در آنتالیا چه بخوریم؟ طعم های خاص آنتالیا

آنتالیا با زیبایی های طبیعی و بناهای تاریخی یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی ترکیه است. این شهر که به عنوان مروارید مدیترانه نیز شناخته می شود، با غذاهای لذیذ خود، تجربه لذت بخشی از تعطیلات را به بازدیدکنندگان خود ارائه می دهد. 

پاسخ به این سوال که چه بخوریم و چه غذاهایی در آنتالیا معروف هستند در غذاهای غنی این شهر نهفته است. در آشپزی آنتالیا که تحت تأثیر غذاهای مدیترانه ای توسعه یافت، غذاهای دریایی، سبزیجات و گوشت به منصه ظهور رسید. برخی از طعم های منحصر به فرد این شهر عبارتند از:

Serpme Börek

بورک سرپمه به این دلیل نام خود را گرفته است که خمیر به صورت دستی درست می شود. در حالی که بورک گوشت چرخ کرده حاوی گوشت چرخ کرده، پیاز، گوجه فرنگی، فلفل و ادویه است و بورک پنیر حاوی پنیر فتا، جعفری و ادویه جات است.

Hibeş

در آنتالیا به عنوان پیش غذا مصرف می شود. با موادی مانند ارده، آبلیمو، سیر، زیره و فلفل قرمز درست می شود. معمولا با نان سرو می شود. می توانید با اضافه کردن روغن زیتون یا آب قوام را غلیظ کنید تا ترشی آن متعادل شود.

Antalya Usülü Kabak Tatlısı

ویژگی دسر کدو حلوایی به سبک آنتالیا این است که حاوی ارده است. مخصوصا با گردو و ارده سرو می شود. دسر کدو تنبل به سبک آنتالیا یکی از محبوب ترین دسرهای آنتالیا است. این دسر با کدو حلوایی، شکر و آبلیمو درست می شود.

Arap Kadayıfı

کادایف عربی نوعی دسر مخصوص آنتالیا است. این دسر از خمیر نازک مانند کرپ درست می شود و با گردو یا بادام زمینی پر می شود. سپس کادایف عربی را در روغن داغ سرخ کرده و با شربتی که روی آن ریخته شده سرو می شود.

Yanık Dondurma

بستنی سوخته، منحصر به فرد آنتالیا، یکی از محبوب ترین طعم های این شهر است. این بستنی از شیر (مخصوصاً شیر بز)، شکر و سالپ تهیه می شود و به طور سنتی در قابلمه های مسی پخته می شود. در حین پخت، قسمت بالای بستنی کمی سوخته است. این به بستنی طعم و عطر خاصی می دهد. 

Sütlü Kabak Çorbası

آش کدو با شیر با موادی مانند شیر، آرد، روغن، نمک و فلفل درست می شود. کدو با رنده کردن یا خرد کردن آنها به مکعب های کوچک پخته می شود. قوام با افزودن شیر، آرد و روغن حاصل می شود. با نمک، نعناع و فلفل سیاه مزه دار می شود. معمولاً پس از قرار دادن در بشقاب با افزودن نعنا سرو می شود.

Bağaça

باعاچا یک نان محلی است که به طور سنتی در ماه رمضان در آنتالیا مصرف می شود. از آنجایی که از مخمر نخود درست می شود، معده را ناراحت نمی کند و شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. 

سوپ هولوکلو (گولوکلو)

Hülüklü Çorba Gülüklü Çorba

سوپ هولوکلو در مناسبت های خاص مانند عروسی، عزا و مولود مصرف می شود، یکی از خوراکی های محبوب سفره ها در زندگی روزمره است. گولوک یا هولوک کوفته های کوچکی هستند که با موادی مانند گوشت چرخ کرده، پیاز، سیر، تخم مرغ، نمک و فلفل تهیه می شوند و سرخ می شوند و به آن اضافه می شود.

Domates Civesi

این غذا به ویژه در ماه های تابستان مصرف می شود. با گوجه فرنگی، پیاز، سیر، فلفل، رب گوجه فرنگی و ادویه درست می شود. گوجه فرنگی در قابلمه با پیاز، سیر، فلفل و رب گوجه فرنگی پخته می شود. بعد از پخت، ادویه ها را اضافه کرده و می گذاریم تا خنک شود. سیوه گوجه فرنگی معمولا به صورت گرم سرو و همراه با نان مصرف می شود.

Balık Ekşileme

این ماهی از ماهی هایی مانند بونیتو، کفال و ماهی آبی تهیه می شود. ماهی ها؛ با آبلیمو، پیاز، سیر، فلفل، رب گوجه فرنگی و ادویه جات پخته می شود. دیپ ماهی معمولا به صورت گرم سرو و همراه با نان مصرف می شود. خاصیت ماهی ترش این است که در سس حاوی آبلیمو ترش می شود.

Antalya Piyazı

پیاز یکی از محبوب ترین غذاهای آنتالیا با بلغور ریز، پیاز، گوجه فرنگی، خیار و فلفل تهیه می شود. معمولا با کوفته، مرغ یا ماهی سرو می شود.

برچسب ها: آنتالیا, ترکیه, غذا

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز