صدور موافقت اصولی ۹ پروژه گردشگری در سواحل مکران

به گزارش ردبلیط؛ موافقت اصولی ۹ پروژه زیرساختی حوزه گردشگری در سواحل مکران صادر شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی چابهار از صدور موافقت اصولی ۹ پروژه زیرساختی حوزه گردشگری در سواحل مکران خبر داد.

خیرالنساء امیری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با هدف توسعه زیر ساخت های گردشگری در سواحل مکران که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب نیز است در نیمه اول سال جاری موافقت اصولی ۹ پروژه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این منطقه صادر شده است.

وی افزود: در همین راستا برای ۴ پروژه دیگر نیز اقدام نهایی صورت گرفته که می‌تواند تحول شگرفی در جنوب استان را رقم بزند و باعث رونق بیش از پیش گردشگری و صنایع دستی در سیستان وبلوچستان شود.

به گفته امیری؛ محیط پیرامونی و جغرافیایی سواحل مکران دارای ویژگی‌های بکر و نابی است که در صورت معرفی بیشتر و بهره بردن از آن‌ها هر ساله تعداد زیادی از گردشگران و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داخلی و خارجی را به‌سمت خود جلب می‌کند و طبیعتاً تحقق این مهم در رونق اقتصادی برای مردم منطقه نیز اثر مثبت مستقیم خواهد گذاشت.

وی با اشاره به اینکه وجود آثار و ظرفیت‌های متنوع طبیعی، تاریخی، هنری، مذهبی و صنایع دستی در مناطق ساحلی شهرستان چابهار بهترین بستر برای سرمایه‌گذاری ایمن و درآمدزا و پایدار و گردشگر پذیر است تصریح کرد: هم‌اکنون در شهرستان های چابهار و دشتیاری بالغ بر ۲۰ پروژه با پیشرفت ۷۰ درصدی در حال ساخت است که اتمام آن‌ها در پررونق کردن سفره بومیان، ارتقا سطح درآمدی ساکنان منطقه و پیشرفت اقتصادی در سواحل مکران موثر خواهد بود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه