زیبایی های طبیعی شگفت انگیز جهان

دنیای ما پر از مناظر خیره کننده و شگفتی های طبیعی شگفت انگیز است که منتظر کشف شدن هستند. از کوه‌های باشکوه گرفته تا جنگل‌های سرسبز، آب‌های فیروزه‌ای و تپه‌های بیابانی، زیبایی متفاوتی در هر گوشه‌ای پنهان شده است. این شگفتی های طبیعی روح ما را تغذیه می کند و با یادآوری قدرت و شکوه طبیعت به ما هیبت را القا می کند . در این مقاله، ما برخی از شگفت‌انگیزترین زیبایی‌های طبیعی جهان را بررسی می‌کنیم.

هر مکان در این لیست زیبایی و شگفتی منحصر به فرد خود را ارائه می دهد. در حالی که برخی مکان ها قدرت و شکوه طبیعت وحشی را به نمایش می گذارند، برخی دیگر نوید آرامش و آرامش را می دهند. هر کدام از آنها به ما یادآوری می کنند که طبیعت چقدر ارزشمند و نیازمند حفاظت است.

دیواره بزرگ مرجانی، استرالیا

Great Barrier Reef

دیواره بزرگ مرجانی، بزرگترین سیستم صخره مرجانی جهان، در سواحل کوئینزلند واقع شده است. این شگفتی طبیعی که از بیش از ۲۹۰۰ صخره و ۹۰۰ جزیره تشکیل شده است، تنوعی باورنکردنی از حیات دریایی دارد. غواصی در میان مرجان های رنگارنگ و ماهی های استوایی تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما به ارمغان می آورد.

آبشار ویکتوریا، زامبیا / زیمباوه

Victoria Falls

آبشار ویکتوریا، بزرگترین آبشار جهان، در مرز رودخانه زامبزی قرار دارد. این آبشارهای ۱۰۸ متری با مناظر رنگین کمان و جریان قدرتمند آب، تجربه ای شگفت انگیز را ارائه می دهند. بازدیدکنندگان از آبشار ویکتوریا می توانند از مناظر دیدنی آبشار لذت ببرند، در یک تور قایق در رودخانه شرکت کنند یا به قایقرانی بپردازند.

جنگل بارانی آمازون، آمریکای جنوبی

Amazon Rainforest

آمازون، بزرگترین جنگل بارانی جهان، میزبان تنوع زیستی باورنکردنی است. قدم زدن در میان گیاهان و حیوانات عجیب و غریب یا تور قایق در رودخانه به شما این امکان را می دهد که طبیعت را در خالص ترین شکل آن تجربه کنید.

شفق شمالی، اسکاندیناوی

Aurora

این نمایش نوری که در هنگام طوفان های خورشیدی رخ می دهد، با ارائه چراغ های رقصنده در سایه های سبز، آبی و بنفش در آسمان، منظره ای فراموش نشدنی را خلق می کند. این نورها به بهترین وجه در مناطق با عرض جغرافیایی بالا مانند کشورهای اسکاندیناوی، شمال کانادا و آلاسکا دیده می شوند.

پاموکاله، ترکیه

Pamukkale

تراورتن های پاموکاله در دنیزلی با تراس های تراورتن سفید برفی و استخرهای فیروزه ای خود یک شگفتی طبیعی منحصر به فرد است. این تراورتن ها در نتیجه افزایش منابع آب زمین گرمایی به سطح، از دست دادن دی اکسید کربن و رسوب کربنات کلسیم تشکیل شده اند. پاموکاله نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

معبد آنگکور وات، کامبوج

Angkor Wat

معبد آنگکور وات، واقع در شهر سیم ریپ، یک مجموعه معبد باستانی از امپراتوری خمر است. انگکور وات، یکی از بزرگترین بناهای مذهبی در جهان، هر ساله میلیون ها بازدید کننده را با معماری باشکوه و اهمیت تاریخی خود به خود جذب می کند.

خلیج ها لانگ، ویتنام

Hạ Long Bay

خلیج ها لانگ واقع در شمال ویتنام، چشم انداز شگفت انگیزی با هزاران جزیره آهکی و آب های سبز زمردی را ارائه می دهد. این خلیج همچنین در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد. بسیاری از فعالیت ها را می توان در خلیج ها لانگ انجام داد، مانند تورهای قایق، صخره نوردی و کاوش در غار.

آبشار نیاگارا، ایالات متحده آمریکا / کانادا

Niagara Falls

آبشار نیاگارا که در مرز ایالات متحده و کانادا واقع شده است، یکی از مشهورترین آبشارهای جهان است. آبشار نیاگارا که از دو شاخه تشکیل شده است: آبشار نعل اسبی و آبشار آمریکایی، تجربه شگفت انگیزی را با منظره رنگین کمان و جریان قوی آب ارائه می دهد. آبشارهایی که در شب روشن می شوند تصویری فراموش نشدنی ایجاد می کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز