بهترین مکان برای دیدن شفق‌های شمالی کجاست؟

شفق‌های شمالی که منظره‌ای جذاب در آسمان ایجاد می‌کنند، شاید جالب‌ترین پدیده طبیعی در جهان ما باشند. بنابراین، مانند بسیاری از مردم، شما باید به دنبال این سوال باشید که کجا می توانید شفق شمالی را ببینید. بعداً “کاش!” برای اجتناب از گفتن این موضوع، ما پیشنهادات عالی را از یادداشت های سفر شفق شمالی خود گردآوری کرده ایم. بنابراین اجازه دهید راهنمای تور شفق شمالی ما شروع شود!


نورهای سبز-قرمز که به طور طبیعی در عرض های جغرافیایی جهان نزدیک به قطب رخ می دهند و به آنها “شفق قطبی” می گویند، از گذشته توجه مردم را به خود جلب کرده است. هر ساله هزاران گردشگر به دنبال پاسخی برای این سوال هستند که برای دیدن شفق شمالی به کجا بروند. این امر منجر به هجوم گردشگران به ویژه در فصل زمستان در کشورهایی می شود که شفق شمالی قابل مشاهده است. کسانی که می خواهند این پدیده طبیعی را ببینند که تصاویر باشکوهی را در تمام ابعاد آن نشان می دهد، باید بپرسند که در کجا شفق شمالی بهتر دیده می شود، نه اینکه کجا باید شفق شمالی را دید. در اینجا لیست ما از بهترین کشورها برای شفق شمالی، بر اساس تجربیات ما در محل است!

۱. کشوری سرزنده و سرزنده: نروژ

شما می توانید شفق قطبی را در چندین شهر نروژ ببینید. از این نظر، نروژ یکی از بهترین پاسخ ها برای این سوال است که کدام کشورها می توانند شفق شمالی را ببینند. با این حال، آلودگی نوری نکته مهمی است که باید به آن توجه کنید. ممکن است لازم باشد تا جایی که ممکن است از شهر دور شوید، به خصوص در شهرهای محبوب مانند ترومسو، زیرا آلودگی نوری در شب بالا خواهد بود.

می توانید در هتل های اسلو اقامت کنید یا در تورهایی به نام جشنواره شفق قطبی شرکت کنید که مردم را به مناطقی می برد که می توانند این پدیده نور چشمگیر را ببینند. اما بیایید بگوییم که اگر تصمیم به شرکت در چنین رویدادی دارید، باید خواب خود را برای مدت طولانی قربانی کنید. البته، از آنجایی که شما تصمیم به دیدن شفق شمالی گرفته اید، قبلاً این را در نظر گرفته اید، درست است؟

Aurora Borealis Lofoten islands Norway Iconic view in Norway
Aurora Borealis Lofoten islands Norway Iconic view in Norway

۲. جو شمالی را احساس کنید: شفق‌های شمالی فنلاند

“کجا باید شفق شمالی را تماشا کرد؟” یکی از پاسخ های ایده آل برای این سوال فنلاند است. اگر بخواهید، می توانید منتظر بمانید تا نورهای شمالی را در ایگلوهای سبک مدرن در منطقه لاپلند (لاپی) در شمال هلسینکی ببینید. شما می توانید شهرهای Saariselka و Inari در فنلاند را برای اقامت انتخاب کنید.

ضمناً با کمال تاسف باید بگوییم که شفق شمالی هر روز دیده نمی شود. با دانستن این موضوع، حتما این سوال را دنبال کرده اید که چه زمانی می توان شفق شمالی را دید. متاسفانه پاسخ روشنی برای این موضوع وجود ندارد. با این حال، نکاتی وجود دارد که برای ما مفید است: هوا باید صاف و بدون باران باشد و ساعاتی بین ۲۲:۰۰ و ۰۲:۰۰ باید زمانی انتخاب شود که احتمال مشاهده شفق شمالی وجود دارد. به این ترتیب می توانید کمی به دیدن شفق شمالی نزدیک شوید. همچنین در انتظار شفق شمالی، به یاد داشته باشید که در برابر سرمای یخبندان باید چند لایه لباس بپوشید!

Northern lights in winter Finland sky
Northern lights in winter Finland sky

۳. کشوری که در آن طبیعت را در استخوان خود احساس خواهید کرد: ایسلند

یکی از کشورهایی که شفق شمالی در آن دیده می شود ایسلند است. این کشور که در حال حاضر با زیبایی های طبیعی خود جلب توجه می کند، امکان دیدن شفق شمالی را نیز فراهم می کند که ما عاشقان سفر را به وجد آورد! بنابراین، وقتی به ایسلند می آیید، می توانید برنامه ریزی های خوبی برای دیدن شفق های شمالی و گردش در کشور داشته باشید!

Aurora Borealis Iceland
Aurora Borealis Iceland

شفق شمالی در فصل زمستان بین سپتامبر و آوریل بیشتر در ایسلند دیده می شود. به همین دلیل ممکن است در ماه های زمستان با هجوم شدید گردشگران در کشور مواجه شوید. شفق شمالی را می توان از بسیاری از شهرها به ویژه ریکیاویک و هلا مشاهده کرد. برای اقامت، هتل Rangâ با جکوزی در فضای باز و زنگ چراغ های شمالی در بین هتل های ایسلند متمایز است.

۴. جو تأثیرگذار: سوئد

چگونه به شفق شمالی برسیم؟ پاسخ به سوال در پایان پرواز به سوئد پنهان است! سوئد یکی از بهترین کشورها برای دیدن شفق شمالی است. در حقیقت، پارک ملی آبیسکو و اولین هتل یخی جهان، این کشور را در تماشای شفق‌های شمالی چشمگیرتر می‌کند. علاوه بر این، هتل های موضوعی استکهلم محیط های منحصر به فردی را برای این تجربه ارائه می دهند. ما فکر می کنیم که باید از هم اکنون برنامه ریزی تعطیلات زمستانی خود را در سوئد آغاز کنید.

Uppsala Cathedral in the evening Sweden
Uppsala Cathedral in the evening Sweden

۵. تجربه لوکس نورهای شمالی: کانادا

اگرچه کانادا کمی دورتر از سایر کشورهای اسکاندیناوی جنوبی است، شفق شمالی نیز در کانادا دیده می شود، به ویژه در مناطقی مانند یلونایف، وایت هورس یا یوکان. علاوه بر این، هتل های تورنتو برنامه های زیبایی را با گزینه های اقامت ساعتی یا روزانه و فعالیت های تور ارائه می دهند.

Moraine lake in the Rocky Mountains Alberta Canada
Moraine lake in the Rocky Mountains Alberta Canada

۶. تجربه خود را غنی کنید: شفق‌های شمالی روسیه

روسیه اغلب در فهرست کشورهایی که شفق شمالی در آنها دیده می شود نادیده گرفته می شود. با این حال، مناطق شمالی روسیه که کشوری بسیار بزرگ است، با فنلاند همسایه هستند. به همین دلیل است که می توانید شفق شمالی را در شمال روسیه نیز ببینید. مسکو یا سنت. با هواپیما از سن پترزبورگ می توانید ۲ ساعت دیگر به مورمانکس، ۲.۵ ساعت به ناریان مار و ۳ ساعت دیگر به سالخارد برسید. ممکن است خوب باشد که در حین لذت بردن از غذاهای روسی منتظر شفق شمالی باشید.

Moscow Kremlin at dusk Russia
Moscow Kremlin at dusk Russia

۷. کاوش در حیات وحش: آلاسکا، ایالات متحده آمریکا

شفق شمالی را می توان در بخش هایی از آلاسکا مانند فیربنکس و کلدفوت دید. با این حال، وقتی صحبت از شفق شمالی در آلاسکا می شود، برجسته ترین انتخاب کشتی های کروز است! شما می توانید شفق شمالی را در حین حرکت بر روی آب های سرد اقیانوس آرام ببینید. البته امکان اقامت در هتل های آلاسکا و تبدیل شدن به یک شکارچی شفق شمالی نیز وجود دارد.

Aurora in Alaska
Aurora in Alaska

۸. ساکت و آرام: گرینلند، دانمارک

اکثریت قریب به اتفاق گرینلند با تندراهای متروک پوشیده شده است. نگران نباشید، این یک مزیت برای شماست! زیرا می توانید از تماشای نورهای شمالی در خانه های ایگلو مدرن واقع در وسط تندرا لذت ببرید . برخی از هتل های گرینلند از چنین ایگلوها به عنوان اتاق استفاده می کنند. فکر نمی کنید تجربه فوق العاده ای باشد؟

Copenhagen Denmark Canal
شفق‌های شمالی

اکنون می دانید که برای دیدن شفق های شمالی می توانید به کدام کشورها بروید. سپس، هر چه زودتر برای تعطیلات خود برنامه ریزی کنید تا رویاهای خود را محقق کنید!

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز