دانش بنیان‌ها و تحول اقتصاد گردشگری

به گزارش ردبلیط؛ مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند اقتصاد گردشگری کشور را متحول کنند.

ابوطالب قاسمی در حاشیه بازدید از سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، بر استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در توسعه  گردشگری تاکید کرد و افزود: دانش بنیان ها بخش مهم شعار سال است و همواره استفاده از ظرفیت آنها مورد تاکید مقام معظم رهبری است و همین امر وظیفه ما را در استفاده از این ظرفیت سنگین می‌کند.

قاسمی گفت: قطعا رویکرد ما استفاده از ظرفیت دانش بنیان ها در مسیر توسعه گردشگری است و معتقدیم این امر تحولات مثبتی را رقم می زند.

وی با بیان اینکه تمام حوزه های گردشگری به حضور دانش بنیان ها و فعالیت های خلاقانه و نوآورانه نیاز دارد گفت: بیش از همه حوزه های آموزش، تولید محتوا، تبلیغات و بازاریابی نیازمند حضور دانش بنیان ها است.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری وزارت میراث فرهنگی گفت: در برنامه هفتم توسعه تاکید ویژه ای بر ارتباط حوزه گردشگری با دانش بنیان ها و شتاب دهنده‌ها صورت گرفته و ما هم در همین راستا برنامه های خود را پیگیری می کنیم.

قاسمی گفت: اعتقاد ما این است که حضور دانش بنیان‌ها می تواند اقتصاد گردشگری کشور را متحول کند.

وی همچنین به ظرفیت های سازمان جهاددانشگاهی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: این سازمان ظرفیت بی بدیلی است که ورود آن به حوزه گردشگری می تواند کمک شایانی به توسعه این حوزه داشته باشد.

وی افزود: مشاهده دستاوردهای و فعالیت این سازمان نشان می‌دهد که این سازمان در هر حوزه‌ای ورود کرده توفیقات بسیاری داشته و قطعا ورود آن به حوزه گردشگری استان هم می‌تواند با اتفاقات خوبی همراه باشد

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه