سفر ۱۰۰۴ گردشگر خارجی به استان مرکزی

به گزارش ردبلیط؛ معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی گفت: در نیمه نخست سال جاری ۱۰۰۴ گردشگر خارجی به استان مرکزی سفر کردند.

مسعود فرخی با اشاره به فعالیت ۳۰ اقامتگاه بومگردی در استان مرکزی، اظهار کرد: شهرستان محلات با ۷ اقامتگاه و شهرستان دلیجان با ۵ اقامتگاه بیشترین شمار این اماکن را در خود جای داده و همواره میزبان گردشگران هستند.

وی افزود: در حال حاضر هفت اقامتگاه بومگردی در سطح استان در دست ساخت است که سه اقامتگاه در اراک، دو مورد در محلات یک مورد در شهرستان شازند و یک مورد در شهرستان فراهان قرار دارند.

فرخی با بیان اینکه شهرستان های آشتیان و فراهان نیازمند ساخت اقامتگاه های بومگردی بیشتری هستند، افزود: در شش ماه نخست سال جاری بالغ بر ۳۷ هزار و ۴۸۶ نفر گردشگر در استان مرکزی اقامت داشتند و ۴۵ هزار و ۳۵۱ نفر از اقامتگاه ها استقبال کردند، البته با توجه به اقلیم و جغرافیای استان مرکزی عموما در نیمه نخست سال استقبال گردشگران از اقامتگاه های بومگردی بیشتر از نیمه دوم سال است.

وی اضافه کرد: در شش ماهه اول امسال ۱۰۰۴ گردشگر خارجی نیز به استان سفر کردند و در اقامتگاه های بومگردی استان نیز اسکان داشتند.

معاون گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: با توجه به غنای بافت روستایی استان مرکزی، برگزاری رویدادها و جشنواره هایی مانند جشنواره برداشت محصول در روستاها می تواند زمینه جذب گردشگران را فراهم کند.

فرخی گفت: وجود روستاهای خاص و بکر در استان مرکزی، فرصت مغتنمی برای توسعه گردشگری پاییزی است و جشنواره هایی چون جشنواره انار ساوه، انگور هزاوه، جشنواره انار در روستای خورهه محلات و اماکنی چون تالاب میقان اراک، طبیعت پاییزی روستاهای هدف گردشگری وفس، انجدان و جاده سرسختی شازند، باغات شهرستان خنداب و … می توانند مقصد گردشگران پاییزی باشند.

وی تاکید کرد: برای توسعه اقامتگاه های بومگردی، اقدام به پرداخت تسهیلات کم بهره از سوی اداره کل میراث فرهنگی می شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه