جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری جزیره کیش

کیش یکی از قطب های گردشگری ایران است که هر ساله عده ی زیادی از گردشگران را به خود جذب می کند. کیش دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی زیادی است که در ادامه به معرفی و بررسی بسیاری از جاهای دیدنی در کیش می پردازیم.

کشتی یونانی

یکی از معروف ترین مکان های دیدنی کیش، کشتی یونانی است. . این کشتی ساخت کشور انگلستان بوده و به یونانی ها تعلق داشته است. اما در تاریخ ۴ مرداد ۱۳۴۵ در نزدیکی ساحل کیش، به گل نشست. از آن زمان تاکنون این کشتی در همین منطقه قرار دارد. 

دره پرتغالی ها

دره پرتغالی ها یکی از دیدنی های کیش است. نام گذاری این دره به زمان سکونت پرتغالی ها در این منطقه باز می گردد. این دره در بخش شمالی کیش واقع شده و منطقه ای خوش آب و هوا و سرسبز است. 

درخت کهنسال انجیر معابد نیز در این منطقه قرار دارد. این درخت حدود ۶۰۰ سال قدمت داشته و بسیاری از افراد، آن را خوش یمن می دانند و برای برآورده شدن آرزوهای خود پارچه های کوچک رنگی به درخت گره می زنند. این درخت را به عنوان درخت سبز نیز می شناسند. درخت سبز ظاهری متفاوت با سایر درختان دارد. چرا که شاخه های آن به سمت پایین رشد می کنند.

 پایاب کیش

یکی از مکان های دیدنی جزیره کیش، پایاب کیش نام دارد. پایاب از دو کلمه ی پای و آب ساخته شده است. پایاب کیش قدمتی ۲۰۰۰ ساله دارد. به همین دلیل یکی از مکان های تاریخی کیش به حساب می آید. پایاب کیش، بعد از بازسازی به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شد. 

 قلعه جنی کیش

یکی از جاهای دیدنی کیش، قلعه جنی می باشد. این قلعه در نزدیکی کشتی یونانی واقع شده است و بسیاری از گردشگران از وجود آن بی خبرند. در واقع این قلعه در گذشته محل ژاندارمری بوده است. داستان های زیادی درباره وجود اجنه در این قلعه ساخته شد و علت نامگذاری آن نیز همین داستان ها و شایعات است.

 موزه خلیج‌فارس

مجموعه هنری و موزه خلیج‌فارس در ساحل جنوب غربی جزیره، یکی از امکانات ارزشمند کیش است که تبدیل به جاهای دیدنی کیش شده است.  این ساختمان با معماری متفاوتی، شبیه به یک صدف دارد.

اسکله تفریحی کیش

عرشه های این اسکله از چوب بوده و از ساحل شروع شده و تا میانه آب ادامه پیدا می کند.  این منطقه و تفریحات آن از جمله ورزش ها و جاهای لاکچری کیش به حساب می آید. تفریحاتی همچون غواصی، جت اسکی، پاراسل و … در این منطقه وجود دارد.

باغ پرندگان کیش

اگر به حیوانات و پرندگان، علاقه دارید و دوست دارید تا پرندگان را در حال پرواز ببینید، بازدید از باغ پرندگان را به شما پیشنهاد می شود.  بیش از ۵۰ گونه پرنده در این باغ زندگی می کنند. انواع طاووس، پلیکان، طوطی، لک لک و … در باغ پرندگان کیش یافت می شود. این باغ در مساحت ۱۰۰ هکتار از سال ۱۳۸۰ شروع به فعالیت کرد. 

پارک دلفین کیش

پارک دلفین یکی دیگر از مکان های گردشی کیش است. در واقع پارک دلفین نیز مانند کشتی یونانی یکی از معروف ترین جاهای دیدنی کیش است.  پارک دلفین از قسمت های مختلفی تشکیل شده است. یکی از آن ها باغ پرندگان می باشد که در بالا به آن اشاره کردیم.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه