محبوب ترین شیرینی و دسرهای ترکیه

کشور ترکیه از نظر فرهنگ غذایی بسیار شبیه به ایران است و دسر و شیرینی‌های ترکیه از جمله بخش‌های خوشمزه فرهنگ غذایی این کشور است. شیرینی و دسرهای ترکی از سوغات اصیل این کشور به شمار می‌رود.

باقلوا

Baklava

باقلوا ترکی یکی از دسرهای ترکی با طعم و عطر متفاوتی است و از شیرینی‌های خوشمزه و پرطرفدار ترکیه است.  این شیرینی از خمیر یوفکا که خمیری نازک است و گردو و پسته که به صورت لایه لایه روی خمیرمی‌ریزند تهیه می‌شود و در آخر با شیره و شهد مخصوص که روی آن ریخته و سرو می‌کنند.

کونفه

Künefe

از جمله معروفترین دسرهای ترکی که ریشه عربی دارد، کونفه است. این دسر که از خمیر، پنیر عکاوی، پسته و شربت شیرین بر پایه شکر تهیه می‌شود، یکی از دسرهای محبوب ترکیه است که در بعضی اوقات با بستنی سرو می‌شود

محلبی (پودینگ)

Muhallebi

دسر محلبی ترکیه یکی از خوش طعم ترین دسرهای ترکیه است که شبیه  فرنی خودمان می باشد. محلبی یکی از ساده ترین انواع دسر ترکیه است. 

لوکما 

Lokma

از جمله دسرهای ترکی که شبیه به بامیه است لوکما نام دارد. این دسر خوشمزه از خمیر سرخ شده که در شربت مخصوص غلتانده شده تهیه می‌شود که در بین غذاهای خیابانی ترکیه بسیار معروف است.

شکر پاره 

Sekerpare

شکر پاره نوعی شیرینی شبیه به کلوچه است اما طعمی شیرین‌تر از کلوچه دارد که با خوردن آن گویی تکه‌ای از شکر را در دهان گذاشته‌اید و به همین دلیل به شکر پاره معروف است. این شیرینی را داخل شربت مخصوصی که دارای عطر و بوی خوش و مطبوعی است می‌خوابانند و سرو می‌کنند.

روانی 

Revani

روانی یکی از شیرینی‌های ترکی با ریشه مصری است که مانند کیک اسفنجی متراکم است. این شیرینی از ماست، تخم مرغ، آرد سمولینا و پودر نارگیل تهیه می‌شود و بعد از پختن روی آن شربت مخصوص و خنکی که از شکر، آب و گلاب تهیه شده می‌ریزند.

گولاچ

Güllaç

گولاچ به دلیل داشتن آب گل و عطر به این نام معروف است و از مخلوط آرد ذرت، گلاب، شیر داغ، پودر قند، دانه‌های انار و فندق و گردو درست می‌شود. این دسر سرشار از ویتامین است و بیشتر اوقات در ماه رمضان و برای مراسم افطار سرو می‌شود.

کازان دیبی

Kazan dibi

کازان دیبی نوعی پودینگ شیری و کاراملی و از خوشمزه‌ترین دسرهای ترکیه است که از کارامل آب شده در حرارت و در ته دیگ درست می‌کنند، به همین دلیل به کازان دیبی یعنی ته دیگ معروف است‌.

لوکوم

Lokum

لوکوم یا راحت الحلقوم نوعی شیرینی ترکی و از خانواده شیرینی‌های ژله‌ای است که در رنگ‌های نارنجی، زرد، صورتی و سبز با طعم‌های مختلفی درست می‌شود و معمولا داخل آن پسته و بادام دارد. این شیرینی در ترکیه معمولا با چای سرو می‌شود.

سوتلاچ

Sütlaç

این دسر یکی از محبوب‌ترین دسرهای ترکیه به شمار می‌آید. شبیه به شیربرنج خودمان است. سوتلاچ با دارچین تزیین می‌شود و در بیشتر رستوران‌ها و کافه‌ها نیز یافت می‌شود.

آشوره 

Aşure

یکی از دسرهای عجیب و البته قدیمی و سنتی ترکی دسر آشوره است که قدمتی چند صد ساله دارد. این دسر از انواع میوه و آجیل‌ها مثل انار و گردو تهیه می‌شود و بیشتر در ماه محرم و روز عاشورا به عنوان نذری درست می‌کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز