جویندگان گنج در همدان ناکام ماندند

به گزارش ردبلیط؛ جویندگان گنج در کوه‌های سورتجین رزن ناکام ماندند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان رزن از متواری شدن تعدادی حفار غیرمجاز میراث فرهنگی در اطراف کوه‌های سورتجین این شهرستان خبر داد.

شهروز کهیایی گفت: طی گزارش‌ها واصله از تعدادی حفار غیرمجاز در اطراف کوه‌های سورتجین با حضور مأموران انتظامی با همکاری یگان حفاظت میراث در محل وقوع حفاری، متأسفانه حفاران متواری شدند.

وی با بیان اینکه در این زمینه پرونده‌ای تشکیل شده و موضوع در حال پیگیری است، افزود: از این حفاران متواری یک دستگاه موتور برق و تعدادی مواد منفجره دینامیت کشف و ضبط شد.

کهیایی بیان کرد: به استناد ماده ۵۶۲ قانون مجازات اسلامی هرگونه حفاری و کاوش به‌ قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی، ممنوع بوده و مرتکب به حبس از شش ماه تا سه سال و ضبط اشیاء مکشوفه به نفع سازمان میراث فرهنگی کشور و ضبط آلات و ادوات حفاری به نفع دولت محکوم می‌شود.

وی تاکید کرد: از اهالی منطقه درخواست داریم در صورت اطلاع از فعالیت‌های غیرمجاز افراد سودجو و سوداگران میراث فرهنگی، مراتب را در اسرع وقت به مأموران انتظامی یا یگان حفاظت میراث فرهنگی گزارش داده و آن‌ها را در حفاظت از این سرمایه ملی یاری کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه