حوثی‌ها کشتی‌ باری توقیف‌شده را مقصد گردشگری کردند

به گزارش ردبلیط؛ حوثی‌های یمن پس از دو ماه از توقیف کشتی «گلکسی لیدر» در دریای سرخ، این کشتی را به یک «جاذبه گردشگری» تبدیل کردند.

کشتی «گلکسی لیدر» در ۱۹ نوامبر گذشته (۲۸ آبان) توسط حوثی‌های یمن در جنوب دریای سرخ توقیف و خدمه آن بازداشت شدند.

بازدیدکنندگان کشتی توقیف‌شده «گلکسی لیدر» که فقط مرد هستند با پرداخت یک دلار خود را با قایق‌‌ به آن می‌رسانند.

از زمان آغاز جنگ میان اسرائیل و حماس در غزه، حوثی‌های یمن در سیاستی که آن را حمایت از فلسطینی‌ها عنوان کرده‌اند کشتی‌های تجاری عبوری از دریای سرخ و تنگه باب‌المندب که به گفته آن‌ها با اسرائیل مرتبط هستند را هدف حملات موشکی و پهپادی خود قرار می‌دهند.

در واکنش به این اقدام حوثی‌ها، چند کشور به رهبری آمریکا توافق کرده‌اند که به طور مشترک با انجام گشت‌زنی در دریای سرخ و خلیج عدن، از کشتی‌های تجاری عبوری از این گذرگاه‌های آبی محافظت کنند. همچنین نیروهای نظامی آمریکا و بریتانیا تاکنون چند بار به مواضع حوثی‌ها حمله کرده‌اند.

با وجود این، حوثی‌ها روی عرشه کشتی توقیف‌شده «گلکسی لیدر» که با پرچم‌های یمن و «فلسطین» و بنرهایی با شعارهای ضد آمریکایی و ضد اسرائیلی مزین شده است، از بازدیدکنندگان استقبال می‌کنند.

کشتی «گلکسی لیدر» که در اجاره یک شرکت ژاپنی بوده در اصل متعلق به یک شرکت بریتانیایی است که صاحب آن یک تاجر اسرائیلی است. بنا به گزارش‌ها، هیچ‌یک از خدمه این کشتی، اسرائیلی نبوده‌اند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز