نقطه هنر و فرهنگ جهان l موزه لوور

موزه لوور پاریس به عنوان بزرگترین موزه جهان، یکی از غنی ترین مجموعه های هنری و آثار تاریخی جهان را در خود جای داده است. این بنا در معماری باروک فرانسوی در محوطه وسیعی مشرف به رودخانه سن ساخته شده است.

موزه لوور بیش از ۳۸۰۰۰۰ اثر هنری را در خود جای داده است که ۳۵۰۰۰ مورد از آنها نمایشگاه دائمی هستند. موزه لوور که به خاطر مجموعه آثار هنری خارق‌العاده‌اش شناخته می‌شود، یکی از پربازدیدترین موزه‌های جهان است و به همین دلیل پذیرای بازدیدکنندگان بسیاری از کشورهای جهان است.

پس از اینکه بیش از دو قرن یک کاخ سلطنتی باقی ماند، لوور به عنوان یک موزه عمومی در پاریس توسط دولت انقلابی فرانسه افتتاح شد. امروزه مجموعه موزه لوور یکی از غنی‌ترین موزه‌های جهان است که آثار هنری ۱۱۰۰۰ ساله تمدن و فرهنگ بشری را نشان می‌دهد برای کسانی که به پاریس می آیند باید از مکان هایی دیدن کنند.

معماری باشکوه و مجموعه های موزه لوور

Louvre Museum

این قلعه میزبان تزئینات ساخته شده توسط هنرمندان بزرگی مانند ژان باپتیست کارپو است. Pavillon de l’Horloge به عنوان قلب معماری کاخ لوور و بعداً موزه شناخته شد. این بنا توسط معمار Jacques Lemercier طراحی شده است و در زمان سلطنت لوئیس ساخته شده است این ساختمان با ۴۰ متر ارتفاع، مرتفع ترین نقطه موزه لوور است.

پایه های قلعه که بخشی از آن با گسترش در سال ۱۵۲۸ ویران شد هنوز هم دیده می شود. اتاقی که به نام Salle Saint-Louis شناخته می شود، قدیمی ترین مکان باقی مانده در کاخ و بعداً در موزه در نظر گرفته می شود. نام خود را از جنبش معماری دوره سنت لوئیس گرفته است.

این اتاق نمایشی از اشیای روزمره است که در طی کاوش های باستان شناسی که بین سال های ۱۹۸۳ و ۱۹۹۳ به عنوان بخشی از پروژه لوور بزرگ انجام شد، یافت می شود و آثار باستانی از کلاه ایمنی طلاکاری شده منسوب به شاه چارلز ششم تا یک جفت کفش ساده کودکان را در خود جای داده است.

اولین اثر از سه اثر مهمی که در موزه لوور باید دید، ونوس میلو است. این مجسمه مرمرین یونان باستان که به نام آفرودیت نیز شناخته می شود، به خاطر زیبایی شاهکار و بازوهای گم شده اش مشهور است. این مجسمه نیز از دوم است. این یکی از آثاری است که در طول جنگ جهانی دوم به دقت حفظ شده است و بنابراین بازدیدکنندگان این شانس را دارند که این اثر تاریخی را ببینند.

مونالیزا پاسخی واضح به این سوال است که “در موزه لوور چه باید دید؟” این نقاشی که در سال ۱۵۰۳ کشیده شده است، اغلب به‌عنوان شناخته‌شده‌ترین، پربازدیدترین، بیشترین نوشته‌شده در مورد، پر صحبت‌ترین و تقلید شده‌ترین اثر هنری جهان توصیف می‌شود. کسانی که می خواهند Mona Llisa را ببینند که از همه نقاشی های دیگر کوچکتر است، می توانند در مقابل آن صف های طولانی تشکیل دهند. همچنین برخلاف سایر میزهای محبوب، بسیار کوچک است.

مجسمه باشکوه نایک ساموتراک که در قرن دوم قبل از میلاد ساخته شده است، یکی از شاهکارهای مجسمه سازی دوره هلنیستی است. مجسمه ای که با بال های خود جلب توجه می کند، در واقع از ۱۱۸ قطعه تشکیل شده است.

این مجسمه از سال ۱۸۸۴ به طور برجسته در موزه لوور به نمایش گذاشته شده است و یکی از مشهورترین مجسمه های جهان به حساب می آید. بال سولی موزه مجموعه بزرگی از آثار باستانی مصری، یونانی و رومی از جمله ونوس د میلو را در خود جای داده است. اما گوهر واقعی بال سولی، بخش لوور قرون وسطایی است، جایی که می توان از خرابه های لوور دیدن کرد تا نحوه شکل گیری آن را در زمانی که یک قلعه در قرن دوازدهم بود، مشاهده کرد. اگرچه این مکان یک اثر هنری نیست، اما می‌توان آن را مکانی برای دیدن تاریخ موزه و تاریخ موزه لوور توصیف کرد که از قلعه‌ای به کاخ دیگر تبدیل به یکی از برجسته‌ترین مکان‌ها شده است. جهان.

Louvre Museum

تاریخچه جالب موزه لوور

تاریخچه موزه لوور داستانی است از اینکه چگونه یک قلعه قرن دوازدهمی به محبوب ترین موزه هنر جهان تبدیل شد. پادشاه دوم در سال ۱۵۴۶، پادشاه فرانسیس اول می خواست موزه ای در محل کاخ لوور قرن دوازدهمی که توسط فیلیپ دوم ساخته شده بود، بسازد. شناخته شده بود که پادشاه فرانسیس یک مجموعه دار بزرگ هنری بود و از لوور به عنوان اقامتگاه سلطنتی استفاده می کرد.

کار بر روی موزه که توسط معمار پیر لسکوت آغاز شد، پس از مرگ فرانسیس و تا زمان سلطنت پادشاهان هنری دوم و چارلز نهم ادامه یافت. تقریباً تمام پادشاهان فرانسوی در طول سلطنت خود موزه لوور و محوطه آن را بزرگ کردند و لوئی سیزدهم و لوئی چهاردهم در قرن هفدهم به آن افزودند. لویی چهاردهم پس از اعدام چارلز یکم پادشاه انگلستان در جنگ داخلی انگلیس، مجموعه هنری را دریافت کرد. در سال ۱۶۸۲، لویی چهاردهم دفتر سلطنتی خود را به ورسای منتقل کرد و لوور به عنوان مقر اصلی سلطنتی متوقف شد.

دنیس دیدرو، نویسنده و فیلسوف فرانسوی، یکی از اولین کسانی بود که موزه هنر ملی را به عموم مردم پیشنهاد کرد. اگرچه موزه هنرهای مرکزی پادشاه لوئیس، یا موزه لوور که امروزه شناخته می شود، در گالری لوور گرانده افتتاح شد.

پس از افتتاح موزه، مجموعه در موزه لوور به سرعت رشد کرد و ارتش فرانسه اشیاء هنری و باستان‌شناسی را از سرزمین‌ها و ملت‌های فتح شده در جنگ‌های انقلاب و ناپلئون مصادره و به اینجا منتقل کرد. بسیاری از این آثار هنری غارت شده پس از شکست ناپلئون در سال ۱۸۱۵ بازگردانده شدند. در قرن نوزدهم، دو بال جدید به موزه اضافه شد، بنابراین موزه به عنوان یک مجموعه چند ساختمانی لوور در سال ۱۸۵۷ در زمان سلطنت ناپلئون سوم تکمیل شد.

در سال ۱۹۸۳، موزه لوور تحت یک طرح بازسازی قرار گرفت که به عنوان لوور بزرگ شناخته می شود. بخشی از طرح خواستار طراحی جدید برای ورودی اصلی بود و معمار IM Pei که برنده این پروژه شد، یک لابی زیرزمینی و ساختار هرمی شیشه ای مدرن در حیاط طراحی کرد. این هرم که در سال ۱۹۸۸ افتتاح شد، به یک عنصر نمادین مشهور در طراحی موزه تبدیل شده است.

نویسنده

آخرین اخبار و مقالات

ایتالیا

اطلاعاتی درباره سفر به رم، ایتالیا

ایتالیا

مکان های دیدنی در فلورانس، ایتالیا

ایتالیا

راهنمای سفر فلورانس ایتالیا

شیراز

بهترین هتل های شیراز