فرشتگان گمشده رنسانس به نور رسیدند

به گزارش ردبلیط؛ دو فرشته سنگی اثر دست استاد ایتالیایی دوره رنسانس در مجارستان کشف شد.

یک جفت فرشته ساخته شده توسط بندتو دا مایانو (Benedetto da Maiano)، استاد سرشناس مجسمه‌سازی رنسانس، در محوطه قلعه ویسگراد کشف شد.

ویسگراد یک شهر قلعه‌ای در شمال بوداپست در مجارستان است. بقایای کاخی رنسانس و دژی قرون‌وسطایی در این شهر به چشم می‌خورد. کاوش‌های باستان‌شناسی در کلیسای نزدیک کاخ سلطنتی منجر به کشف یک جفت سر فرشته شده است.

باستان‌شناسان معتقدند که این فرشتگان به قرن پانزدهم تعلق دارند و بخشی از یک محراب بوده‌اند که احتمالا توسط استاد سرشناس رنسانس، بندتو دا مایانو ساخته شده بودند. 

بندتو دا مایانو یک مجسمه‌ساز ایتالیایی از دور رنسانس اولیه بود که کاخ استروتزی در فلورانس، منبر مرمرین در سانتا کروچه، چارچوب درب عمارت وکیو و یک زیارتگاه اختصاصی برای کلیسای جامع فائنزا را طراحی کرده است.

پروفسور فرانچسکو کاگلیوتی از دانشگاه پیزا درباره این فرشته‌ها گفته است: سرهای تقریبا سالم فرشتگان با نمایش ویژگی‌هایی مثل پرها، موها و صورت نشان می‌دهند که آثار کشف شده‌ شباهت دقیقی به آثار بالغ بندتو دا مایانو دارد.

در این کاوش همچنین بقایای سه انسان در سرداب کلیسا کشف شد. محققان معتقدند این بقایا متعلق به راهبانی است که قربانی محاصره شاه فردیناند شده‌‌اند

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

گردشگری

پیشنهادهایی برای افزایش سهم گردشگری ایران

اخبار

تعطیلی سراسری موزه‌ها و محوطه‌های تاریخی در تاسوعا و عاشورا

گردشگری دنیا

مهمانان باستانی یک هتل در انگلستان

ترکیه

سهم سریال های ترکی در گردشگری ترکیه