شگفت انگیزترین مکان های دیدنی جهان

سفر بهترین راه برای تجربه فرهنگ های مختلف در سراسر جهان، مشاهده جادوی طبیعت و سفر به اعماق تاریخ است.  اما گاهی اوقات می خواهید جالب ترین و کمتر شناخته شده ترین مکان های دنیا را کشف کنید. جهان خانه مکان های باورنکردنی بسیاری برای کشف و تحسین است. برخی از این مکان ها به دلیل زیبایی طبیعی، اهمیت تاریخی یا فرهنگ منحصر به فرد خود متمایز هستند. در اینجا برخی از جالب ترین مکان های جهان آورده شده است.

دریاچه ناترون، تانزانیا

دریاچه ناترون تانزانیا (Lake Natron) یکی از عجیب ترین جاهای جهان است که سطحی سرخ و به شدت قلیایی دارد. این دریاچه در تانزانیا و در خاک آفریقا واقع شده است. جریان زندگی در این دریاچه متوقف شده است و حال‌وهوای عجیبی بر آن حاکم است. این دریاچه اسرارآمیز هیچ شباهتی به یک دریاچه معمولی در دل کوهستان ندارد و بیشتر شبیه لوکیشن فیلم‌های تخیلی هالیوود است.

کاپادوکیا، ترکیه

کاپادوکیا به خاطر دودکش های پری، شهرهای زیرزمینی و صخره های نفس گیرش معروف است. این منطقه برای کسانی که می خواهند با بالا آمدن به آسمان با بالن های هوای گرم از مناظر باشکوه لذت ببرند مانند یک رویاست.کاپادوکیا همچنین یک موزه فضای باز در سطح جهانی است که نشان می دهد چگونه مردم در طول تاریخ در شهرهای زیرزمینی زنده مانده اند.

پارک ملی لینسویز ماراینسز

در این مکان شاهد تکرار زیبای همجواری تپه‎‌های شنی و چاله‌های آب می‌شویم. پارک ملی لینسویز ماراینسز (Lençóis Maranhenses) منطقه‌ای وسیع است که تپه‌های سفید آن را پوشانده‌اند. بارش‌های فصلی سبب پر شدن فضای خالی میان این تپه‌های سفید می‌شوند تا یکی از عجایب جغرافیای جهان خلق شود. درخشش دریاچه‌های کوچک در میان تپه‌های درخشان و سفید، این منطقه را به یک اثر هنری تبدیل می‌کند.

غارهای کرم شب تاب، نیوزلند

تکه‌ای از کهشکشان نورانی و ستاره‌باران آسمان را در غارهای کرم شب‌تاب وایتومو نیوزلند (Waitomo Glowworm Caves) می‌توانید ببینید و از تماشای انعکاس نور آبی این ستاره‌ها در آب زلال غار به وجد بیایید. این جهان رویایی یک اکوسیستم بی‌نظیر از تجمع کرم‌های شب‌تاب است که سقف غار را آراسته‌اند و هر قندیل را به یک آویز نورانی تبدیل کرده‌اند. این غارهای کهکشانی در نیوزلند نزدیک به ۳۰ میلیون سال قدمت دارند و صخره‌هایی مزین به قندیل و کرم شب‌تاب آبی‌رنگ، این جاذبه عجیب‌وغریب را پدید آورده‌اند.

سنوت دوس اوجوس، مکزیک

 یکی از این پدیده‌های منحصربه‌فرد، غار آبی دوس اوجوس در منطقه ساحلی کارائیب مکزیک واقع شده است و بدون شک یکی از عجیب ترین جاهای جهان محسوب می‌شود. این غار شگفت‌انگیز در واقع دریایی درون کوه است و تمام صخره‌ها و قندیل‌های آن در آب غرق شده است. غواصی و ماجراجویی در گذرگاه‌های آب‌گرفته این سرزمین شگفت‌انگیز، مهیج و ترسناک است. در این ماجراجویی علاوه بر آنکه از زیبایی سرزمین پنهان شده در کوه لذت می‌برید و هیجان و آدرنالین را نیز تجربه خواهید کرد.

دریاچه جوکولسارلون، ایسلند

دریاچه جوکولسارلون در کنار پارک ملی وانتایوکول (VatnajökullNational Park) واقع شده است. دریاچه‌ای که در آن تکه‌های یخ از کوچک تا غول‌پیکر بر سطح آب دیده می‌شوند. عمق دریاچه به بیش از ۲۵۰ متر می‌رسد و می‌توان آن را عمیق‌ترین دریاچه ایسلند دانست. ترکیب خاکسترهای حاصل از کوه‌های آتشفشانی با تکه‌های یخ، به ویژگی اسرارآمیز و غیرمعول بودن دریاچه افزوده است.

کوه های رنگین کمان، چین

کوه های رنگین کمان، واقع در استان گانسو، با رنگ ها و شکل های چشمگیر خود یکی از جالب ترین مکان های جهان است. این کوه‌ها ۲۴ میلیون سال پیش از صخره‌هایی به رنگ‌های قرمز، نارنجی، سبز و زرد تشکیل شده‌اند.

جزیره سقطرا، یمن

جزیره سقطرا به خاطر پوشش گیاهی غیرمعمول و درختان عجیب و غریبش معروف است. گونه های گیاهی و جانوری بی نظیری که در این جزیره می رویند، آن را به بهشتی برای دوستداران طبیعت و ماجراجویان تبدیل کرده است. سقطرا با درختان جالبش به نام درخت خون اژدها و سواحل گرمش رویای عکاسان و دوستداران طبیعت است.

پاموکاله، ترکیه

این چشمه ها  ساختار پلکانی دارند و نظم تکرار در پیدایش آن، به زیبایی جاری است. حوضچه‌های سفیدرنگ این اثر شگفت‌انگیز خلقت، نمایی فوق‌العاده دارند و سفیدی آن ظاهری برف‌پوش و پنبه‌ای به این منطقه بخشیده است.  آب معدنی جاری شده از این چشمه های آب گرم در طول سالیان متمادی این سازه های جالب را شکل داده است. این زیبایی طبیعی مکانی عالی برای استراحت و گرفتن عکس است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز