توصیه هایی برای سفر با هواپیما برای اولین بار✈

سفر هوایی که وسیله ای لذت بخش و راحت برای حمل و نقل است، دسترسی از نقطه ای به نقطه دیگر را در مدت زمان کوتاهی ممکن می سازد. اما در مقایسه با سایر وسایل حمل و نقل، سفر با هواپیما می تواند باعث ایجاد تنش و هیجان شود. مراحلی وجود دارد که قبل از سوار شدن به هواپیما باید مرحله به مرحله انجام شود. ما در مورد آنها صحبت خواهیم کرد تا اولین سفر با هواپیما را راحت تر کنیم. 

افرادی که برای اولین بار با هواپیما سفر می کنند، ابتدا باید بلیطی را انتخاب کنند که با بودجه و معیارهایشان مطابقت داشته باشد. هنگام خرید بلیط می توانید شرکتی را انتخاب کنید که مقرون به صرفه ترین فرصت سفر را فراهم می کند. توصیه می کنیم بدون عجله در خرید، شماره شناسایی، اطلاعات تماس و جزئیات سفر خود را وارد کرده و پس از آن بررسی کنید. شما می توانید بلیط خود را از سایت و یا از آژانس مسافرتی خریداری کنید.

برخی از مسائل مهم وجود دارد که باید هنگام بسته بندی چمدان به آنها توجه کنید. شما این فرصت را دارید که در طول پرواز دو چمدان مختلف با خود ببرید؛ چمدان کابین/دستی ( چمدانی است که می توانید در طول پرواز با خود حمل کنید که می تواند یک چمدان کوچک علاوه بر کیف دستی شما باشد ) و چمدان تحویل‌شده ( این چمدان ها را که برای شما در زیر هواپیما حمل می شود به افراد کشیک در هنگام تحویل گرفتن تحویل می دهید و پس از پرواز دوباره آن ها را تحویل می گیرید)

اگر می خواهید سفری خوش داشته باشید، باید لباس راحتی بپوشید. توصیه می کنیم در صورت امکان کفش و لباس هایی را انتخاب کنید که قبلا پوشیده اید و معتقدید راحت هستند. علاوه بر این، لباسی که می پوشید بسیار مهم است تا زمان زیادی را برای امنیت در ورودی فرودگاه تلف نکنید. اگر اقلام فلزی و کمربند حمل می کنید، ممکن است زمان را از دست بدهید. 

فرودگاه ممکن است گاهی اوقات بسیار شلوغ باشد. اگر پرواز شما داخلی است، توصیه می کنیم ۲ ساعت قبل از حرکت در فرودگاه و اگر پرواز خارجی دارید، ۴ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور داشته باشید. دراین صورت چک این را به موقع انجام می دهید بنابراین نیازی به صرف زمان اضافی در فرودگاه نخواهید داشت و سوار شدن شما سریعتر خواهد بود. چنین موقعیت هایی شما را از استرس دور می کند زیرا برای اولین بار سوار هواپیما می شوید و سفر راحت را برای شما تضمین می کند.

بعد از اتمام مراحل چک این و تحویل چمدان به پیشخوان، کارت ملی (شناسنامه) و کارت پرواز خود را در جایی قرار دهید که بتوانید به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید. بعد از برسی امنیتی، شما می توانید شماره گیت هواپیمای خود را از کارت پرواز و صفحه نمایش های فرودگاه پیدا کنید و در اتاق انتظار گیت که در آن سوار هواپیما می شوید بنشینید.  از آنجایی که زمان حرکت پرواز و گیت‌ها ممکن است تغییر کند، فراموش نکنید که صفحه نمایش را برسی کنید.

بعد از اینکه کارکنان شناسنامه و کارت پرواز شما را چک کردند، می توانید سوار هواپیما شوید. در بعضی مواقع می توان مستقیماً به هواپیما رفت، در بعضی مواقع می توانید از طریق اتوبوس های فرودگاه به هواپیما بروید. پس از سوار شدن و نشستن، باید بارهای دستی خود را در کمدهای بالای صندلی ها قرار دهید. تمام اطلاعاتی مانند قوانینی که در داخل هواپیما باید رعایت شود، زمان رسیدن به محل، زمان بلند شدن هواپیما و شرایط آب و هوایی مقصد به شما اعلام می شود.

پس از یک پرواز راحت و لذت بخش، باید منتظر بمانید تا درب هواپیما روی باند فرود آمده و باز شود. وقتی از هواپیما پیاده شدید، وسایل خود را بردارید و می توانید با مشاهده سایر مسافران به سالنی که چمدان هایتان در آنجا می رسد بروید. در این بین باید مدتی بیشتر منتظر چمدان خود باشید. با استفاده از علائم می توانید تشخیص دهید که چمدان شما به کدام قسمت می رود. با انجام مراحل می توانید چمدان خود را جمع آوری کرده و پرواز خود را با خیال راحت به پایان برسانید. 

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه