جاذبه ها و مکان های دیدنی شیراز

شهر شیراز که یکی از مقاصد اصلی سفر برای گردشگران داخلی و خارجی است دارای انواع مختلفی از اماکن گردشگری و تاریخی است که در سطح شهر گسترده شده اند. این شهر که از قدمت بالایی برخوردار است، میزبان شما در هر یک از اماکن تاریخی خود می باشد.

آرامگاه حافظ (حافظیه)

حافظیه، محل خاکسپاری شاعر بزرگ حافظ در شهر شیراز است. این مکان، با آن حال و هوای معنوی و زیبایی، از بهترین جاهای دیدنی شیراز است و کمتر مسافری را می‌توان پیدا کرد که بدون بازدید از حافظیه این شهر را ترک کرد.

مسجد نصیرالملک

مسجد نصیر الملک یکی از زیباترین مساجد شیراز است که قدمت آن به دوره قاجاریه بازمی‌گردد. امروزه این مسجد که با نام مسجد صورتی نیز شهرت دارد، یکی از پرطرفدارترین جاهای شیراز به شمار می‌رود و محبوبیت زیادی بین گردشگران داخلی و خارجی دارد.

زیارتگاه شاه چراغ

شاه چراغ  به‌عنوان بزرگ‌ترین زیارتگاه مذهبی شیراز و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های مذهبی در ایران به حساب می‌آید. این زیارتگاه علاوه بر معماری حیرت‌انگیزش، با تزیینات فوق‌العاده زیبایی از کاشی‌کاری و آینه‌کاری، شاهکار بی‌نظیری را پیش روی گردشگران و زائران قرار می‌دهد؛ به‌طوری که بسیاری از گردشگران ایرانی و خارجی آن را به‌عنوان یکی از زیباترین مساجد و آرامگاه‌های ایران می‌شناسند. 

باغ ارم

باغ ارم شیراز، باغی است زیبا و سرسبز که در شمال غرب شهر شیراز واقع شده است که هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را مجذوب زیبایی های خود می‌کند. این باغ زیبا به دلیل جلوه‌های بی‌نظیر معماری اش در سال ۱۳۵۳ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت. 

دروازه قرآن

دروازه قرآن یکی از دروازه‌های به‌جامانده از دوره‌های قدیم در شیراز است.  این بنا که در طول زمان یا بر اثر بلایای طبیعی و حوادث گوناگون، بارها تخریب و مجددا بازسازی شده. دروازه قرآن در سال ۱۳۷۵ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.

ارگ کریمخان

ارگ کریم خان شیراز یکی از مهمترین بناهای تاریخی و جاذبه های گردشگری شیراز است. اگرچه ارگ کریم خانی در مقایسه با سایر بناهای تاریخی ایران مانند دوران قاجار یا صفویه، مجلل نیست اما در اوج سادگی، زیبایی و شکوه خود را دارد. 

بازار وکیل

بازار وکیل شیراز یکی از مشهورترین بازارهای سنتی و تاریخی ایران است. در این بازار انواع پارچه‌های رنگارنگ، فرش‌های زیبا، ادویه‌های خوش‌عطر و ظروف مسی زیر نوری که از روزنه‌ها می‌تابند خودنمایی می‌کنند.

مسجد وکیل

مسجد وکیل یکی از دیدنی های شیراز است که در کنار بازار وکیل قرار دارد و مربوط به دوره زندیه بوده و به دستور کریم خان زند ساخته شده است. این مسجد بدون اغراق یکی از زیباترین مساجد تاریخی شیراز هست. 

باغ جهان نما

 یکی از قدیمی‌ ترین باغ های دیدنی و حیرت انگیز ایران محسوب می شود. این باغ، یکی از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری و توریستی شیراز می باشد.

آرامگاه سعدی

یکی از مکان های فرهنگی پرطرفدار کشور است. حال و هوای خاص این مجموعه برای هر گردشگری جذابیت دارد.

برچسب ها: شیراز

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز