مشهورترین موزه های جهان

به تاریخ هنر جهان فکر کنید! آیا دوست ندارید شاهد این سفر تاریخی از رنسانس تا دوره باروک، از رمانتیسم به امپرسیونیسم، از سوررئالیسم تا هنر پاپ باشید؟ بیایید، اکنون زمان آن است که به مشهورترین موزه های جهان بروید!


اگر تاریخ هنر به شما علاقه مند است، باید مشتاقانه منتظر بازدید از حداقل یک موزه در هر کشوری باشید که بازدید می کنید. سپس، قبل از حرکت، می‌توانید مسیر سفر خود را با در نظر گرفتن مجموعه‌هایی که می‌خواهید کاوش کنید ترسیم کنید. نگران نباشید، هر کجا که بروید، برای پیدا کردن موزه ای که با تاریخ و آثارش شما را مجذوب خود کند، کار سختی نخواهید داشت.

اگر می خواهید سفر خود را از اروپا یا از آسیا شروع کنید… اگر فکر می کنید حتی برای تاریخ هنر از اقیانوس ها عبور می کنید، ایالات متحده آمریکا (ایالات متحده آمریکا) نیز در لیست ما قرار دارد. هر اثری که در این دنیای عظیم بر روی بوم ها، دیوارها و مرمر حکاکی شده است، شایسته دیده شدن است. بیا، موزه هایی را که گفتیم از دست ندهیم، شروع کنید!

۱. موزه لوور، پاریس/فرانسه

همانطور که می دانید، وقتی صحبت از مشهورترین موزه های جهان می شود، موزه لوور حرف اول را می زند. از آنجایی که موزه لوور یک موزه بسیار بزرگ و شلوغ است، خرید بلیط آنلاین قبل از بازدید مفید است. با رزرو آنلاین می توانید بدون ۵ دقیقه منتظر ماندن درب منزل وارد شوید. وقتی به موزه لوور فکر می کنید، آیا مثل بقیه به مونالیزا فکر می کنید ؟ البته بسیاری از هنردوستان برای مونالیزا جان خود را از دست می دهند. متأسفانه همیشه در اتاق مونالیزا صف های طولانی وجود دارد . اما اگر به اندازه کافی صبور باشید، می توانید این اثر باورنکردنی را به دلخواه بررسی کنید.

موزه لوور، یکی از پربازدیدترین موزه‌های جهان، شهرت خود را به لطف طیف وسیعی از آثار خود از دوران ماقبل تاریخ تا قرن بیست و یکم به دست آورده است. تنها نقاشی مونالیزا در موزه نیست. همچنین بسیاری از نقاشی ها و مجسمه های متعلق به مصر باستان، یونان باستان و روم باستان، هنر اسلامی و هنر اروپای قرون وسطی وجود دارد. به یاد داشته باشید که موزه بسیار بزرگ است و شما باید حداقل دو بار از آن بازدید کنید و ساعت ها در اطراف پرسه بزنید تا به طور کامل آن را کشف کنید!

Louvre museum in Paris
Louvre museum in Paris

۲. موزه ملی چین، پکن/چین

موزه ملی چین، یکی از مهم ترین موزه های جهان، دارای هزاران اثر باستانی درباره تاریخ باستان و مدرن چین است. این موزه علاوه بر کنده کاری های یشم با قدمت ۸۰۰۰ ساله، حتی پرچم کاشته شده توسط مائو تسه تونگ را نیز به نمایش می گذارد. به یاد داشته باشید، برای ورود به موزه باید پاسپورت خود را به همراه داشته باشید. با این حال، هیچ نقشه و توضیحی به زبان انگلیسی در موزه وجود ندارد. بنابراین توصیه می کنیم با شخصی که چینی صحبت می کند از موزه دیدن کنید.

Beijing Imperial City
Beijing Imperial City

۳. موزه های واتیکان، شهر واتیکان

مکان دیگری که در بین بهترین موزه های هنری جهان خودنمایی می کند، موزه های واتیکان است. همچنین می توانید بلیط موزه های واتیکان را به صورت آنلاین خریداری کنید. از آنجایی که موزه بسیار بزرگ است، در انتخاب کفش های راحت نیز باید دقت کنید. ممکن است ورود به برخی اتاق های موزه با آویز و لباس های کوتاه مشکل ساز باشد. پس همراه داشتن شال را فراموش نکنید. می‌توانید باکره رافائل و سنت جروم اثر لئوناردو داوینچی را در موزه‌های واتیکان ببینید . علاوه بر این، امکان دیدن آثار ارزشمندی مانند مومیایی، موزاییک، مجسمه و فرش وجود دارد!

ROME ITALY JUNE 28 2019 ceiling with ancient frescoes in vatican museum
ROME ITALY JUNE 28 2019 ceiling with ancient frescoes in vatican museum

۴. موزه هنر متروپولیتن، نیویورک/ایالات متحده آمریکا

نام دیگری که در بین بهترین موزه های جهان به حساب می آید، موزه هنر متروپولیتن است. با خرید اینترنتی بلیط می توانید بدون انتظار در صف از این موزه دیدن کنید. این موزه دارای بخش‌های باستان‌شناسی، نقاشی و موسیقی است. ما فکر می کنیم اگر منطقه مورد علاقه خود را تعیین کنید و بر اساس آن شروع به سفر کنید، از آن لذت بیشتری خواهید برد. در این موزه می توانید از آثار بسیاری از نام های معروف مانند ون گوگ، پیکاسو، مونه، کاراواجو و پولاک لذت ببرید.

Plaza de Armas Square and Santiago Metropolitan Cathedral at night Santiago Chile
Plaza de Armas Square and Santiago Metropolitan Cathedral at night Santiago Chile

۵. موزه بریتانیا، لندن/بریتانیا

ما موزه بریتانیا را به رتبه پنجم لیست اضافه کردیم که از آن لذت خواهید برد و می توانید به صورت رایگان از آن دیدن کنید. با این حال، از آنجایی که موزه رایگان است، می تواند بسیار شلوغ شود. اگر زودتر بروید، راحت تر می توانید سفر کنید.

اگر شانس بازدید از یک موزه در انگلستان را دارید، قطعاً باید موزه بریتانیا باشد! در واقع آثاری از سراسر جهان در این سازه منحصر به فرد وجود دارد. این موزه علاوه بر آثار دوران باستان ، مصر، غرب آسیا، یونان باستان، روم باستان و انگلستان ماقبل تاریخ، شامل قرون وسطی، نقش برجسته‌های آشوری، نقاشی‌های دیواری از مقبره هالیکارناسوس در بدروم، مجسمه‌های آفریقایی، سکه‌ها، مدال‌ها، چاپ‌ها و طراحی‌ها می‌شود. .

Historic Victoria Memorial architectural monument and museum at sunset Kolkata India
Historic Victoria Memorial architectural monument and museum at sunset Kolkata India

۶. رینا سوفیا، مادرید/اسپانیا

اگر می خواهید آثار اصلی سالوادور دالی و پابلو پیکاسو را ببینید، حتما باید از موزه رینا سوفیا دیدن کنید! علاوه بر این، در این موزه می توانید تابلوی گرنیکای مشهور جهانی پیکاسو را نیز ببینید که ۳.۵ متر ارتفاع و ۷.۸ متر عرض دارد. شب ها از ساعت ۱۹ تا ۲۱ می توانید به صورت رایگان وارد موزه شوید و اگر خارج از این ساعات قصد بازدید دارید باید بلیط تهیه کنید.

Spanish Parliament Building Madrid Spain
Spanish Parliament Building Madrid Spain

۷. موزه دولتی ارمیتاژ، سن پترزبورگ/روسیه

موزه هرمیتاژ، یکی از بزرگترین موزه های هنری جهان، از پنج بخش اصلی تشکیل شده و میزبان بیش از سه میلیون اثر است. این موزه شامل بسیاری از آثار باستانی است که از مصر و امپراتوری عثمانی آورده شده است. حتی مجسمه ای از آدیامان نمروت آورده شده است. تزارینا دوم که ۳۴ سال بر روسیه تزاری حکومت کرد. آثار جذاب تاریخ روسیه در موزه ای که توسط کاترین کبیر تأسیس شده است، با شکوه تمام منتظر شما هستند!

Hermitage on Palace Square St Petersburg Russia
Hermitage on Palace Square St Petersburg Russia

برای بازدید از موزه های سراسر جهان و کشف شهرها و فرهنگ های جدید هرگز دیر نیست! 

برچسب ها: جهان, موزه

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه