مکان های معروف و دیدنی بانکوک، تایلند

معابد خیره کننده، کاخ های دیدنی، بازار شناور معروف جهانی یا محله چینی های رنگارنگ، هر یک از این مکان های معروف بانکوک داستانی جذاب برای گفتن دارند.

گرند پالاس , وات پراکو – Grand Palace and Wat Prakeaw

کاخ بزرگ و وات پراکاو باعث احترام همه کسانی است که در محوطه مقدس آنها قدم گذاشته اند. کاخ بزرگ که در سال ۱۷۸۲ ساخته شده است و به مدت ۱۵۰ سال به عنوان خانه پادشاهان تایلند و دربار سلطنتی خدمت کرده است، همچنان با معماری زیبا و جزئیات پیچیده، بازدیدکنندگان را شگفت زده می کند.

وات پرا کائو، Phra Kaew Morakot (بودای زمردی) را به تصویر می کشد، تصویری مقدس از بودا که به دقت از یک بلوک زمرد حک شده است.

وات فو – Wat Pho

وات فو; چیزهای بیشتری جز بودای خوابیده غول پیکر و ماساژ سنتی تایلندی آن وجود دارد. این معبد نمادین مجموعه‌ای جذاب از نقاشی‌های دیواری، کتیبه‌ها و مجسمه‌ها را در خود جای داده است که به موضوعات مختلف، از جنگ گرفته تا نجوم و باستان‌شناسی می‌پردازد.

مجموعه وسیع معبد همچنین شامل یک باغ محوطه سازی شده با مجسمه های سنگی، استوپاهای تزئین شده با چینی لعابدار، یک فروشگاه سوغاتی و کالج طب سنتی است.

محله چینی ها – Chinatown (Yaowarat)

محله چینی‌های بانکوک منطقه‌ای رنگارنگ، عجیب و غریب و به طرز دلپذیری پر هرج و مرج است که مملو از غرفه‌های بازار و احتمالاً بالاترین غلظت طلافروشی‌ها در شهر است. در جشن‌های مهمی مانند سال نوی چینی و جشنواره گیاه‌خواری، پویایی و روحیه جشن مانند آتش‌سوزی در سراسر شهر پخش می‌شود، و اگر در اطراف هستید، فرصت را از دست ندهید تا شهر چینی‌ها بانکوک را در بهترین حالت خود ببینید.

وات آرون – Wat Arun

مناره های چشمگیر و بلند وات آرون یکی از شناخته شده ترین ها در آسیای جنوب شرقی است. استوپا که در نیمه اول قرن نوزدهم به سبک خمرهای باستانی ساخته شده است، با طرح گل‌های پرآذین با چینی لعاب تزئین شده است. به خصوص از نزدیک خیره کننده است. جدا از زیبایی، وات آرون نماد تولد دوره راتاناکوسین و تأسیس پایتخت جدید پس از سقوط آیوتایا است.

بازار شناور دامنئون سادواک – Damnoen Saduak floating market

دامنئون سادواک که پیشگام بازارهای شناور بانکوک است، علیرغم فضای توریستی فزاینده اش، همچنان به ارائه یک تجربه معتبر ادامه می دهد. ده ها قایق ردیفی چوبی را تصور کنید که در کنار آن شناور هستند و هر کدام تا لبه پر از میوه ها، سبزیجات یا گل های تازه مزرعه.

فروشندگان مواد غذایی ظرف های خود را با دیگ ها و کباب های زغالی پر می کنند تا در صورت درخواست، کاسه ای از «نودل قایق» یا سیخ های غذاهای دریایی را درست کنند. این بازار در حدود ۱۰۰ کیلومتری جنوب غربی بانکوک است.

خانه جیم تامپسون – Jim Thompson’s House

سه دهه وقف جیم تامپسون برای احیای ابریشم تایلندی که در آن زمان یک هنر در حال مرگ بود، این صنعت را برای همیشه تغییر داد. پس از ناپدید شدن اسرارآمیز او در جنگل های مالزی، میراثی از خود به جای گذاشت که در مجموعه های عظیم او از هنر تایلندی و عتیقه جات که اکنون در خانه و موزه جیم تامپسون به نمایش گذاشته، منعکس شده است. این مجموعه ای دوست داشتنی از ۶ خانه چوبی به سبک تایلندی است که در شکوه اصلی خود حفظ شده اند.

پارک لومپینی – Lumpini Park

پارک لومپینی، پس از زادگاه لرد بودا در نپال، یکی از بزرگترین پارک های مرکز شهر بانکوک است. این زمین به بزرگی ۹۳ زمین فوتبال است که دارای نیمکت‌های متعدد، مسیرهای پیاده‌روی، و مکان‌های پیک نیک و همچنین گیاهان و جانوران مختلف است.

پارک لومپینی تقریباً برای همه جذابیت دارد، اغلب سالمندانی را خواهید دید که تای چی تمرین می‌کنند و زوج‌هایی که در کنار دریاچه استراحت می‌کنند. این فضای سبز به ویژه در تعطیلات آخر هفته اغلب توسط خانواده ها پر می شود.

موزه بانکوک – National Museum Bangkok

موزه ملی بانکوک بزرگترین مجموعه هنرهای محلی و مصنوعات تایلند را به نمایش می گذارد. این موزه که توسط پادشاه راما پنجم تأسیس شد، کاخ سابق وانگ نا متعلق به قرن هجدهم در فرا ناخون را اشغال می‌کند.

برج بایوکه – Baiyoke Tower II

برج بایوکه با ۳۰۴ متر ارتفاع، یکی از بلندترین ساختمان های بانکوک و تایلند است. این ساختمان ۸۸ طبقه دارای یک عرشه رصدخانه عمومی در طبقه ۷۷ است، در حالی که طبقه آخر یک عرشه پشت بام گردان ۳۶۰ درجه در هوای آزاد است. هر دو مکان، منظره ای از پایتخت گسترده تایلند را ارائه می دهند. هتل بایوکه اسکای از طبقه ۲۲ تا ۷۴ را پوشش می دهد.

تماشای افق بانکوک از پنجره هتل یک چیز است، اما تماشای آن از عرشه گردان بیرونی طبقه ۸۴ یک تجربه کاملاً دیگر است. در بالای آن، هیجان، فضای باز و این حس که در بالای یکی از بلندترین ساختمان‌های تایلند هستید، تفاوت را ایجاد می‌کند

بنای یادبود دموکراسی – Democracy Monument

بنای یادبود دموکراسی در جاده راچادامنوئن که در میان انبوه ترافیک دائمی گرد آمده است، نماد بزرگی به سبک غربی از پذیرش دموکراسی و آزادی در تایلند است. فیلد مارشال Plaek Pibulsonggram آن را برای بزرگداشت کودتای نظامی ژوئن ۱۹۳۲ که منجر به اولین قانون اساسی دموکراتیک کشور به جای حاکمیت مطلق شد، سفارش داد.

بنای یادبود پادشاه راما اول – King Rama I Monument

بنای یادبود پادشاه راما اول، که با نام دیگر پادشاه پوتایودفا شناخته می‌شود، یک بنای یادبود در ابعاد دوگانه برای سلطنت تایلند است که به مناسبت ۱۵۰مین سالگرد شهر در سال ۱۹۳۲ ساخته شد. این بنا به همراه پل یادبود پوتایودفا در کنار آن ساخته شده است.

این بنای تاریخی توسط شاهزاده ناریس HRH طراحی شده است و معمار سیلپا بهیراسری آن را در برنز مجسمه سازی کرده است. شاه راما اول متولد ۲۰ مارس ۱۷۳۶ اولین پادشاه در سلسله چاکری بود که تا امروز ادامه دارد. او در ۶ آوریل ۱۷۸۲ بر تخت سلطنت نشست و ۲۷ سال بعد درگذشت.

بنای یادبود ویکتوری – Victory Monument

بنای یادبود ویکتوری در بانکوک نشان‌دهنده یک جنگ کوتاه و نسبتاً بی‌خون است که منجر به بازپس‌گیری سرزمین‌های مورد مناقشه تایلند در مرزهای خود با هندوچین شد. این بنا برای بزرگداشت پیروزی این کشور بر استعمارگران فرانسوی در هندوچین ساخته شده است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

پل ریالتو در شهر زیبای ونیز، ایتالیا

روسیه

بزرگترین موزه مجموعه نقاشی جهان، موزه ارمیتاژ

روسیه

 کلیسای جامع سنت باسیل مسکو

روسیه

همه چیز درباره کشور زیبای روسیه