خیلی بیشتر از تراورتن… راهنمای سفر پاموکاله!

پاموکاله با سازندهای سنگ تراورتن و حوضچه های چشمه طبیعی، مکانی است که هر طبیعت گردی باید از آن دیدن کند. اما وقتی می روید می بینید که پاموکاله خیلی بیشتر از اینها به شما قول می دهد. در اینجا راهنمای سفر به پاموکاله ما است که به شما کمک می کند زیبایی های منطقه را کشف کنید!

اگر وقتی به پاموکاله فکر می کنید اولین چیزی که به ذهنتان می رسد سنگ تراورتن است، شما تنها نیستید. زیرا تنها قصد ما قبل از رفتن این بود که ببینیم این سنگ های خارق العاده در نتیجه تماس کربنات کلسیم با اکسیژن به وجود آمده اند. اگرچه سنگ تراورتن های پاموکاله در صدر فهرست مکان های دیدنی پاموکاله قرار داشتند، اما وقتی پا به این منطقه گذاشتیم، متوجه شدیم که این لیست طولانی تر است. ما تور اکتشافی خود را در پاموکاله تکمیل کردیم و آمدیم تا جزئیات را به شما بگوییم. بنابراین، بیایید بدون اتلاف وقت، یادداشت های سفر پاموکاله خود را به اشتراک بگذاریم!

۱. پاموکاله کجاست؟

Girl in red dress on white travertines Pamukkale
Girl in red dress on white travertines Pamukkale

پاموکاله در استان دنیزلی قرار دارد. دنیزلی در بخش های داخلی منطقه دریای اژه واقع شده است. آیدین در غرب شهر، موغلا در جنوب غربی، مانیسا و اوشاک در شمال و آفیون کاراهیسار و بوردور در شرق قرار دارند.

۲. چگونه به پاموکاله برویم؟

اتوبوس ها تقریباً از هر شهر به سمت ایستگاه اتوبوس پاموکاله حرکت می کنند. اگر ترجیح می دهید با قطارهای راحت بیایید، می توانید از قطار سریع السیر Pamukkale استفاده کنید که بین دنیزلی و اسکی شهیر حرکت می کند . همچنین می توانید با پرواز مستقیم از استانبول یا انتقال از استانبول در فرودگاه دنیزلی چارداک که ۷۱ کیلومتر با پاموک کاله فاصله دارد فرود بیایید. در زیر می توانید فواصل شهرهای بزرگ تا پاموکاله را مشاهده کنید.

۲.۱. فاصله بین افیون و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله بین افیون و پاموکاله ۲۲۷ کیلومتر است.

۲.۲. فاصله بین آنکارا و پاموکاله چند کیلومتر است؟

بین آنکارا و پاموکاله ۵۸۲ کیلومتر فاصله وجود دارد.

۲.۳. فاصله بین آنتالیا و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله آنتالیا تا پاموکاله ۲۳۲ کیلومتر است.

۲.۴. فاصله بین آیدین و پاموکاله چند کیلومتر است؟

از آیدین می توانید با یک سفر ۱۳۶ کیلومتری به پاموکاله برسید.

۲.۵. فاصله بین بورسا و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله بورسا و پاموکاله ۱۳۶ کیلومتر است.

۲.۶. فاصله بین دنیزلی و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله مرکز شهر دنیزلی تا پاموکاله تنها ۱۹ کیلومتر است.

۲.۷. فاصله بین دیدیم و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله دیدیم و پاموکاله ۲۳۱ کیلومتر است.

۲.۸. فاصله بین فتحیه و پاموکاله چند کیلومتر است؟

۱۹۵ کیلومتر بین فتحیه و پاموکاله وجود دارد.

۲.۹. استانبول تا پاموکاله چند کیلومتر فاصله دارد؟

فاصله بین استانبول و پاموکاله ۶۵۵ کیلومتر است.

۲.۱۰. فاصله بین ازمیر و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله ازمیر تا پاموکاله ۲۳۹ کیلومتر است.

۲.۱۱. فاصله بین قونیه و پاموکاله چند کیلومتر است؟

بین قونیه و پاموکاله ۴۱۵ کیلومتر فاصله وجود دارد.

۲.۱۲. فاصله بین کوش آداسی و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله بین کوش آداسی و پاموکاله ۲۰۲ کیلومتر است.

۲.۱۳. فاصله بین مارماریس و پاموکاله چند کیلومتر است؟

مسیر بین مارماریس و پاموکاله ۲۰۳ کیلومتر طول می کشد.

۲.۱۴. فاصله بین تکیرداغ و پاموکاله چند کیلومتر است؟

فاصله تکیرداغ تا پاموکاله ۸۸۵ کیلومتر است.

۳. شهرت پاموکاله به چه دلیل است؟

Pamukkale Travertine pool in Turkey
Pamukkale Travertine pool in Turkey

برای دیدن زیبایی های طبیعی پاموکاله ابتدا به انرژی نیاز دارید. در اینجا نکات برجسته طعم پاموکاله وجود دارد که کام شما را به وجد می آورد!

۳.۱. کباب دنیزلی

این کباب که با ظاهرش به دور از کباب کلاسیک روی سیخ جلب توجه می کند، با پیتای پاموکاله سرو می شود. خوردن این کباب انور اوستا را به شما توصیه می کنیم که با طعمش دلتان را بنوشید.

۳.۲. سودا پیروزی

Zafer Gazozu که اولین بار در دنیزلی تولید شد را می توانید در هر بازار و رستوران کوچک و بزرگ پاموکاله پیدا کنید. این نوشابه، که در آن می توانید انواع میوه های مختلف را امتحان کنید، زمانی که می خواهید تازه کنید، بزرگترین نجات دهنده شما خواهد بود!

۳.۳. گریزان

این غذا که «پورا» نیز نامیده می شود، با درصد بالایی از آرد ذرت درست می شود. شما آن را حتی بیشتر دوست خواهید داشت، به خصوص وقتی گرم مصرف شود.

۴. در پاموکاله کجا برویم؟

پاموکاله برابر با تراورتن است! ما این را می دانیم. بنابراین، کجا می توانید در بین مکان های دیدنی پاموکاله بروید؟

۴.۱. شهر باستانی پاموکاله هیراپولیس

شهر باستانی هیراپولیس در قسمت بالایی تراورتن ها قرار دارد. بگذارید بگوییم که اینجا مکانی است که با کلیسای باستانی، آمفی تئاتر و خرابه های حفاری هایش شما را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجایی که منطقه بزرگ و جاده پر دست انداز است، بهتر است کفش های کتانی محکم بپوشید. همچنین موزه باستان شناسی هیراپولیس در اینجا قرار دارد، تا زمانی که اینجا هستید حتما باید از آن دیدن کنید.

۴.۲. استخر پاموکاله کلئوپاترا

استخر کلئوپاترا یک استخر حرارتی جذاب است. با این حال، شنا پولی است و استخر در طول روز بسیار شلوغ است. به همین دلیل توصیه می کنیم که عصر تشریف بیاورید و حتی اگر Müzekart ندارید، بلافاصله با کارت شناسایی ترکی همراه با عکس در ورودی شهر باستانی هیراپولیس، Müzekart بخرید. بنابراین می توانید از کمپین تخفیف ۵۰ درصدی بهره مند شوید.

۴.۳. غار کاکلیک

غار زیبای کاکلیک به شما می گوید: “این مکان باید حداقل به اندازه سنگ تراورتن ها محبوب باشد!” باعث میشه بگی با این حال، اگر بینی حساسی دارید، حتما توصیه می کنیم از ماسک ضد بوی گوگرد در غار استفاده کنید.

۵. در پاموکاله چه باید کرد؟

Couple in love among balloons A guy proposes to a girl Couple in love in Pamukkale
Couple in love among balloons A guy proposes to a girl Couple in love in Pamukkale

فعالیت های زیادی برای انجام در پاموکاله وجود دارد. برجسته در این میان عبارتند از:

۵.۱. تور بالن در پاموکاله

می خواستیم پاموکاله را از بالا ببینیم. چون ما منظره را دوست داشتیم! بسیاری از شرکت های مختلف تورهای بالن و ترانسفر از هتل را سازماندهی می کنند. با این حال، از آنجایی که تورها از صبح زود شروع می شوند، باید خواب خود را قربانی کنید.

۵.۲. پاراگلایدر در پاموکاله

یک پارک ملی تقریباً ۲۵ دقیقه دورتر از پاموکاله وجود دارد که شما را مجذوب مناظر بدیع آن خواهد کرد. نمی دانیم که قبلاً نام آن را شنیده اید یا نه، اما پارک ملی کوه هوناز دارای بالاترین منطقه ارتفاعی کل منطقه اژه در داخل مرزهای خود است. در پارک ملی کوه هوناز که ۵۰ کیلومتر با تراورتن های پاموکاله فاصله دارد، می توانید پاراگلایدر بزنید و آدرنالین را احساس کنید.

۵.۳. پیاده روی در پارک ملی ساوت فالز

پارک ملی Güney Şelalesi، یک منطقه حفاظت شده درجه یک، شامل بسیاری از شگفتی های طبیعی ناشناخته ترکیه است. در اطراف آبشار، غاری، پله های تراورتن مانند و برکه ای وجود دارد که با شکل گیری آن جلب توجه می کند. اینجا مکانی عالی برای کشف گام به گام طبیعت غنی کوه های توروس است!

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه