرن هجدهم هویت مکانی را به دست آورد که نشان دهنده کاخ امپراتوری در روسیه است. آثار خریداری شده توسط کاخ نیز به موزه آورده شد و موزه برای آثار هنری گسترش یافت.

موزه ارمیتاژ و اهمیت یافته های باستان شناسی از نظر هنر

ساختمان های اضافی در موزه ارمیتاژ برای محافظت از آثار هنری ساخته شد. ساختمان الحاقی به نام “ارمیتاژ” که به طور خاص برای کاخ ساخته شده و در مجاورت آن قرار دارد، به معنای “مکان خلوت” است. کلمه ارمیتاژ از اینجا می آید. هدف آن ساخت ساختمان های مختلف دیگر به همین روش است. ساختمان جدید ارمیتاژ که به ویژه در زمان سلطنت نیکلاس اول ساخته شد، بزرگترین ساختمان در میان ساختمان هایی است که بعداً ساخته شد و در سال ۱۸۵۲ تکمیل شد.

برای اولین بار در سال ۱۸۵۲ مجموعه آثار هنری در معرض دید عموم قرار گرفت. بنابراین، محوطه موزه شامل مجموعه موزه اصلی است که از شش ساختمان تاریخی مجزا و یک کاخ زمستانی تشکیل شده است. این سازه‌های تاریخی به‌عنوان گروه‌بندی می‌شوند: بخش هنر غربی، بخش هنر باستان، بخش اعصار ماقبل تاریخ، بخش فرهنگ شرق، بخش فرهنگ روسیه و بخش سکه‌شناسی.

به خصوص دپارتمان هنر غربی مکانی ارجح برای بازدید است زیرا حاوی نمونه هایی از آثار ون گوگ و آثار هنرمندانی مانند لئوناردو داوینچی است. همچنین مناطقی برای نقاشانی مانند پیکاسو در نظر گرفته شده است. بنابراین، توسعه جهت هنری موزه و اینکه آثار مهمی در آن قرار دارد، تحسین مردم را نسبت به این بنا افزایش داد.

یکی دیگر از جنبه های مهم موزه این است که موزه ارمیتاژ یک اثر باستان شناسی است چرا که موزه ارمیتاژ به دلیل رواج مجموعه های آثار باستان شناسی، سومین موزه بزرگ جهان است. تعداد یافته های باستان شناسی بالغ بر ۷۰۰ هزار است. اساس این یافته ها اولین موزه روسیه است. یافته های باستان شناسی کشف شده در حین کاوش هنوز در این موزه به نمایش گذاشته می شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

قلعه تاریخی اشرف العشایر زیر دست مرمتگران می‌رود

گردشگری

دنیای گردشگری غذا و طعم‌های ترش و شیرین ساوه و زرندیه

اخبار

صنایع دستی آذربایجان‌غربی نیاز به معرفی دارد

گردشگری

شهر بی تابستان