دهکده دائمی گردشگری عشایر ایران

به گزارش ردبلیط؛ دبیر میز ملی گردشگری عشایر کشور با بیان اینکه جشنواره گردشگری عشایر محلی برای آشنایی فعالان این عرصه با هم است از ایجاد دهکده دائمی گردشگری عشایر در فارس در آینده نزدیک خبر داد.

اسماعیل خسروانی عصر جمعه در پایان نخستین جشنواره ملی گردشگری عشایر در شیراز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در جشنواره عشایر در کنار معرفی قومیت‌ها باید نگاه تخصصی داشت خاطرنشان کرد: سعی ما در برگزاری این جشنواره صرفاً معرفی قومیت‌ها و برپایی سیاه چادر و پخت آش سنتی نبوده است.

خسروانی با بیان اینکه قرار است تورهای عشایر ساماندهی شوند و دهکده دائمی گردشگری عشایر نیز در آینده‌ای نزدیک در فارس اجرایی شود بیان کرد: گردشگری پایدار مهمترین رویکردی است که ما در میز ملی گردشگری عشایر دنبال می‌کنیم و در کنار حفظ محیط زیست، سازماندهی فعالان بومی، مهمترین کار میز ملی گردشگری عشایر است.

دبیر میز ملی گردشگری عشایر افزود: کشورمان با داشتن ۱۰۴ ایل و ۱۸ قبیله اصلی همراه با آداب و پوشش و خوراک متنوع و فرهنگ محور، بیشترین تنوع قومی در دنیا را دارد اما متأسفانه در گردشگری قومی در رتبه پنجم جهان قرار داریم زیرا در مقوله گردشگری و تجربه گرایی گردشگری عشایر به صورت تخصصی و جدی کار نشده است.

خسروانی با اشاره به اقدامات تخصصی صورت گرفته گفت: یکی از اقداماتی که در میز ملی گردشگری عشایر دنبال می‌شود، شناسنامه دار شدن دست بافته‌های عشایری است که رایزنی‌ها در این باره انجام شده و در تلاشیم تا یک برند بین‌المللی گردشگری عشایر ایجاد کنیم و در این راستا یک لوگو برگرفته از یک بز کوهی ۷ هزار ساله طراحی شده است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز