معرفی پایانه (ترمینال) بابل

پایانه (ترمینال) بابل، یکی از مهمترین پایانه‌های مسافربری بین شهری در استان مازندران است. این پایانه در شهر بابل، مرکز این استان، واقع شده است.

پایانه بابل در سال ۱۳۵۴ تأسیس شد و در زمینی به مساحت ۲۲ هکتار ساخته شده است. این پایانه دارای امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی از جمله سالن انتظار، نمازخانه، سرویس بهداشتی، غرفه‌های فروش بلیط، و پارکینگ است.

پایانه بابل به شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اصفهان، و رشت سرویس‌دهی می‌کند. همچنین، این پایانه به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، و عراق نیز سرویس‌دهی دارد.

پایانه مسافربری بابل
پایانه مسافربری بابل

در سال‌های اخیر، پایانه بابل مورد بازسازی و توسعه قرار گرفته است. این پایانه اکنون دارای امکانات رفاهی و خدماتی مدرن‌تری است و می‌تواند پاسخگوی نیازهای مسافران باشد.

آدرس و تلفن ترمینال بابل

آدرس پایانه مسافربری بابل : ابل، ابتدای جاده آمل، پایانه بابل

شماره تلفن ترمینال بابل:۰۱۱۳۲۱۹۲۰۲۰

امکانات رفاهی و خدماتی پایانه بابل

پایانه بابل دارای امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

  • سالن انتظار: سالن انتظار پایانه بابل دارای ظرفیت پذیرش ۱۲۰۰ مسافر است. این سالن مجهز به امکاناتی از جمله تلویزیون، تهویه مطبوع، و صندلی‌های راحت است.
  • نمازخانه: نمازخانه پایانه بابل دارای ظرفیت پذیرش ۱۰۰ نمازگزار است. این نمازخانه مجهز به امکاناتی از جمله فرش، سجاده، و مهر و جانماز است.
  • سرویس بهداشتی: سرویس بهداشتی پایانه بابل دارای امکاناتی از جمله توالت، حمام، و دستشویی است. این سرویس بهداشتی به صورت شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به مسافران است.
  • غرفه‌های فروش بلیط: در پایانه بابل غرفه‌های فروش بلیط متعددی وجود دارد که مسافران می‌توانند از آنها بلیط اتوبوس خود را خریداری کنند. این غرفه‌ها دارای سیستم‌های فروش بلیط الکترونیکی هستند.
  • پارکینگ: پایانه بابل دارای پارکینگ‌هایی است که می‌توانند ظرفیت پذیرش ۱۵۰۰ خودرو را داشته باشند. این پارکینگ‌ها به صورت شبانه‌روزی آماده خدمت‌رسانی به مسافران است.

افزایش تعداد خطوط اتوبوسرانی

در سال‌های اخیر، تعداد خطوط اتوبوسرانی پایانه بابل افزایش یافته است. این امر باعث شده است که مسافران بتوانند به راحتی به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه سفر کنند.

به عنوان مثال، در سال ۱۴۰۱، تعداد خطوط اتوبوسرانی پایانه بابل به ۱۰۰ خط افزایش یافت. این خطوط به شهرهایی از جمله تهران، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اصفهان، و رشت سرویس‌دهی می‌کنند.

همچنین، پایانه بابل به کشورهای همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، و عراق نیز سرویس‌دهی دارد. در حال حاضر، چندین شرکت مسافربری بین‌المللی در پایانه بابل فعالیت می‌کنند.

پایانه بابل، یکی از مهمترین پایانه‌های مسافربری بین شهری در استان مازندران است. این پایانه دارای امکانات رفاهی و خدماتی مناسبی است و می‌تواند پاسخگوی نیازهای مسافران باشد. در سال‌های اخیر، تعداد خطوط اتوبوسرانی پایانه بابل افزایش یافته است که باعث شده است که مسافران بتوانند به راحتی به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه سفر کنند.

در پایانه بابل، شرکت‌های مسافربری مختلفی فعالیت می‌کنند که به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه سرویس‌دهی می‌کنند. برخی از مهمترین شرکت‌های فعال در این پایانه عبارتند از:

این شرکت‌ها انواع مختلفی از اتوبوس‌ها را در اختیار مسافران قرار می‌دهند که شامل اتوبوس‌های VIP، اتوبوس‌های وی‌آی‌سی، و اتوبوس‌های معمولی می‌شود.

در ادامه به معرفی برخی از این شرکت‌ها می‌پردازیم:

  • رویال سفر بابل یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین شرکت‌های مسافربری در استان مازندران است. این شرکت به شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اصفهان، و رشت سرویس‌دهی می‌کند.
  • سیر و سفر بابل یکی دیگر از شرکت‌های مسافربری معتبر در استان مازندران است. این شرکت به شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اصفهان، و رشت سرویس‌دهی می‌کند.
  • همسفر چابکسواران بابل یک شرکت مسافربری نوپا در استان مازندران است. این شرکت به شهرهای مختلف ایران از جمله تهران، مشهد، کرج، شیراز، تبریز، اصفهان، و رشت سرویس‌دهی می‌کند.
  • ایران پیما بابل یکی از شرکت‌های مسافربری بین‌المللی در پایانه بابل است. این شرکت به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، و عراق سرویس‌دهی می‌کند.
  • پیک معتمد بابل یک شرکت مسافربری بین‌المللی در پایانه بابل است. این شرکت به شهرهای مختلف ایران و کشورهای همسایه از جمله ترکیه، آذربایجان، و عراق سرویس‌دهی می‌کند.

مسیرهای اتوبوسرانی پایانه بابل

شرکت مسافربریمقصدمبدأنوع اتوبوس
رویال سفرتهرانبابلVIP
سیر و سفرمشهدبابلVIP
همسفر چابکسوارانکرجبابلVIP
ایران پیماشیرازبابلVIP
پیک معتمدتبریزبابلVIP
آفتاب سیراصفهانبابلVIP
ترابر بی تارشتبابلVIP
آرتا سبلانباکوبابلVIP
گیتی پیمابغدادبابلVIP

جدول مسیرهای اتوبوسرانی پایانه بابل (مسیرهای داخلی)

شرکت مسافربریمقصدمبدأنوع اتوبوس
رویال سفرتهرانبابلVIP، معمولی
سیر و سفرمشهدبابلVIP، معمولی
همسفر چابکسوارانکرجبابلVIP، معمولی
ایران پیماشیرازبابلVIP، معمولی
پیک معتمدتبریزبابلVIP، معمولی
آفتاب سیراصفهانبابلVIP، معمولی
ترابر بی تارشتبابلVIP، معمولی
آرتا سبلانباکوبابلVIP، معمولی
گیتی پیمابغدادبابلVIP، معمولی

جدول مسیرهای اتوبوسرانی پایانه بابل (مسیرهای بین‌المللی)

شرکت مسافربریمبدأمقصدنوع اتوبوس
ایران پیمابابلاستانبولVIP
پیک معتمدبابلآنکاراVIP
آفتاب سیربابلازمیرVIP
آرتا سبلانبابلباکوVIP
گیتی پیمابابلبغدادVIP

ساعات حرکت

ساعات حرکت اتوبوس‌ها از پایانه بابل به شهرهای مختلف، متفاوت است. مسافران می‌توانند برای اطلاع از ساعات حرکت اتوبوس‌ها، به وب‌سایت شرکت‌های مسافربری مراجعه کنند.

قیمت بلیط

قیمت بلیط اتوبوس‌ها از پایانه بابل به شهرهای مختلف، نیز متفاوت است. قیمت بلیط به عواملی مانند نوع اتوبوس، مسافت طی شده، و زمان سفر بستگی دارد. مسافران می‌توانند برای اطلاع از قیمت بلیط اتوبوس‌ها، به وب‌سایت شرکت‌های مسافربری مراجعه کنند.

شرایط سفر

برای سفر با اتوبوس از پایانه بابل، مسافران باید مدارک شناسایی معتبر مانند کارت ملی یا گذرنامه همراه داشته باشند. همچنین، مسافران باید از قبل بلیط اتوبوس خود را خریداری کنند.

این جدول اطلاعات کلی در مورد مسیرهای اتوبوسرانی پایانه بابل را ارائه می‌دهد. مسافران می‌توانند برای اطلاع از اطلاعات دقیق‌تر، به وب‌سایت شرکت‌های مسافربری مراجعه کنند.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه