لغو مجوز ایرلاین‌های گران‌فروش

به گزارش ردبلیط؛ وزیر راه از برخورد جدی با ایرلاین‌های گران‌فروش خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با شرکت‌های گران‌فروش بلیط هواپیما تعارف نداریم، گفت: اگر شرکت‌های هواپیمایی سیاست‌هایی که گذاشته شده را رعایت نکنند، تا لغو مجوز، مقابل آن‌ها می‌ایستم.

 مهرداد بذرپاش در آیین بهره‌برداری از هشت پروژه در فرودگاه مهرآباد اظهار کرد: صنعت هوانوردی مسافری یعنی قیمت، فناوری، فروش، خرید، کنترل موجودی. وقتی درباره صنعت هوایی حرف می‌زنیم این نیست که بگوییم هواپیما آوردیم یا می‌آوردیم. باید مدیریت صنعت را انجام دهیم که از مدیریت فنی خیلی بالاتر است. اگر نگاه ما به صنعت ناقص باشد یک جاهایی از صنعت می‌لنگد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: ما محکوم به توسعه ناوگان هستیم چراکه یکی از مشکلات امروز حمل‌ونقل هوایی ناترازی عرصه و تقاضاست. این وظیفه ما است که مشکل را رفع کنیم و به تقاضاها پاسخ دهیم. ما نمی‌توانیم به مردم بگوییم تحریم هستیم و باید مشکلات را مدیریت کنیم. البته در حوزه توسعه ناوگان محدودیت اطلاع‌رسانی داریم تا واردات ضربه نخورد.

بذرپاش با اشاره به ضرورت توسعه ناوگان هوایی اظهار کرد: از تمام شرکت‌های هواپیمایی می‌خواهیم هرکدام که امکان دارند واردات هواپیما را انجام دهند. برای توسعه ناوگان هوایی از منابع وزارت راه و شهرسازی و تهاتر نفتی استفاده می‌کنیم؛ حتی اگر لازم باشد برای این کار مجوز هم می گیریم. یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی توسعه ناوگان است و هر مجوزی که لازم باشد برای این کار صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بلیط هواپیما بهانه رابطه صنعت با مردم است، گفت: مردم بلیط را از ایرلاین می‌خرند اما پشتیبان شرکت، فرودگاه است. من پشت شرکت‌ها هستم اما اگر شرکت‌های هواپیمایی سیاست‌هایی که گذاشته شده را رعایت نکنند، تا لغو مجوز مقابل آن‌ها می‌ایستم. با کسی تعارف نداریم، با لغو مجوز یک ایرلاین هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: شرکت هواپیمایی که خودش صاحب همه اختیارات نیست، مگر می‌توان ایرلاین را بدون خدمات هواپیمایی و فرودگاهی و غیره تصور کرد؟ دولت سیاستی دارد، همان طور که در پروازهای خارجی اجازه آزادی عمل دادیم در پروازهای داخلی هم کمک می‌کنیم تا رضایت‌مندی مردم محقق شود. همین الان امکان صدور مجوز برای ۲۰ شرکت هواپیمایی داریم، اما اگر یک ایرلاین در کترینگ خدمات نامناسب دهد، کل خدمات صنعت هوایی زیر سوال می‌رود.

بذرپاش با اشاره به پرداخت یارانه سوخت به شرکت‌های هواپیمایی گفت: وقتی سوخت لیتری ۶۰۰ تومانی می‌دهیم یعنی رایگان، در این حوزه برخی بخش‌های دولت ملاحظاتی دارند ولی به احترام نظر ما در موضوع نرخ سوخت هواپیما اقداماتی نکرده‌اند. در موضوع نرخ بلیط، بخش اعظم شرکت‌ها با ما همراه هستند و فقط دو تا سه شرکت کم‌کاری می‌کنند، قطعا صرفه و صلاح شرکت‌ها، مردم و کشور باید توامان رعایت شود.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه