موزه هایی در استانبول که حتما باید دیدن کنید

استانبول؛ با خیابان های تاریخی، داستان های اساطیری و ساختار جهان وطنی خود، تمام جهان را مجذوب خود می کند. بیش از همه میراث تاریخی و مرکز هنری کشور بودن آن را فوق العاده کرده است. موزه ها به عنوان سازه هایی برجسته هستند که به طرز چشمگیری این میراث تاریخی و جنبه هنری استانبول را نشان می دهند. 

موزه آب انبار باسیلیکا

Basilica Cistern Yerebatan Sarnıcı

وقتی صحبت از موزه‌های استانبول به میان می‌آید، یکی از اولین موزه‌هایی که به ذهن متبادر می‌شود، بدون شک آب انبار باسیلیکا است. این سازه معماری که در دوره بیزانس برای مدت طولانی نیاز آبی مردم را برآورده می کرد، میزبان فضایی است که شما را به صدها سال پیش خواهد برد. 

علاوه بر این، این موزه که تجربه‌ای فراموش‌نشدنی را با سنگ‌های ستون قدیمی، سکوت مسالمت‌آمیز و فضای خنک‌کننده‌اش فراهم می‌کند، در سال ۲۰۲۲ بازسازی شد. ستون ها مستحکم شدند و ورودی ها و خروجی های موزه نوسازی شد. 

لازم به ذکر است که می توانید هر روز هفته از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ از آب انبار باسیلیکا دیدن کنید.

موزه ساکیپ سابانجی

Sakıp Sabancı Müzesi

برای خارج شدن از فضای تاریخی استانبول و با کمی هنر می توانید به موزه ساکیپ سابانجی سری بزنید. زیرا این موزه یکی از بهترین موزه های هنری استانبول به حساب می آید.  

در موزه ساکیپ سابانجی می توانید آثار نقاشان معروف ترک و هنرمندان خارجی مقیم استانبول را در قسمت مجموعه نقاشی و گلدان ها و لوسترهای قرون مختلف را در قسمت مجموعه آثار تزئینی ببینید. 

بخش آرشیو امیرگان شامل عکس‌هایی از منطقه امیرگان از اوایل قرن بیستم است. در بخش کتاب هنر می توان مجموعه های غنی خوشنویسی و بسیاری از آثار ارزشمند را مشاهده کرد.

لازم به یادآوری است که موزه ساکیپ سابانجی روزهای دوشنبه تعطیل است. در روزهای دیگر از ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

کاخ دولما باهچه

کاخ دولما باهچه; این کاخ یکی از شناخته شده ترین کاخ های عثمانی است که در منطقه وسیعی بین خیابان دولما باهچه، از کاباتاش تا بشیکتاش و تنگه بسفر واقع شده است. معروف ترین بناهای کاخ دولما باهچه که دارای ۲۸۵ اتاق، ۴۶ تالار و ۶ حمام است، حرمسرا، برج ساعت و مابین هستند. 

علاوه بر این ها، مکان هایی که دیدن آن را در کاخ دولما باهچه به شما توصیه می کنیم به شرح زیر است:

  • فرش لوستر و Hereke به وزن ۴.۵ تن هدیه ملکه ویکتوریا
  • پلکان کریستالی باشکوه که به پلکان سلطانی معروف است
  • اتاق قرمز
  • تالار آبی، تالار Zülvecheyn و سالن Süfera
  • آلاچیق شیشه ای
  • موزه نقاشی و مجسمه سازی

کاخ دولما باهچه روزهای دوشنبه تعطیل است. روزهای دیگر می توانید از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۸:۰۰ مراجعه کنید.

موزه باستان شناسی استانبول 

İstanbul Arkeoloji Müzesi

موزه باستان شناسی استانبول مرکز کاشی کاری های ترکی، اسلامی و عثمانی است. موزه باستان شناسی استانبول، یکی از بزرگترین موزه های جهان، یکی از بهترین موزه های استانبول است.

 دلیل این امر این است که فرهنگ، معماری و تاریخ منطقه استانبول را با مجموعه های مختلف خود در معرض دید بازدیدکنندگان قرار می دهد. همچنین می‌توانید موزه آثار باستانی شرقی و موزه کاشی‌کاری پاویون را در موزه باستان‌شناسی استانبول بیابید.

اگر قصد بازدید از موزه باستان شناسی استانبول را دارید، باید بدانید که دوشنبه ها تعطیل است. به غیر از این، در سایر روزهای هفته بین ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۹:۰۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

موزه شکلات پلیت

Pelit Çikolata Müzesi

اگر به شما بگوییم که می توانید مسجد ایاصوفیه، پل بسفر استانبول، برج دختر یا برج گالاتا را از شکلات ببینید، چه فکر می کنید؟ تقریباً تمام آثار موجود در موزه شکلات پلیت از شکلات ساخته شده است. اگر واقعا عاشق شکلات هستید، موزه شکلات پلیت فقط برای شماست. 

این م.زه هر روز هفته بین ساعت ۱۰:۰۰ تا ۱۷:۰۰ باز است. 

موزه مادام توسو استانبول

Madame Tussauds İstanbul Balmumu Heykel Müzesi

آیا دوست دارید مجسمه های مومی بسیاری از رهبران جهان، ورزشکاران و هنرمندان مشهور از گذشته تا امروز را ببینید؟ سپس به شما توصیه می کنیم از موزه موم مادام توسو استانبول در بی اوغلو استانبول دیدن کنید. در اینجا می توانید بسیاری از نام ها و دانشمندان مشهور را به شکل مومی ببینید، از باریش مانچو تا ریحانا، از آلبرت انیشتین تا لئوناردو داوینچی. 

موزه موم مادام توسو استانبول همه روزه از ساعت ۱۱:۰۰ تا ۲۰:۰۰ پذیرای بازدیدکنندگان است.

موزه اسباب بازی استانبول

İstanbul Oyuncak Müzesi

“بازدید از موزه هرگز اینقدر سرگرم کننده نبوده است!” اگر می خواهید از موزه ای دیدن کنید که شما را به بازدید از آن وادار می کند، موزه اسباب بازی استانبول ممکن است آدرسی باشد که به دنبال آن هستید. 

موزه اسباب بازی که شامل بیش از ۴ هزار اسباب بازی نوستالژیک است توسط Sunay Akın در Kadıköy تاسیس شد. این مجموعه اسباب بازی نیز توسط Sunay Akın در حراجی از بیش از ۴۰ کشور جهان خریداری شد. 

موزه اسباب بازی استانبول، یکی از موزه های آناتولی استانبول، همه روزه به جز دوشنبه ها باز است. ساعات ورود بین ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۰۰ در روزهای کاری و بین ۱۰:۰۰ تا ۱۸:۳۰ در تعطیلات آخر هفته است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه