تشکیل کارگروه گردشگری دوچرخه 

به گزارش ردبلیط، کارگروه گردشگری دوچرخه با مشارکت جمعی از فعالان این حوزه در تعامل با دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، نخستین نشست کارگروه گردشگری دوچرخه به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های میزهای گردشگری ورزشی و ماجراجویانه ذیل دفتر توسعه گردشگری داخلی معاونت گردشگری برگزار شد.

مصطفی فاطمی ـ مدیر کل دفتر توسعه گردشگری داخلی ـ که ریاست این جلسه را بر عهده داشت، تلاش برای توسعه گردشگری موضوعی و ورود به مباحث گردشگری تخصصی را از جمله امور اجرایی در دست اقدام مطرح کرد.

او با بیان اینکه معاونت گردشگری در مقام دولت، نقش تسهیلگری را به عهده دارد، یادآور شد: در مقابل این امکان، مطالبه‌گری، ارتباط و تعامل فعالین بخش خصوصی با یکدیگر، ترسیم نقشه راه و رفع موانع اجرایی را در پی خواهد داشت.

فاطمی همچنین با اشاره به دستاوردهای تسهیلگری در سایر میزهای تخصصی مشابه، فرصت تعامل دو سویه میان بخش خصوصی و دولتی را راهگشای ورود به موضوع گردشگری موضوعی خواند.

در این نشست اعضاء حاضر از فعالان حوزه گردشگری دوچرخه، با ارائه تجربه‌ها و نتایجِ تلاش برای توسعه این شاخه از گردشگری، درخواست‌های خود را در ابعاد مختلف از جمله نیاز به تدوین و برگزاری دوره‌های راهنمای گردشگری دوچرخه، فعال کردن ظرفیت‌ها، بسترهای زیرساختی، مناسب‌سازی این حوزه و نیز جلب حمایت‌های دولتی مطرح کردند.

بنا بر نظرات دریافت‌شده از نخستین جلسه کارگروه گردشگری دوچرخه، برنامه‌ریزی برای انجام امور اجرایی، تدوین نقشه راه و تقسیم وظایف بین اعضاء کارگروه، اقدام برای معرفی شاخه گردشگری دوچرخه به دفاتر خدمات مسافرتی و نیز ارائه راهکارهای اجرایی با حمایت وزارتخانه از راهنماها و تورهای گردشگری با دوچرخه در دستور کار قرار گرفت.

در پایان تصمیم بر آن شد تا اعضاء حاضر در کارگروه گردشگری دوچرخه ضمن ارتباط مستمر با یکدیگر و برپایی نشست‌های کارشناسی نسبت به روند رشد این حوزه توجه جدی داشته باشند.     

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز