شهر آنکارا، پایتخت کشور ترکیه

آنکارا، پایتخت ترکیه، دومین شهر بزرگ این کشور پس از استانبول است. این کلان شهر که محل ملاقات تمدن های بسیاری در گذشته بوده است، امروزه با آسمان خراش ها، مراکز خرید غول پیکر، هتل های پنج ستاره و دفتر مرکزی بانک ها مزین شده است.

Ankara

البته، این به معنای یک صحنه اجتماعی پر جنب و جوش، رستوران های عالی و یک زندگی شبانه پر جنب و جوش است. به غیر از مکان های تفریحی متعدد، آنکارا میزبان مکان های تاریخی و فرهنگی، موزه ها و پارک های زیادی است. آنکارا، در قلب ترکیه، تجربیاتی را با الهام از سنت و مدرنیته ترکیب می کند!

  • آب و هوا

در این شهر، جایی که ماه‌های زمستان کاملاً سرد و برفی است، دما به زیر صفر درجه می‌رسد، اما در ماه‌های خشک و گرم تابستان می‌تواند به ۳۵ تا ۴۰ درجه برسد. در آنکارا که سردترین ماه های آن دسامبر، ژانویه و فوریه است، در ماه های پاییز نیز می توان باران های شدیدی را مشاهده کرد.

بهترین زمان برای یک تور گردشگری دلپذیر، فصل بهار یا پاییز است. با این حال، زمستان آنکارا، که مناظر عالی زیر برف را ارائه می دهد، برای بسیاری از دوستداران سفر ضروری است. همچنین با انتخاب لباس مناسب می توانید با سفر به آنکارا از این دوران نهایت استفاده را ببرید.

  • چگونه به آنکارا برویم

آنکارا که در مکانی زیبا در مرکز کشور به عنوان پایتخت ترکیه واقع شده است، با شبکه های هوایی و جاده ای توسعه یافته به تمامی شهرهای ترکیه و بسیاری از کشورهای جهان متصل است. شما به راحتی می توانید پروازهای مستقیم یا اتصالی به فرودگاه اسنبوگا را پیدا کنید که ۲۸ کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد.

قطارهای پرسرعتی که می توانید برای رسیدن به شهر از استانبول و اسکی شهیر استفاده کنید، از ایستگاه قطار پندیک استانبول حرکت می کنند و تنها در ۴ ساعت به آنکارا می رسند. از ساعت ۰۶:۳۰ تا ۲۱:۰۰ می توانید یک قطار سریع السیر از اسکی شهیر به آنکارا را پیدا کنید و این سفر تقریباً ۱.۵ ساعت طول می کشد.

ترمینال اتوبوس آنکارا (AŞTİ) که در مرکز شهر قرار دارد نیز به طور گسترده برای حمل و نقل استفاده می شود. تقریباً هر ساعت یک بار از هر شهر و منطقه کشور ترکیه یک اتوبوس به آنکارا پیدا می کنید. از ایستگاه اتوبوس می توانید در مدت کوتاهی با اتوبوس های عمومی، آنکارای، شاتل های مسافربری و مینی بوس به هر کجای شهر که بخواهید بروید. برای حمل و نقل از آنکارا به ولسوالی ها و روستاها می توانید از مینی بوس های بین منطقه ای که در ترمینال اتوبوسرانی کار می کنند بهره مند شوید.

  • غذاهای آنکارا

این شهر که می توانید غذاهای محلی لذیذ را در آن پیدا کنید، بهشت ​​غذاهای آناتولی است. غذاهای شهری منویی بسیار غنی از غذاهای گوشتی با مقدار زیادی رب گوجه فرنگی گرفته تا دسرهای کره ای ارائه می دهند.

آنکارا تاوا در بین طعم های سنتی آنکارا مقام اول را به خود اختصاص می دهد. این یک نوع غذای گوشتی است که در آن رشته بره و رشته جو در آن نقش آفرینی می شود. ابتدا ساق بره را به آرامی و به مدت طولانی می جوشانند سپس با افزودن گوجه و فلفل تفت می دهند.

سیمیت و دونر از جمله طعم هایی هستند که در سفر به آنکارا باید امتحان کنید. آنکارا به خاطر رستوران های کباب و پیتا نیز بسیار معروف است.  

  • مکان هایی برای بازدید

موزه تمدن های آناتولی
قلعه آنکارا
آتاکوله
پارک گوکسو
موزه قوم نگاری آنکارا
مسجد کوجاتپه
پارک گیاه شناسی آنکارا
دریاچه ایمیر
معبد آگوستوس
حمام رومی

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز