تعطیلات جاز در بورسا: هفتمین جشنواره بین المللی جاز نیلوفر

جشنواره بین المللی جاز نیلوفر آغاز شد. این جشنواره که امسال برای هفتمین بار برگزار می شود، از علاقه مندان به موسیقی جاز دعوت می کند تا در یک جشن موسیقی با کیفیت شرکت کنند. به عنوان بخشی از جشنواره که تا ۳ ژوئیه ادامه خواهد داشت، تعداد زیادی از نوازندگان سرشناس به روی صحنه می روند تا مخاطبان پیر و جوان را به وجد بیاورند.

 در فستیوال جاز نیلوفر که در واحه‌های سرسبز بورسا مانند جنگل بالات آتاتورک، روستای اطلس و ساحل دریاچه آکچالار برگزار می‌شود، علاوه بر ۱۴ کنسرت توسط نوازندگان داخلی و خارجی، رویدادهای متفاوتی از طبیعت برگزار می‌شود.

 مطمئناً تابستان شما را نمی‌توان بدون فرار به یک میان‌آهنگ موزیکال در دل طبیعت، گوش دادن به آهنگ‌های ملایم در حالی که نسیم در یک عصر خنک تابستانی می‌بوسد، کامل در نظر گرفت. اجازه ندهید این جشنواره از شما بگذرد!

تعطیلات جاز در بورسا
تعطیلات جاز در بورسا

برنامه جشنواره

هفتمین جشنواره بین المللی جاز نیلوفر با کنسرت افتتاحیه روز پنجشنبه ۲۳ ژوئن ساعت ۲۰:۳۰ در جنگل بالات آتاتورک آغاز می شود. فریت اودمان کوئینتت و پاو تریو که کنسرت افتتاحیه جشنواره را زیبا کردند. نوخت دورو روی صحنه می رود. 

فریت اودمان، یکی از نام‌های برجسته درام‌های جاز در ترکیه، مخاطبان را در سفر به سبک هارد باپ، که مشتقی از بی‌باپ جاز است، مجذوب خود می‌کند. این کنسرت همچنین شامل تنظیم های پنج نفره این هنرمند از آلبوم های پاییز در نیویورک و Nommo است . 

در کنسرت دیگر برنامه افتتاحیه، نوخت دورو، یکی از قوی ترین صداهای ترکیه، با اسرای تریو روی صحنه خواهد رفت.

 POW Trio، به نام Eylem Pelit، Volkan Öktem و Tuluğ Tırpan، قهرمانان برجسته موسیقی جاز ترکیه، شامل نسیم های موسیقی کلاسیک و لاتین در کارنامه خود است. این سه مدیر با آواز بی نظیر نوخت دورو خواننده موسیقی سنتی پاپ و ترک همراه خواهند بود و خاطراتی از یک کنسرت فراموش نشدنی را برای تماشاگران به یادگار خواهند گذاشت. 

گروه Umut Ulusoy و Birsen Tezer از جمله نام هایی هستند که در جنگل بالات آتاتورک اجرا خواهند کرد. Umut Ulusoy یک نام مشهور در موسیقی الکترونیک، آهنگ های کلاسیک و مدرن را از منابع مختلف مانند R&B و Glitch-Hop دهه ۹۰ اجرا می کند و آنها را با مخاطبان به اشتراک می گذارد

. این رپرتوار که با ادغام صداهای جدید خاص و منتشر نشده ایجاد شده است، همچنین شامل آثاری از گروه هایی است که همچنان بر موسیقی Umut Ulusoy تأثیر می گذارند، مانند Depeche Mode، Massive Attack، Moderat. در کنسرت دیگر روز، بیرسن تزر شامل شماره‌هایی از دومین آلبوم انفرادی خود، İkinci Cihan ، آهنگ‌هایی را اجرا می‌کند که شما را در فضای جشنواره هیپنوتیزم می‌کند.

Jazz Street Festival Granada Spain
Jazz Street Festival Granada Spain

کنسرت یاز احمد، نوازنده برجسته جاز بریتانیایی، از جمله رویدادهای جاه طلبانه برنامه جشنواره است. ترومپت ساز انگلیسی-بحرینی صداهای خاورمیانه را با صحنه جاز معاصر بریتانیا ترکیب می کند. این هنرمند برنده جایزه یکی از مورد انتظارترین اجراهای مهمان جشنواره است، با موسیقی خود که او آن را “جاز عربی روانگردان” توصیف می کند. 

یکی دیگر از جلسات لذت‌بخشی که در آغوش آرامش‌بخش طبیعت برگزار می‌شود، کنسرت با حضور گیتاریست سارپ مادن است که در روز پنجشنبه ۳۰ ژوئن ساعت ۱۹:۳۰ برگزار می‌شود. این نوازنده موفق که در دهکده اطلس اجرا خواهد کرد، با اجرای اولین آهنگ های آلبوم خانه کنار دریاچه برای اولین بار تماشاگران را به وجد خواهد آورد .   این هنرمند ارجمند تکنیک نوازندگی جدیدی را برای گیتار بدون فرت ابداع کرده است و قطعات اجرا شده در این شب نوید نمایش جذابی از تسلط موسیقی را به مهمانان جشنواره می دهد.

در آخرین کنسرت جشنواره، دنیز تکین با آواز ملودیک و قوی خود در کنار دریاچه آکچالار با تماشاگران دیدار خواهد کرد. این نوازنده چیره دست، که در غروب خورشید در ۳ جولای اجرا خواهد کرد، کنسرت پایانی خاطره انگیزی را به دوستداران موسیقی تقدیم خواهد کرد و آواز روح‌انگیز خود را با تنظیم‌های اصلی و در حالی که خود را با گیتار آکوستیک خالص و طبیعی و پیانو همراهی می‌کند، تقدیم می‌کند. 

صداهایی برای اقلیم در قلب طبیعت

هفتمین جشنواره بین‌المللی جاز نیلوفر که توسط شهرداری نیلوفر و با رویکرد «سال اقلیمی ۲۰۲۲» طراحی شده است، برای جذب دوستداران موسیقی به دل طبیعت طراحی شده است. موضوع این رویداد با مفهوم جلب توجه به تغییرات اقلیمی، توضیح اثرات آن و حمایت از تحول جمعی با گام‌های فردی تهیه شده است که در سراسر جهان به عنوان «جهانی بیندیشید، محلی عمل کنید» نیز شناخته می‌شود. برای جشنواره جاز نیلوفر، برنامه ریزان متعهد به ارائه یک جشن موسیقی در هم تنیده با طبیعت بودند. آنها این کار را با انتخاب مکان های عالی که منعکس کننده فضای سرسبز بورسا هستند، انجام دادند، مانند جنگل بالات آتاتورک، روستای اطلس، ساحل دریاچه آکچالار. 

در نهایت، آنها حتی برای مخاطبان جوانتر سرگرمی تدارک دیده اند. در رویداد “Buluntu Sesler” که در چارچوب جشنواره برگزار می شود، مجسمه های صوتی قابل پخش با تبدیل مواد زائد تولید می شود. علاوه بر پانل «فرهنگ-هنر و اقلیم»، کارگاه صوتی «به محیط خود بشنویم» که برای کودکان تدارک دیده شده است، از جمله فعالیت‌هایی است که در برنامه جشنواره برای کمک به آگاهی بیشتر از محیط‌زیست برای مخاطبان گنجانده شده است.

بورسا که به دلیل موقعیت مکانی خود جایگزینی برای شهرهای مجاور است، در فستیوال جاز نیلوفر نیز منتظر علاقه مندان به موسیقی جاز از شهرهای مختلف است. در این جشنواره موسیقی که به مدت ۱۱ روز ادامه خواهد داشت ، مکان خود را در میان زیباترین هتل های بورسا رزرو کنید تا به صدای هنرمندان مورد علاقه خود گوش دهید و استراحتی کوتاه در طبیعت شگفت انگیز بورسا داشته باشید! 

منبع : اودا مکس

برچسب ها: بورسا, ترکیه

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز