تلاش برای سفر تونسی‌ها به ایران

به گزارش ردبلیط؛  نخستین نشست بخش خصوصی گردشگری ایران و تونس پس از لغو یکطرفه روادید با تونس برگزار شد.

تور آشناسازی ویژه فعالان گردشگری کشور تونس و نشست B2B میان بخش خصوصی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و تونس با هدف آشنایی با ظرفیت‌های گردشگری کشورمان در پی لغو روادید یک طرفه ایران با تونس در هتل لاله برگزار شد.

 با توجه تلاش دفتر بازاریابی و توسعه گردشگری خارجی وزارت میراث فرهنگی برای تقویت ارتباط با کشورهایی که روادید با آن‌ها به‌طور یک طرفه لغو شده، تور آشناسازی ویژه فعالان گردشگری کشور تونس و نشست متقابل بخش خصوصی طرفین شامل B2B برگزار شد.

در این نشست موضوعاتی مانند تلاش برای معرفی فرهنگ دو کشور، اطلاع‌رسانی درباره مقاصد گردشگری ایران به تونسی‌ها، اجرای تورهای آشناسازی و برگزاری جلسات بخش دولتی و بخش خصوصی به‌صورت متناوب مطرح شد.

همچنین در نشست B2B جمهوری اسلامی ایران و تونس نسبت به تولید محتوای مشترک ویژه مخاطبان تخصصی و عموم مردم و همچنین تاکید بر معرفی جاذبه‌های ایران به‌ویژه خوراک ایران که مورد توجه ویژه تونسی‌ها است، تاکید شد.

فعالان گردشگری کشور تونس همچنین در این نشست از تجربه اجرای دفعات تورهای گروهی به ایران و همچنین فرهنگ مهمان‌نوازی، خوراک و آثار متنوع تاریخی و فرهنگی کشورمان به‌عنوان شاخصه‌هایی جذاب یاد کردند.

همچنین در این نشست گروه تونسی اعلام کردند به‌دلیل کوچک بودن کشور تونس،تبلیغ در تونس و جلب رضایتمندی گردشگران تونسی بسیار با اهمیت است و تونسی‌ها به نظرات هموطنانشان اهمیت زیادی می‌دهند. همچنین با توجه به اینکه در حال حاضر اخذ ویزای اروپا برای تونسی‌ها مشکل شده است، لغو روادید برای اتباع تونس و سفر آن‌ها به ایران برایشان جالب‌توجه است.

همچنین در این نشست تاکید بر راه‌اندازی پروازهای مستقیم، اجرای تورهای آشناسازی و نیز تبلیغات دو طرفه نیز از سوی فعالین گردشگری ایران مطرح شد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز