بهترین غذاهای دبی که همه باید امتحان کنند

غذاهای اماراتی ترکیبی از طعم‌های لبنانی، ایرانی و حتی هندی است که می‌توانید از غذاهای گیاهی و گوشتی فراوان لذت ببرید. غذاهای دبی که پر از گیاهان هستند، هم سالم و هم خوشمزه هستند.

ما برخی از غذاهای محلی اصیل را گردآوری کرده ایم که شاید برای اکثر مسافران کمتر شناخته شده باشند. این لیست از بهترین غذاها برای خوردن در دبی احتمالاً مقدمه ای عالی برای غذاهای اصیل عربی است.

هریس – Harees

هریس یکی از معروف ترین غذاهای دبی است. اغلب می توان آن را در بسیاری از میزهای شام اماراتی و همچنین در منوهای برخی از بهترین رستوران های دبی یافت. تهیه آن به زمان و مهارت زیادی نیاز دارد، بنابراین معمولاً در مناسبت های خاص، عروسی ها و ضیافت ها ارائه می شود.

مواد تشکیل دهنده برای هریس، گندم خرد شده، گوشت چرخ کرده (گاهی اوقات مرغ) و همچنین پیاز، زیره آسیاب شده، مقدار زیادی آب و نمک است. هریس اماراتی یکی از شناخته شده ترین غذاهای سنتی این کشور محسوب می شود. این بخش مهمی از میراث آشپزی محلی است و دستور العمل ها همچنان از طریق نسل ها منتقل می شوند.

مجبوس – Majboos

بسیاری از بازدیدکنندگان دبی از مجبوس لذت می برند زیرا در میان اماراتی ها بسیار محبوب است. این غذا شامل برنج باسماتی است که با انواع گوشت سرو می شود. مجبوس اماراتی اغلب با مرغ سرو می شود، با طعم های متمایز ادویه های قدرتمند عربی و سبزیجات مختلف. مجبوس مرغ یا گوشت در انواع مهمانی های خانوادگی سرو می شود و همچنین در وعده های افطار در ماه رمضان به طور برجسته ای به چشم می خورد.

لقیمات – Luqaimat

لقیمات یک جنبه شناخته شده از غذاهای سنتی دبی است و برای رویدادهای فرهنگی مختلفی که در سرتاسر امارات برگزار می شوند آماده می شوند. این شیرینی‌های خانگی به شکل توپ‌های طلایی ظریفی هستند که در دهان ذوب می‌شوند. لقیمات از آرد، دانه های کنجد، زردچوبه، شیر، شکر، نمک و کمی مخمر تهیه می شود.

خمیر را ورز می دهیم و کمی استراحت می دهیم و در روغن سرخ می کنیم و با شربت می ریزیم. برخی معتقدند که لقیمات از جهان عرب سرچشمه گرفته است، جایی که به حلوا اللقیمات یا ‘آواما’ معروف است، اگرچه یونانیان نیز نسخه ای دارند که آن را لوکومادس می نامند. شربت عسل مانند (شربت) که برای تکمیل لقیمات استفاده می شود در اصل از ترکیه می آید.

مادروبا – Madrouba

مادروبا یکی از محبوب ترین غذاهای دبی است و در بحرین و عمان نیز طرفداران خود را دارد. مادروبا با مرغ شناخته شده ترین نوع آن است، اگرچه با ماهی، بره و غلات له شده نیز سرو می شود. با استفاده از برنج، سیر، پیاز، گوجه فرنگی، ماست و چاشنی تهیه می شود. نام این غذا «مادروبا» (در زبان عربی به معنای کوبیده شده) است، زیرا در آخرین مرحله دستور، مواد با هم زده می‌شوند تا مایه صافی به دست آید.

گوشت بریانی – Meat Biryani

بریانی غذایی است که در سراسر منطقه خلیج فارس یافت می شود و دبی نیز از این قاعده مستثنی نیست. این غذا که از غذاهای هندی سرچشمه می گیرد، قبل از ورود به جهان عرب، ابتدا در آسیای شرقی گسترش یافت، جایی که به لطف طعم خوش طعم آن بسیار محبوب شد. این محصول با ادویه های هندی معروف به عطر و طعم قوی خود ساخته شده است.

بریانی انواع مختلفی دارد، از جمله: ایرانی، کاتچی، سریلانکا و آسیای جنوب شرقی. بریانی گوشت که با مخلوطی از برنج باسماتی و ادویه ها درست شده است را می توان با مرغ یا انواع دیگر گوشت سرو کرد.

چیکن سالونا – Chicken salona

با وجود هجوم غذاهای غربی به رستوران‌های امارات، سالونا جایگاه خود را در قلب مردم امارات متحده عربی حفظ کرده است و با افتخار در بسیاری از میزهای شام دیده می‌شود.

سالونا با تکه های مرغ، زردچوبه، روغن زیتون، زنجبیل رنده شده، سیر خرد شده، پیاز، فلفل قرمز، ادویه جات ترشی جات و برنج سفید تهیه می شود. این غذا غنی از ویتامین و پروتئین است و تقریباً در هر مناسبت یا جشن خاصی در امارات وجود دارد و جایگاه ویژه ای در قلب مردم محلی و بازدیدکنندگان دارد.

تارید – Thareed

تارید اماراتی با گوشت به طور کلی از ویژگی های غذاهای خلیج است و به ویژه در دبی مشخص است. با نان و تکه های سبزیجات خیس شده در آب گوشت درست می شود. این غذا در مناسبت های خاص سرو می شود و سرشار از ویتامین و پروتئین است.

تارید با گوشت درست می شود و آب گوشت آن حاوی نان سبوس دار و سبزیجات است. این یک غذای انرژی زا است که فواید سلامتی زیادی به دلیل مقدار بالای پروتئین گیاهی دارد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه