در بورسا چه غذاهایی بخوریم؟

غذاهای محلی بورسا چیست؟ چه غذاهایی در بورسا سرو می شود؟ طعم های زیادی برای امتحان کردن در این شهر وجود دارد که در اینجا برخی از غذاهای معروف این شهر را به شما معرفی می کنیم.

کوفته اینگول (İnegöl Köfte)

İnegöl Köfte

کوفته انگول کبابی است که در منطقه اینگول بورسا تهیه می شود. این غذا، به شکل گرد ورز داده می شود و روی گریل می پزند. کوفته اینگول، یک غذای بدون ادویه، با مخلوط گوشت بره و گاو تهیه می شود.

کباب بادمجان (Patlıcan Kebabı)

Patlıcan Kebabı

کباب بادمجان یکی از خوشمزه ترین غذاهای بورسا است. کباب بادمجان، در هر گوشه ای از این شهر یافت می شود. کباب بادمجان با موادی مانند بادمجان، گوشت چرخ کرده، پیاز، رب گوجه فرنگی، نمک، فلفل سیاه و زیره درست می شود.

بورسا اسکندر (Bursa İskender)

Bursa İskender

اسکندر بورسا یکی از معروف ترین طعم های بورسا است. بورسا اسکندر که در سال ۱۸۶۷ توسط اسکندر افندی اختراع شد، غذایی است که با دونر، نان پیتا، ماست و سس گوجه فرنگی درست می شود.

بورسا اسکندر از دونر ساخته شده از گوشت بره ریز خرد شده تهیه می شود. دونر روی گریل پخته می شود و روی نان پیتا ریخته می شود. ماست و سس گوجه فرنگی به پیتا اضافه می شود. در نهایت کره را روی دونر کباب می ریزند و سرو می کنند.

کازان تارهانا (Kazan Tarhana)

Kazan Tarhana

کازان تارهانا نوعی چوربا (سوپ) است که در مناطق مختلف ترکیه درست می شود. این غذا به ویژه در استان هایی مانند بورسا، اسکی شهیر و کوتاهیا رایج است. کازان تارهانا از شیر، آرد، ماست، نخود و ادویه های مختلف تهیه می شود.

جنت کونکو (Cennet Künkü)

Cennet Künkü

جنت کونکو یک دسر سنتی بورسا است. از سرخ کردن خمیر نازک به شکل رول درست می شود. با شیرین کردن خمیر سرخ شده با شربت کامل می شود. کونکوی بهشتی معمولا در مراسم عروسی و مناسبت های خاص سرو می شود.

برنج شاه بلوط (Kestaneli Pilav)

Kestaneli Pilav

شاه بلوط پلو، نوعی برنج مخلوط است که در مناطق مختلف ترکیه به ویژه در منطقه آناتولی شرقی تهیه می شود. شاه بلوط پلو با شاه بلوط، برنج، پیاز، بادام زمینی و ادویه درست می شود. شاه بلوط به برنج طعم و بافت می بخشد.

دلمه کنگر (Enginar Dolması)

Enginar Dolması

دلمه کنگر یکی از محبوب ترین غذاهای بورسا است. از آنجایی که کنگر فرنگی در بورسا به وفور رشد می کند، این غذا یکی از مهم ترین طعم های غذاهای بورسا است. دلمه کنگر معمولاً در اردیبهشت و خرداد که کنگر تازه است درست می شود.

جانتیک (Cantik)

Cantik

جانتیک یک طعم سنتی از غذاهای کریمه تاتار است. از مخلوط تهیه شده با گوشت بره، پیاز و ادویه جات ترشی جات در خمیر فیلو بدون روغن و پختن آن در تابه درست می شود. جانتیک بورسا همان پیتای شکم پر است.

شاه بلوط شکری (Kestane Şekeri)

Kestane Şekeri

شاه بلوط شکری نوعی دسر است که از پختن شاه بلوط آب پز و شیرین کردن آن در شربت شکر درست می شود. یکی از دسرهای معروف بورسا است. شاه بلوط شکری از شاه بلوط های کشت شده در اولوداغ در مرزهای استان بورسا تهیه می شود.

شیرینی شاه بلوط را نیز می توان به روش های مختلفی درست کرد. به عنوان مثال، موادی مانند گردو، فندق و بادام را می توان به شاه بلوط شیرین اضافه کرد. علاوه بر این، شاه بلوط های شیرین را می توان با روکش شکلات سرو کرد.

هوشمریم (Höşmerim)

Höşmerim

هوشمریم یک دسر سنتی ترکی است که از سمولینا، شیر، شکر و زرده تخم مرغ تهیه می شود. در مناطق اطراف ترکیه، به ویژه بورسا و بالیکسیر محبوب است و به دلیل بافت و طعم لذیذش معروف است.

دلمه کلم با روغن زیتون و شاه بلوط (Zeytinyağlı ve Kestaneli Lahana Sarması)

Zeytinyağlı ve Kestaneli Lahana Sarması

دلمه کلم با روغن زیتون و شاه بلوط غذایی است که در مناطق مختلف ترکیه به ویژه در بورسا درست می شود. این غذا با پیچیدن مخلوط برنج، پیاز، بادام زمینی، شاه بلوط و ادویه در برگ کلم و پختن آن با روغن زیتون درست می شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز