ردپای گردشگری در اقتصاد غیرنفتی مصر

به گزارش ردبلیط؛ فعالیت بخش خصوصی غیرنفتی در مصر در ماه ژانویه برای سی و هشتمین ماه کاهش یافت زیرا فشار تورم و جنگ در غزه همچنان بر تقاضا تأثیر می‌گذارد.

یک نظرسنجی نشان داد که شرکت‌های غیرنفتی مصر در آغاز سال ۲۰۲۴ کاهش بیشتری در شرایط عملیاتی خود ثبت کردند زیرا درگیری‌های منطقه‌ای بر فعالیت‌های گردشگری تاثیر گذاشته و قیمت‌های بالا باعث تضعیف تقاضا شده است.

شاخص مدیران خرید جهانی برای مصر از ۴۸.۵ در دسامبر به ۴۸.۱ کاهش یافت و زیر آستانه ۵۰ باقی ماند. اس‌اندپی گلوبال اعلام کرد که کاهش مداوم با انقباضات قوی در تولید و سفارشات جدید در ماه ژانویه همزمان شد، با توجه به اینکه شواهدی مبنی بر اینکه قیمت‌های بالا به تضعیف تقاضای مشتریان ادامه داده است.

بر اساس گزارش آژانس ملی آمار مصر، CAPMAS، تورم مصرف‌کننده مصر از ۳۴.۶ درصد در نوامبر به ۳۳.۷ درصد سالانه در دسامبر کاهش یافت. دیوید اوون، اقتصاددان اس‌اندپی می‌گوید برخی از شرکت‌ها نشان دادند که درگیری رژیم صهیونیستی و غزه و تنش‌های ژئوپلیتیکی مرتبط با آن تأثیر منفی بر فعالیت گردشگری داشته است که می‌تواند منجر به بادهای مخالف بیشتر برای اقتصاد غیرنفتی در چند ماه آینده شود.

طبق گزارش رویترز، شاخص احساسات تجاری از ۵۵.۱ دسامبر به ۵۲.۱ کاهش یافت اما همچنان بالاتر از نوامبر و زمانی است که به ۵۰.۹ رسید.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز