در ازمیر چه بخوریم؟ چه غذاهایی مشهور است؟

در ازمیر چه بخوریم؟

ازمیر یکی از مهمترین مراکز فرهنگی و گردشگری ترکیه است.  این شهر زیبا به خاطر زیبایی های تاریخی و طبیعی و همچنین غذاهای لذیذش مشهور است. در ازمیر می توانید برای هر سلیقه ای غذا پیدا کنید. غذاهای دریایی، پیش غذا، گوشت، دسر و بیشتر …

در ازمیر چه بخوریم؟ چه غذاهایی مشهور است؟

این ها غذاهایی هستند که در ازمیر حتما باید امتحان کنید. معروف ترین غذاهای ازمیر عمدتا ,  بویوز,  گورک (سیمیت خیابانی)  , لوکما ، کومرو، کوفته ازمیر، بمب ازمیر، سوعوش ، شوکتی بستان  ، دسرشامبالی است.  البته ازمیر، مروارید منطقه دریای اژه، که دارای بسیاری از غذاهای معروف مختلف است، غذاهای مهم بیشتری دارد، اما اینها معروف ترین انها هستند. بیایید به جزئیات انچه که در ازمیر باید بخوریم نگاه کنیم.

بویوز

“بویوز”  یک غذای خمیری ترد و پفکی است. بویوز، معروف ترین غذای ازمیر، به نمادی برای ازمیر تبدیل شده است. بویوز که دارای دو نوع روغنی و غیر روغنی است , با تخم مرغ آب پز و فلفل سیاه مصرف می شود. بویوز که مخصوصاً برای صبحانه ترجیح داده می شود، با ساختار منحصر به فرد خود اثری فراموش نشدنی بر کام می گذارد. می توانید بویوز را مانند کومرو و سیمیت  در مغازه های سیمیت فروشی خیابانی پیدا کنید.

گِوْرِک

نام محبوب شیرینی پزی در ازمیر است.  با این حال می گویند بین گورک و سیمیت تفاوت وجود دارد. گورک  کمی شیرین تر و تردتر از سیمیت است. می توان گفت چیزی بین سیمیت شیرینی پزی و سیمیت تنوری سنگی است. علاوه بر این، روش های مختلف پخت و تولید وجود دارد. می توان داخل آن را با پنیر یا شکلات پر کرد یا مانند دست فروشان خیابانی می توانید گوجه فرنگی و فلفل اضافه کنید.

لوکما

لوکما با سرخ کردن خمیر تهیه  و با شربت سرو می شود.  لوکما معمولا در ماه رمضان تهیه و پخش می شود. البته ممکن است وقتی فردی فوت کرده باشد هم در خیابان لوکما پخش کنند.  بعد از مرگ، یک میز لوکماپز جلوی خانه برپا می شود و برای کل محله پخش شود.  لوکما با آرد، آب، نمک و مخمر درست می شود. خمیر به صورت گرد بریده و در روغن داغ سرخ می شود. لوکماهای سرخ شده را در ظرف حاوی شربت ریخته و با شربت خیس می کنند . لوکما به صورت داغ سرو می شود.

شِوکِتی بستان

غذای شوکتی بوستان یک غذای پر مصرف در منطقه دریای اژه ترکیه به ویژه در ازمیر است. شوکتی گیاهی از خانواده اسفناج است و می توان آن را با روغن زیتون، گوشت یا مرغ پخت. این غذا هم خوشمزه و هم سالم است. غذای سبزی شوکتی با اسفناج، تره فرنگی، فلفل، گوجه فرنگی، پیاز، روغن زیتون، نمک، فلفل سیاه و به دلخواه  گوشت یا مرغ  درست می شود. شوکتی بستان ها  پاک شده  و شسته و ریز خرد می شوند. مواد دیگر را نیز خرد کرده و به قابلمه اضافه می کنند. در قابلمه را بسته  و روی حرارت ملایم پخته می شود. وقتی شوکتی بستان ها نرم شدند، از روی اجاق گاز برداشته و به صورت گرم  سرو می شوند.

بمب ازمیر

بمب ازمیر یکی از معروف ترین دسرهای ازمیر است. بمب ازمیر نوعی دسر است که با خمیر گرد نازک و خامه فندقی شکلاتی درست می شود. بمب ازمیر معمولاً به شکل گرد و کوچک درست می شود و داخلش با سس شکلات پر می شود.  بمب ازمیر دسری خوشمزه و پرطرفدار است. بمب ازمیر توسط چلبی اونلو مامولری، یکی از قدیمی ترین شیرینی فروشی های ازمیر اختراع شد . چلبی اونلو مامولری در منطقه کوناک ازمیر واقع شده است.  بمب ازمیر اولین بار توسط چلبی اونلو مامولری در سال ۱۹۸۰ درست شد. بمب ازمیر در مدت کوتاهی در ازمیر بسیار محبوب شد. بمب ازمیر امروزه در بسیاری از شهرهای ترکیه فروخته می شود.

سوعوش

سوعوش یکی از معروف ترین غذاهای لذیذ خیابانی ازمیر است. سوعوش ازمیر از گوشت ریز خرد شده سر، مغز، زبان و گونه بره تهیه می شود. سوعوش معمولاً در نان لواش پیچیده شده سرو می شود.  سوعوش هم خوشمزه و هم مغذی است. سوعوش ازمیر در منطقه کمرالتی ازمیر بسیار محبوب است. سوعوش فروشی های زیادی در منطقه کمرالتی وجود دارد و  معمولا از صبح زود تا پاسی از شب باز است.

دسر شامبالی

شامبالی یکی از دسرهای معروف ازمیر است. شامبالی، دسر شربتی است که از ماست، بلغور، آرد و تخم مرغ تهیه می شود. دسر را معمولا در فر می پزند و روی آن شربت می ریزند. شامبالی یک دسر لطیف و لذیذ است که مخصوصا در ماه های تابستان ترجیح داده می شود. شامبالی را می توان در بسیاری از نقاط ازمیر پیدا کرد. این دسر معمولا در شیرینی پزی ها و فروشندگان خیابانی فروخته می شود. شامبالی را هم گردشگران ترک و هم توریست های خارجی دوست دارند.

کوفته ازمیر

کوفته ازمیر نوعی کوفته است که به طور گسترده در استان ازمیر ترکیه مصرف می شود. کوفته ازمیر با گوشت چرخ کرده یا بره، پیاز، آرد سوخاری، جعفری، تخم مرغ، نمک و فلفل درست می شود. کوفته ها را به شکل های کوچک و بیضی در می آورند و در روغن داغ سرخ می کنند. کوفته ازمیر معمولا با نان یا برنج سرو می شود. البته می توان آن را به صورت خورشت با فلفل و گوجه فرنگی کبابی هم درست کرد. کوفته ازمیر در بسیاری از نقاط ازمیر یافت می شود. کوفته ازمیر به طور کلی در کوفته فروشی ها و کباب فروشی ها و رستوران ها به فروش می رسد. کوفته ازمیر هم مورد علاقه گردشگران ترک و هم گردشگران خارجی است.

کومرو

در واقع کومرو یک خوراکی معروف خیابانی ازمیر است که به عنوان صبحانه از فروشندگان خیابانی خریداری می شود. کومرو داخل نان همراه  روغن زیتون، پنیر، گوجه فرنگی، زیتون و سالام تهیه می شود. با این حال، تقریباً تمام ترکیه کومرو ازمیر را سالام ، سوسیس و غیره می نامند. محصولات ساندویچ اغذیه فروشی را به عنوان کومرو می شناسد. این یک نوع ساندویچ منحصر به فرد ازمیر است. موادی مانند سوجوک، پاستیرما و سوسیس به نان سیمیت مانند اضافه می شود. معمولا با فلفل تند و گوجه فرنگی سرو می شود.

ترتیب غذاها تصادفی است و به ترتیب اهمیت آن ها نیست.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز