راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

فلورانس واقع در منطقه توسکانی ایتالیا، پایتخت این منطقه است. از آنجایی که جنبش رنسانس در ایتالیا ظهور کرد، خانه بسیاری از بناهای تاریخی و فرهنگی آن دوره است. شهر فلورانس در اطراف رودخانه آرنو بنا شد. مشاهده می شود که بناهای بسیاری مربوط به دوره رنسانس به ویژه دوره باستان در اطراف این رودخانه که از وسط شهر می گذرد ساخته شده است.

Florence Italy

تاریخ فلورانس

فلورانس پایتخت منطقه توسکانی و مرکز ایتالیا است و در شمال غربی رم واقع شده است. فلورانس که شهرهای شمالی و جنوبی را به هم متصل می کند، به عنوان شهری که سیاست و تجارت در آن مهم است، شناخته می شود. به خصوص فلورانس در قرن ۱۴ و ۱۶; در تجارت، امور مالی، آموزش و هنر به برتری دست یافته است.

تاریخ فلورانس به سال ۵۹ قبل از میلاد برمی گردد. تأسیس فلورانس زمانی اتفاق افتاد که ژولیوس سزار به سربازان بازنشسته دستور داد تا در اطراف رودخانه حاصلخیز آرنو، در فلورانس امروزی، سکونتگاهی ایجاد کنند. اگرچه این شهر که فلورنتیا نام دارد، قرن ها تاریخ سیاسی پرتلاطمی داشته است، اما این اتفاقات به توسعه سیاسی و اقتصادی شهر کمک کرد.

این شهر که در قرن دوازدهم استقلال خود را اعلام کرد، دوران طلایی خود را در قرن پانزدهم تجربه کرد که خانواده معروف مدیچی قدرت سیاسی را در دست گرفتند. زیرا مدیسی ها در زمینه بانکداری و مالی چه در اروپا و چه در ایتالیا در مهم ترین جایگاه قرار دارند.

اگرچه فلورانس دوران طلایی خود را در دوران سلطنت لورنزو مدیچی تجربه کرد، اما مشخص است که پیرو مدیچی، که بعدها مدیریت شهر را بر عهده گرفت، نتوانست به خوبی پدرش مدیریت کند. این وضعیت منجر به قیام عمومی و تبعید پیرو از شهر شد. ساوونارولا تا سال ۱۵۳۷ بعد از میلاد در قدرت بود. پس از سال ۱۵۳۷، خانواده مدیچی دوباره به قدرت رسیدند.

اگرچه فلورانس در سال ۱۸۶۵ پایتخت ایتالیا شد، اما تنها ۶ سال بعد، زمانی که ایتالیا رم را تصرف کرد، تصمیم گرفته شد که پایتخت آن رم باشد. فلورانس هنوز هم شکوه خود را حفظ کرده است. در واقع، در سال ۱۹۸۲ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. 

همچنین میزبان مشهورترین هنرمندان از نظر تاریخ هنر بوده است که در این شهر زندگی کرده و آثار خود را در تاریخ به جا گذاشته اند. در این میان نام هایی مانند لئوناردو داوینچی، میکل آنژ، دانته و ماکیاولی وجود دارد. از دیگر غول های فرهنگی می توان به گالیله و مشهورترین فرمانروایان خاندان مدیچی اشاره کرد. به همین دلیل شهر دارای ساختارهای مهم هنری، تاریخی و سیاسی است.

آب و هوا و آب و هوای فلورانس

آب و هوای فلورانس نسبت به سایر کشورهای اروپایی معتدل تر است. به خصوص در ماه های دسامبر، فوریه و مارس میانگین دما در حدود ۱۰ درجه سانتی گراد است. مشاهده می شود که دما با ماه های بهار افزایش می یابد.

در ماه های مارس، آوریل و می میانگین دما در حدود ۲۷ درجه سانتی گراد است. این یکی از دلایلی است که بیشتر بازدیدکنندگان در ماه های بهار به این شهر می آیند. اگرچه هوا سوزان و به شدت گرم نیست، اما در حد استانداردهای فصلی است. در ماه های ژوئن، جولای و آگوست هوا بسیار گرم است.

دما به طور متوسط ​​در حدود ۳۱ درجه سانتیگراد اندازه گیری می شود. در ماه های سپتامبر، اکتبر و نوامبر، دما برای گشت و گذار کاملا مناسب است. در این ماه ها دمای هوا حدود ۲۵ درجه سانتی گراد است.

اولین چیزهایی که با ذکر فلورانس به ذهن می رسد

از بارزترین ویژگی های فلورانس می توان به کاخ ها و میدان های باشکوه و متظاهر آن اشاره کرد، زیرا مرکز مدیریت تجاری و سیاسی است. این سازه ها در میدان معروف Duomo قرار دارند. در این میدان که مرکز اداری فلورانس است، نه تنها بناهای با سابقه سیاسی بلکه بناهای مذهبی تاریخی نیز جلب توجه می کنند. امروزه Palazzo Medici از بازدیدکنندگان خود با شکوهی استقبال می کند که تمام قدرت خانواده مدیچی را آشکار می کند. بانک مدیچی، کاخ روسلای و پورتا رومانا از مهم ترین بناهای تاریخی هستند که جنبه سیاسی و تجاری شهر را منعکس می کنند.

فلورانس علاوه بر ساختارهای سیاسی، خانه بسیاری از ساختارهای فرهنگی، به ویژه موزه ها و گالری ها نیز هست، زیرا شهری است که هنرمندان و دانشمندان مشهوری مانند لئوناردو داوینچی و گالیله در آن بزرگ شده اند. موزه گالیله و موزه لئوناردو داوینچی از جمله ایستگاه‌های مهمی هستند که آثار این شخصیت‌های مشهور و بسیاری از ابزارها و اختراعات دیگر منعکس‌کننده این دوره به نمایش گذاشته می‌شوند.

اگرچه فلورانس شهری مرتب است، اما مکان های تاریخی و فرهنگی زیادی برای بازدید دارد. در این مرحله، به خصوص کسانی که می خواهند از بالا به پایین در شهر گردش کنند، توصیه می شود زمان سفر را به یک هفته تقسیم کنند.

حقایق جالب درباره فلورانس

ناشناخته های زیادی در مورد فلورانس وجود دارد، زیرا این شهر دارای تاریخ بسیار قدیمی است و هنرمندان و دانشمندان مشهور بسیاری را تولید کرده است. به عنوان مثال، فلورانس زادگاه لئوناردو داوینچی است که در ۱۵ آوریل ۱۴۵۲ در دره پایین رودخانه آرنو متولد شد. اما نه تنها داوینچی، بلکه بسیاری از افراد مشهور از جمله میکل آنژ، دوناتلو، رافائل، دانته، نظریه‌پرداز سیاسی ماکیاولی، ستاره‌شناس گالیله، خانواده مدیچی که نسل‌ها بر شهر حکومت می‌کردند و ملوان آمریگو وسپوچی، در فلورانس به دنیا آمدند و در اینجا زندگی کردند. .

شناخته شده ترین مکان دیدنی فلورانس، کلیسای جامع فلورانس است که به عنوان Duomo شناخته می شود، که گنبد آن توسط فیلیپو برونلسکی ساخته شده است. این گنبد با گذشت ۶۰۰ سال از اتمام آن همچنان بزرگترین گنبد ساخته شده از آجر و ساروج در جهان است. مجموعه کلیسای جامع شامل تعمیدگاه و کمپانیل جوتو است. این سه ساختمان بخشی از فهرست میراث جهانی یونسکو هستند که مرکز تاریخی فلورانس را پوشش می دهد.

بین سالهای ۱۸۶۵ و ۱۸۷۰، فلورانس پایتخت پادشاهی متحده ایتالیا بود. با این حال، امروزه همچنان عنوان خود را به عنوان پایتخت منطقه توسکانی حفظ کرده است. «اپرا» در اواخر قرن شانزدهم در فلورانس که نقطه شروع رنسانس نیز بود پدیدار شد و بارتولومئو کریستوفوری پیانو را در قرن هجدهم اختراع کرد. علاوه بر این، فلورانس اولین شهری بود که خیابان های خود را در دهه ۱۳۰۰ آسفالت کرد.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه