بیش از یک میلیون گردشگر نوروزی در همدان

به گزارش ردبلیط, مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان همدان گفت: از تاریخ ۲۶ اسفندماه سال گذشته تا ۲۴ فروردین‌ماه ۱۴۰۳، جمع کل آمار بازدید گردشگران نوروزی در استان همدان به یک میلیون و ۱۳۱ هزار بازدید رسید. 

محسن معصوم‌علیزاده اظهار کرد: طبق آمارهای ارائه‌شده در مدت مذکور ۱۲۴ هزار و ۵۲۸ نفر شب در مراکز اقامتی رسمی شامل هتل، هتل آپارتمان، اقامتگاه‌های سنتی، بوم‌گردی، خانه‌مسافرها، زائرسراها، اردوگاه‌ها، پارک‌های ملی، طبیعت‌گردی و مجتمع‌های بین‌راهی اسکان یافتند.

وی یادآور شد: در شهرستان همدان کتیبه‌های گنجنامه ۹۷ هزار و ۴۰۰ بازدید، سایت‌موزه میدان امام خمینی(ره) ۷۶ هزار و ۴۳۹ بازدید، تپه عباس‌آباد ۶۵ هزار و ۷۰۹ بازدید و آرامگاه بوعلی ۴۹ هزار و ۲۸۲ بازدید (۵۲ نفر خارجی) را به خود اختصاص داده است.

معصوم‌علیزاده ادامه داد: ۴۴ هزار و ۵۷۰ بازدید از شیرسنگی، ۴۰ هزار و ۱۵۶ بازدید از آرامگاه باباطاهر (۹ گردشگر خارجی)، ۳۲ هزار و ۸۲۷ بازدید از مجتمع تفریحی و توریستی تله کابین گنجنامه و ۲۶ هزار و ۳۱ بازدید از تپه هگمتانه(۴۶  گردشگر خارجی) در این مدت ثبت شده است.

وی افزود: شهر بازی رنگین‌کمان ۲۲ هزار و ۷۰۰ بازدید، موزه دفاع مقدس ۲۱ هزار و ۳۵۰ بازدید، امامزاده محسن ۲۴ هزار و ۸۲۰ بازدید، مسجد جامع همدان ۱۷ هزار و ۵۹۰ بازدید، موزه تاریخ طبیعی ۹۷۴۹ بازدید، روستای هدف گردشگری ورکانه ۸۴۱۶ بازدید و گنبد علویان ۵۳۰۷ بازدید را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان گفت: در شهرستان ملایر ۵۵ هزار و ۵۵ بازدید از باغ تاریخی سیفیه، ۴۰ هزار و ۶۰۷ بازدید از جاذبه گردشگری مینی‌ورلد و ۳۲ هزار و ۹۸۲ بازدید از دریاچه توریستی و تفریحی کوثر ثبت شده است.

وی ادامه داد: سراب گیان با ۴۶ هزار و ۴۶۷ گردشگر، سراب گاماسیاب با ۲۵ هزار و ۳۵ گردشگر و سراب فارسبان با ۲۱ هزار و ۲۱۶ گردشگر به عنوان پربازدیدترین مکان‌ها در شهرستان نهاوند گزارش شده است.

معصوم‌علیزاده یادآور شد: غارعلیصدر ۹۶ هزار و ۲۳۲ بازدید (۳۵۰ گردشگر خارجی)، باغ وحش علیصدر ۴۲ هزار و ۲۰۸ بازدید و تالاب شیرین‌سو ۲۶ هزار و ۶۸۳ بازدید در شهرستان کبودراهنگ را به خود اختصاص داد.

وی اظهار کرد: در این مدت ۴۴۸۰ گردشگر از روستای هدف گردشگری قلعه‌جوق، ۲۳۹۰ گردشگر از برج و مسجد خوش‌آباد و ۱۳۳۰ گردشگر از برج امامزاده ازناو شهرستان فامنین دیدن کردند.

معصوم‌علیزاده ادامه داد: در شهرستان رزن ۱۹۹۲ بازدید از امامزاده اظهر و ۱۰۷۹ بازدید از امامزاده هود گزارش شده است و در شهرستان تویسرکان پارک توریستی کمربسته سرکان ۲۳ هزار و ۵۵۰ بازدید، آرامگاه حیقوق نبی ۱۸ هزار و ۲۰ بازدید، کاروانسرای شاه عباسی فرسفج ۵۳۸۴ بازدید، خانه دکتر اقتداری ۲۷۴۰ بازدید، موزه تویسرکان ۲۱۹۰ بازدید و آرامگاه میررضی‌الدین آرتیمانی ۷۷۵ بازدید را به خود اختصاص داد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی استان همدان اظهار کرد: در شهرستان بهار نیز ۱۲ هزار و ۲۴۶ نفر از مقبره آیت‌الله بهاری، روستای گردشگری حیدره قاضی خان و کاروانسرای تاج‌آباد بازدید کردند.

وی در رابطه با بازدیدهای نظارتی از تأسیسات و مؤسسات گردشگری و تمامی مراکز خدمات‌رسانی ایام نوروز در استان همدان نیز گفت: در این ایام ۵۱۱ مورد بازدید از کل تأسیسات گردشگری استان انجام شد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه